Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végrendeletben örököltem...

Végrendeletben örököltem pénzt, ami szerintem nem csak engem illet. A férjemnek van beleszólása, hogy mire költöm?

Figyelt kérdés

Nagymamám elhunyt. Végrendeletében mindent rám hagyott de úgy érzem jogosnak, hogy egyenlő arányban megosztom a testvéreimmel.

A végrendeletet nagymamám nagyon régen írta azért, mert akkor még csak én voltam nagykorú. De a testvéreim ugyanúgy szerették, látogatták, gondozták, nem amiatt akarta kizárni őket mert így jogos, hanem mert amikor a égrendeletet írta így lett volna praktikus.


A férjem szerint viszont nem szabad jótékonykodni, rám hagyta, esetleg valamennyit adjak a testvéreimnek de nem harmadoljunk.


Nektek mi a véleményetek?


2012. jún. 10. 08:47
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is harmadoltam, amit örököltünk, míg az (élet)társam azon volt, hagy az nekem jár az elmúlt évek gondozása fejében. Ezen bizony szét is ment a parti, de én is azt mondtam, hogy társam még lehet, de a tesóimat nem hagyom.

(Mellesleg a tesóim akkor több-száz km-re laktak, lehetőségük sem lett volna kivenni részüket a gondozásból.)

2012. jún. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
79%
A férje nyilván örül az örökségnek, tudná mire költeni (ki nem?...) és a sógorokhoz sem kötődhet túl erősen, ha nem érzi, hogy a harmadolás az igazságos. Lehet érte megvetni, én nem teszem. Viszont szerencsére beleszólása sincs a döntésbe.
2012. jún. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Úgy igazságos, ha harmadoltok. A jövőbeni vitákat elkerülöd vele.
2012. jún. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

21-es vagyok!

Nem néztem, hogy a tesóéknak most van-e rá szükségük, vagy majd kapnak akkor, amikor szükségük lesz rá.

Amikor megörököltük, kapja meg mindenki azt, ami jár neki, és mindenki azt csinál a saját részével amit akar. Felnőtt emberek, nehogy én döntsem már el, hogy most, vagy majd később kapnak-e belőle?

2012. jún. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed, ugyanebben az esetben a testvéreid is ezt tennék, akkor igen, harmadolj.

Én megmondom őszintén, megfontolnám. Ha most belegondolok, a bátyám biztosan nem, a húgom feltehetően nem osztozna velem, ha ő lenne nyerő helyzetben. A bátyámmal gyakorlatilag nem is beszélek, nem kíváncsi rám. A húgommal jóban vagyunk, de túlságosan is önzőnek ismerem. És ő tuti, hogy elherdálná. Inkább megtartanám addig, míg hasznosra nem költi, a saját érdekében.

De szerintem nálad nincs ilyen dilemmás helyzet, így evidens, hogy harmadolsz.

2012. jún. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!