Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Család és család között hogy...

Család és család között hogy válasszak, tehetetlennek érzem magam? ( hosszú lesz, de fontos)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy nővérem, meg egy bátyám. A nővérem egyedül nevel 2 gyereket, és folyamatosan anyagi gondokkal szenved. Bátyámék sincsenek túl jó helyzetben de azért megélnek sógornőmmel és a kislányukkal. Én még fiatal vagyok(főiskolás), vettem magamnak egy éve saját telefont, amit a magam nevére írattam. Mindkettőjüknek tartozása van valahova ezért megkértek hogy kérjek ki nekik előfizetést, meg telefont. Mondtam jó, de fizessék. Bátyámék részéről van több telefon is, Iphone többek közt, de fizetik.

Nővéremnek, csak 3000et kéne fizetnie, de folyamatosan ilyen 30000es számlái vannak amiket már alig tud fizetni. Múltkor majdnem mindenkinek letiltották a telefonját miatta. Testvéreim egymást ölik emiatt. Én még abban a helyzetben vagyok hogy senkivel nem akarok rosszban lenni. Én kkiálltam nővérem mellett, még sógornőm azt mondta vegyem el tőle a telefont, mire nővérem, ha ezt teszem, őt felejtsem el, hogy van egyáltalán. Nem akartam senkinek rosszat. Minek az a vége hogy egy barátom adott kölcsön 30000et, így kaptunk egy hónap haladékot, de most neki be kéne fizetnie 30at, mondtam neki hogy.oldja meg. De nem tett semmit, utolsó pillanatban is én mentem a t mobileba megalazkodni. De nincs már mit tenni, ma tuti kikapcsolják a telefonokat, akkor meg kb 200at kene kifizetni, nem beszélve a telefonok köbbére.

Most nővérem fel se veszi nekem, mindenki még anyám is rá mérges. Én tudom milyen nehéz neki egyedüli anyakent, és sokkal tartozom neki, nem anyagilag. És nem akarok rosszba lenni vele, de ha így folytatja akkor kénytelen leszek elvenni a telefont tőle, nem mind ha ezzel megoldódnanak az anyagiak, de nem tudok mit tenni. Én kiálltam mellette de ő egyáltalán nem segít megoldani a helyzetet, és kénytelen leszek bátyám oldalára állni, mert ők csak akkor segítenek kifizetni.



2012. jún. 11. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Minél előbb bontsd a szerződéseket. Nagy butaság volt a nevedre venni két ilyen szerződést, már rég bontani kellett volna. Saját magaddal cseszel ki.


Én az egyik mobilszolgálatónál dolgozom és elképesztő, ahogy a semmire veszik az Iphone-okat az emberek, aztán fél év múlva meg sírnak, hogy zaklatják őket a behajtási osztályról.

2012. jún. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egész nem lenne probléma, ha KÁRTYÁS telefont vettél volna nekik. Egyébként megteheted most is, felmondod a szerződés (kifizeted a tartozásokat) és veszel kártyásat.


30000-res számlák? Nekem nincsenek anyagi problémáim, de 2900-ban benne vagyok minden hónapban. Inkább dolgozni kéne telefonálgatás helyett...

2012. jún. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
az iphonet bátyámék vették és fizetik, csak érzékeltetni akartam milyen sok mindent kihoztam nekik. csak akkor tudnám bontani a szerződést ha kifizetek mindent amit nem tudok, örülök ha saját 3000 es számlám fizetem. és hűségidő miatt még gondolom akkor se lenne ingyen
2012. jún. 11. 11:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a Te döntésed, a nővéred már döntött helyetted.


Amilyen gyorsan lehet, kapcsoltasd ki az Ő telefonját, a többire kérj valami haladékot, hogy azokat ne kapcsolják ki. Így is muszáj lesz fizetned az Ő alap előfizetését meg a további részleteket, ha nem akarod a nyakadba venni az összes kötbért egy összegben, aminek a valószínű kimenete a behajtás lesz. A nővéred felnőtt ember, és Ő kért meg Téged egy szívességre, Ő hagyott Téged a sz@rban, és még Ő zsarol azzal, hogy kitagad Téged?! Nálatok általában a befőtt teszi el nagymamát???


Most hadd ne szidjalak le, amiért ilyen felelőtlen voltál, egyrészt nem vagyok az apukád, másrészt biztosan rájöttél már magad is, harmadrészt ez ilyenkor nem segít egy cseppet sem. :)

2012. jún. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bizony, jol mondja 11:27!

Mond le az elöfizeteset, adj neki helyette feltöltökarit.

2012. jún. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Érdekes, amíg nem jelentek meg a mobil telefonok, viszonylag kevés családnak volt vezetékes telefonja, mégis megvoltak. Mióta elterjedtek a mobilok, mindenki éjt-nappallá téve telefonál és nem gondol arra, hogy ez mibe kerül. Szerintem aki fizetni tudja, telefonáljon annyit, amennyit akar, aki nem, az vegyen egy kártyásat és csak akkor használja, ha orvost, mentőt kell hívni és ne csevegjen órák hosszat. A helyedben nem fizetném a nővéred telefonszámláját, 3000 Ft-ért vehet kártyát, ami 1 évig érvényes és csak akkor telefonáljon, ha létkérdés. Ugyanakkor ő így elérhető bárki számára. Lehet, hogy nagyon rossza anyagi helyzetben van, de figyeld meg, hogy sokszor a rossz anyagi helyzetben lévő emberek azok, akik gondolkodás nélkül nyúlnak a mobiljukhoz és már nyomkodják is a gombokat.
2012. jún. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
a nővérednek sajnos tényleg nincs igaza. elvárja, hogy kiállj mellette a bajban, de ő még csak a telefont se veszi fel, ha neked fontos és miatta vagy pácban. megértem, h nem könnyű egyedülálló anyukának lenni, de ez nem függ össze azzal, hogy folyamatosan 30.000 ft-os számlákat csinál. sőt, épp ellenkezőleg: azt mutatja, h anyuka létére elég felelőtlen. az ilyen mértékű telefonálás már inkább csak egy drága hobbi, mint valós szükséglet. sajnos a saját érdekedben is muszáj összerúgnod a port a nővéreddel, mivel ebből a szempontból kissé kihasznál téged. próbáld meg befizettetni vele a tartozást, h nem bukjatok mindent, ha nem megy, akkor viszont nincs más út, mint a bátyáddal közösen menteni, ami menthető, még ha a nővéred meg is haragudhat rád. (te is neheztelhetnél, amiért most, a kikapcsolás környékén egyedül hagy a bajban és még a hívásaidra sem reagál). amúgy a kártyás telefon jó megoldás lehet. én is csoportos előfizetésben voltam éveken át, akkor havi 2.500-3.500 körül fizettem (eleve nem szeretek telefonon beszélgetni, nekem a hívás max 1-2 perc, lényegretörő vagyok mindig. ha engem hívnak, pláne nem csevegek sokat, mert épp csinálok valamit, amiben megakaszt), most kártyás vagyok, és még ennyit sem. igaz, most jóval kevesebbet is telefonálok ezért az összegért, mivel feltöltősként magasabbak a tarifák. én évek óta szinte mindent online intézek, a barátaimmal is cseten "beszélünk"
2012. jún. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon szemtelen a nővéred, hogy a főiskolás húgával fizetteti ki azt, hogy ő cseverészik. Mi is szarul állunk, de kb. 6 hónapja tart az 5000-re feltöltött KÁRTYÁS telefonom, és még van belőle 3000. Skype-on vagy interneten szoktunk kommunikálni az ismerősökkel, rokonokkal, vagy személyesen találkozunk velük, telefont csak végszükség esetén használunk, akkor is max. 1-2 percet beszélünk.


Bakker, a kártyás telefon és a skype való a csóreszeknek, nem a hűségnyilatkozatos előfizetés! Most kapcsoltasd ki a nővéred telefonját! És Neked van jogod megsértődni, nem neki! Ha hisztériázik, be kell menni a lakásába, és elvinni tőle valamit a tartozása értékében. Kétgyerekes anya, de úgy viselkedik, mint valami elkényeztetett óvodás, akinek akkor is kell a márkás cucc, ha a családja beledöglik. Az nem a te hibád, hogy ő egyedül maradt 2 gyerekkel, ne az iphone-ra verje magát. Húzza meg magát, más is van rossz helyzetben, az is azt teszi. És soha többet senkinek ne vegyél a nevedre semmit, családtagnak se, ha könyörög, akkor sem. Az ilyeneknek majdnem mindig ez a vége.

2012. jún. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nagy hibát követtél el az előfizetésekkel,szerintem az lesz a legjobb,ha letiltatod az ő kártyáikat és majd valahogy ki lesz fizetve a tartozás. Szomorú, hogy telefonszámla miatt,de már adósként leszel megbélyegezve a tesóid miatt. Hitelt felvenni rokonnak,előfizetést nem szabad.Szülőnek se vállalj kezességet,se barátnak se senkinek,mert hiphop bar listára kerülsz.Hibáztál,de a tesóid állatira görények, hogy a főiskolás huguk nevére irattak előfizetést...Legközelebb dönts okosan és megfontoltabban.Kapcsoltasd le a telefonjaikat és amit tudsz adj el, hogy mielőbb kifizesd a tartozást :(
2012. jún. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
öcséjük vagyok amúgy, és az iphone nem a nővéremé, de igazgatok van, de annyi mindent köszönhetek neki nehéz ez :(
2012. jún. 11. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!