Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végrendeletben örököltem...

Végrendeletben örököltem pénzt, ami szerintem nem csak engem illet. A férjemnek van beleszólása, hogy mire költöm?

Figyelt kérdés

Nagymamám elhunyt. Végrendeletében mindent rám hagyott de úgy érzem jogosnak, hogy egyenlő arányban megosztom a testvéreimmel.

A végrendeletet nagymamám nagyon régen írta azért, mert akkor még csak én voltam nagykorú. De a testvéreim ugyanúgy szerették, látogatták, gondozták, nem amiatt akarta kizárni őket mert így jogos, hanem mert amikor a égrendeletet írta így lett volna praktikus.


A férjem szerint viszont nem szabad jótékonykodni, rám hagyta, esetleg valamennyit adjak a testvéreimnek de nem harmadoljunk.


Nektek mi a véleményetek?


2012. jún. 10. 08:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
95%
Harmadolj. A férjednek nincs beleszólása, se etikailag, se jogilag. Az örökség különvagyon.
2012. jún. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg jó a kapcsolat, akkor nem is kérdés, hogy harmadolnám.
2012. jún. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
95%
Ritka az ilyen jó ember!A testvéreid akkor is melletted lesznek ha esetleg a férjed már nem!!
2012. jún. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Annyira jó olvasni, hogy vannak még ilyen jószívű emberek :) Nekem egyik ismerősömnek most halt meg valamelyik rokona végrendelet nélkül, és a többi rokon, tesók stb. mindent megtettek, hogy rátehessék az örökségre a kezüket, az ismerősömnek meg ne jusson szinte semmi...

Az örökség csak a tiéd, házastársnak nincs beleszólása, hogy mire költöd. Ha neked úgy tetszik, oszdd el egyenlően a testvéreiddel! Ha a férjed emiatt esetleg megharagudna, az csakis őt minősíti.

2012. jún. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez abszolút a te döntésed, a férjednek nincs köze hozzá, az örökség amúgy is a te különvagyonod, azt csinálsz vele, amit akarsz.

Szép gondolat harmadolni, vagy adni valamennyit.

Mint mondtam: a te döntésed. :)

2012. jún. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
42%
Én is elharmadolnám a pénzt, de nem adnám oda egyből, hanem amikor valami nagyobb kiadásuk van, akkor adod oda (bár nem tudni mekkora összegről van szó) így valószínűleg jó dologra fog fordítódni, és nem lesz az a veszély, hogy elherdálják, na meg te leszel a jótevő:)
2012. jún. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
81%
Jogilag sincs beleszólása. És én azért elgondolkodnék azon,hogy ez a véleménye..
2012. jún. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
84%
Persze, mindjárt jönnek a válaszok hogy váljon el...
2012. jún. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne csak akkor adj pénzt testvéreidnek amikor bajban vannak, ahogy az egyik válaszadó tanácsolta, hanem most, igazságosan. Jó ember vagy, több kéne belőled. :)
2012. jún. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
nem mondtam, hogy váljon el, én megdöbbennék, ha ezt mondaná. És el is gondolkodnék azon mennyire fontos neki a pénz. (és miért szól bele abba ami nem rá tartozik)
2012. jún. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!