Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez milyen dolog?...

Szerintetek ez milyen dolog? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

Egyik "rokonunk" albérletben él egyedül. 1-2 éve igényelt szociális Önkormányzati lakást. Most kapott levelet, hogy felkerült valamilyen listára. Én nem tudom mi ennek a menete, de Ő örült, úgyhogy gondolom jót jelent..

Azt mondta, hogy azon gondolkozik, hogy ha kiutalják Neki, akkor titokban kiadja albérletbe.., Ő meg marad ott ahol most lakik, mert már nem akar abba a kerületbe visszaköltözni, ahol megigényelte a lakást. Nagyon felháborodtam, tudtam volna mondani egyet és mást Neki, de nem az Én rokonom, meg jóval idősebb is ezért nem tettem, de ez több, mint pofátlanság!! Amikor olyan sok rászoruló van, akik lakásra várnak, sokszor pici gyerekkel..

Szerintetek ez milyen már????

Amúgy Én mondtam, hogy ezt nem lehet, akkor azt mondta, hogy majd kamuzik valamit, hogy kicsodája lakik ott néhány napot.. vagy valami..

Szerintem ez nagyon ocsmány dolog!!


2012. jún. 9. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

De az..De ettől függetlenül ha megtudja csinálni,akkor lelke rajta. Én nem foglalkoznék mások ügyeivel.

Az meg,hogy sok embernek jól jönne a lakás..nos ők is pályázhatnak rá..

Én is pályázok lakásra lassan 8 éve.Ha ne adj isten kapok,akkor gyorsan meg is veszem,hogy saját tulajdonom legyen.Én ezt akarom csinálni..de eddig kevés az esély hogy lakást kapjak (pedig 1 gyerekem is van,aki lassan már felnőtt lesz)

2012. jún. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Leginkább az ő dolga.
2012. jún. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért? Aki odaköltözne tán nem szorul lakásra?


Lehet, hogy olyannak adná ki albérletbe, aki szintén rászorul csak mondjuk épp egy picivel van a rászorultság mércéje fölött... nem tudom én sem, hogy hogyan megy, de teszem azt, 60 ezer forint a mérce, és ő keres 61 ezret... papíron nem számít rászorultnak, de attól még ugyanúgy bajban lehet.

2012. jún. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
ez ügyeskedés és nyerészkedés. Noha ezek szerint inkább csak alkalom szülte ügyeskedés, így csak egy kicsit gazemberség, de attól még az. Szóval ne figyelj erre a hülye kiforgatott dumára, amit itt előttem próbálnak tolni. (biztos bánják, hogy nem az ő ötletük) Nyilvánvalóan nem szociális, hanem piaci alapon fogja kiadni jövedelemkiegészítésképpen. Bizonyos szempontból érthető, hogy ha egyszer érthető a mai realitásokból, hogy ha egyszer megfogsz egy lakást, akkor igyekszel mindenhogyan megtartani, és kiaknázni, mert nagyon nehéz lakáshoz jutni. De én ismerek olyat, akik családilag az ötödik a második az első és a tizenkettedik kerületben kiigényeltek összesen vagy nyolc szociális lakást, és nagyon durván albérlőtartásból szedik meg magukat. Aztán olyan szabályokat állítanak fel, hogy az albérlőknek be kell rendezniük ál-gyereksarkot kisággyal, ha jön az ellenőrzés. A másik bevételi forrásuk meg hogy egy családi ház státuszú villában illegális éttermet és szórakozóhelyet üzemeltetnek. Jó kis elit hely.
2012. jún. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát, jó, de ezeknek a lakásoknak a bérleti díja havonta csak pár ezer forint, Ő meg olyan áron adná ki, mintha az övé lenne.. nem tudom, havi 80.000Ft-ért, csak mondtam valamit.. ebből kifizeti azt a kis bérleti díjat, a maradékot meg feléli.. szerintem ez akkor is gusztustalan dolog!!

Hmm.. valóban az Ő dolga, de sajnálom, hogy közöm van egy ilyen emberhez!

2012. jún. 9. 12:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Még mindig jobb,mint amit mások csinálnak, ha új lakást kapnak. Parkettafelszedése-elégetése, nyílászárók kiszedése, kád eladása,az egész lakás lelakása.Mindezt a hátrányos helyzet felszámolásának jegyében. Ez van, az ember kihasználja a lehetőségeit, ha tetszik,ha nem, de ettől még nem őt kell utálni.
2012. jún. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!