Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Apám és anyám...

Mit tegyek? Apám és anyám folyton veszekszik, és bántalmazzák egymást.

Figyelt kérdés

Apám alkoholista, ha itthon van, akkor iszik.

Beleköt az élő fába. A kutyát, macskát is folyton elzavarja, akárhol vannak, minden ajtót, kapcsolót rángat, konyhaszekrényt csapkod, káromkodik, szitkozódik, kötekszik. Elviselhetetlen. És az egész család depressziós tőle.

Anyám is néha felveszi vele a kesztűyt, mert anyám nem akarja hogy a 11 éve öcsémet terrorizálja, így is szegény gyerek, van hogy elfut itthonról.

Apám velem nem viselkedik olyan durván, mint ahogy anyámmal és tesómmal, de én sem bírom elviselni azt ahogy egész nap csapkod, káromkodik.

Van hogy anyámmal lökdösik egymást, és egymáshoz vágnak dolgokat, most anyám akkorát kapott, hogy az egész szeme fel van dagadva.

Próbáltam már apámmal normálisan beszélni, hogy miért kell így viselkedni, nem látja hogy mit csinál? Nem bántja, hogy a lánya és a fia nem szeretik? Azt hogy elkerülöm őt messzire már 10 éve?? Hogy a legutóbbi jó emlékem talán 7-8 éves koromban volt róla?

Csak annyit válaszol rá ingerülten, hogy "most mit világolsz heeee??"

Én az éven elköltözöm itthonól, de mi lesz így??

Mit csináljak velük??



2012. febr. 6. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán költözzenek el ők is, és anyád váljon el tőle. Mi tartja vissza?
2012. febr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én alig voltam 12 éves, mondtam anyámnak hogy váljanak el!! És a mai napig emlékeztetem rá, hogy én már rég mondtam.

És hogy még most is megtehetné.

Anyám szerintem gyenge ehhez. Ugyanis ő most sem dolgozik. És szerintem képtelen lenne eltartani magát, meg az öcsémet.

A másik ,hogyha beadná a válópert, anyámnak és tesómnak meg persze nekem is rögtön el kellene itthonról tűnni, mert apám úgysem akarna elválni, és mindent szétverne itthon. Menteni kellene ami menthető, de azt is kb rendőrök felügyelete alatt.

Apám válás után biztos hogy lelkibeteg lenne és azt sem zárom ki hogy valamit csinálna magával.

2012. febr. 6. 11:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor talán anyuci méltóztasson elmenni dolgozni. A többi csak kifogás. Jobb békésen élni, nekem elhiheted.
2012. febr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Anyámnak is mondtam hogy talán az a baj, hogy nem dolgozik és apám ezért nem tiszteli.

Csak az a baj hogy én magam is tudom, hogy amikor anyám járt dolgozni, apám akkor is ugyanezt csinálta!!

Anyám épphogy hazaért, kötekedett vele, beszólogatott, fenyegette.

2012. febr. 6. 11:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én azt mondom,sok lúd disznót győz ! Sodrófa,piszkavas,baseball ütő- mikor részegen hazajön a kedves családfő és hőzöng,mind a 3-man jól elkenitek !

Másnap ,ha felkel a drága,elmondjátok neki,hogy elegetek van,úgy igyon többet.Vagy-Apa,hát így jöttél haza,nem emlékszel ?! És ezt többször eljátszani,jól helybenhagyni a kedves,szeretetreméltó családfőt,majd megtanulja a drágája !!!

2012. febr. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha elköltözöl vidd magaddal az öcsédet is. Szólj a gyámügyeseknek és kérvényezd a gyámságot, a helyzetre való tekintettel. Vagy kérd meg anyukádat hogy ő is menjen veletek és hagyja el apátokat.
2012. febr. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem itthon hasonló szituációk vannak, bár apum soha nem emelne kezet anyumra.

Apum is alkoholista, mindennap részegen jön haza, és amikor részeg, nagyon csúnya dolgokat vág anyum fejéhez, káromkodik, szitkozódik, és nekünk is olyanokat mond, hogy inkább nem részletezném.

Próbáltam már a békítést, nem megy.

Bocsánat az offolásért!


A kérdésedre a válasz:

Van egy-két válaszoló, aki nem adott helyes megoldást: a per iszonyat drága; ahogy írtad, ha elválnátok, apukád cirkuszolna otthon, az nektek nem jó, mert fizikai fájdalmat okoz, és anyukádnak is lesz elég baja vele; az elköltözésre pénz kell (út, házkészítés vagy házmegvevés, stb.), ezzel nem arra célzok, hogy nincs pénzetek, mert van biztosan, csak azt mondom, drága, és hát...

Figyeld apukádat, amikor iszik valamit. Ha még nem ivott, akkor simán megszólíthatod, hogy ne tegye, mert hát szerintem józanon mindenki megértheti.

Sajnálom anyukádat, hogy feldagadt a szeme, nem szeretem az ilyen szülői kapcsolatokat, ahol veszekszés, verés van, ez csak rosszat tesz úgy a szülő egyikének, mint a gyerekeknek.

Rossz dolgokat vág a tesód fejéhez is? Az bizony baj, és az is, hogy elfut otthonról. Beszélj a tesóddal is, kérdezd ki a véleményét apukátokról.

Közeli ismerősötök, szomszédotok, jó barátotok segítségét is kérhetitek, ha nem szégyenlitek, elmondhatjátok neki a tetteit, ezzel hátha tudnak rajtatok segíteni apukád javulásán.

Ha ez mind nem sikerül - ilyenkor vagytok Ti. Ti vagytok az utolsó remény. Figyelnetek kell, mint a güzü, nem szabad innia, nem szabad konfliktusba kevernetek, nem szabad elzavarni valahová pár rossz szóért (nálunk volt már hasonló: apukám egy veszekszés miatt 4 napig elment itthonról, és ott aludt az épülő házunknál, ráadásul bátyjámmal negatív a kapcsolata, és amiatt is).

Remélem tudtam segíteni, ha nem, akkor még gondolkodom valamin, és majd írok!

Remélem sikerül megoldani a problémát, sok sikert kívánok mindannyiótoknak!


Bocsánat, ha pár mondatot sértésnek vetted!

2012. febr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mond meg apádnak, hogy fejezze be vagy felakasztod magad.
2016. máj. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!