Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Család és család között hogy...

Család és család között hogy válasszak, tehetetlennek érzem magam? ( hosszú lesz, de fontos)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy nővérem, meg egy bátyám. A nővérem egyedül nevel 2 gyereket, és folyamatosan anyagi gondokkal szenved. Bátyámék sincsenek túl jó helyzetben de azért megélnek sógornőmmel és a kislányukkal. Én még fiatal vagyok(főiskolás), vettem magamnak egy éve saját telefont, amit a magam nevére írattam. Mindkettőjüknek tartozása van valahova ezért megkértek hogy kérjek ki nekik előfizetést, meg telefont. Mondtam jó, de fizessék. Bátyámék részéről van több telefon is, Iphone többek közt, de fizetik.

Nővéremnek, csak 3000et kéne fizetnie, de folyamatosan ilyen 30000es számlái vannak amiket már alig tud fizetni. Múltkor majdnem mindenkinek letiltották a telefonját miatta. Testvéreim egymást ölik emiatt. Én még abban a helyzetben vagyok hogy senkivel nem akarok rosszban lenni. Én kkiálltam nővérem mellett, még sógornőm azt mondta vegyem el tőle a telefont, mire nővérem, ha ezt teszem, őt felejtsem el, hogy van egyáltalán. Nem akartam senkinek rosszat. Minek az a vége hogy egy barátom adott kölcsön 30000et, így kaptunk egy hónap haladékot, de most neki be kéne fizetnie 30at, mondtam neki hogy.oldja meg. De nem tett semmit, utolsó pillanatban is én mentem a t mobileba megalazkodni. De nincs már mit tenni, ma tuti kikapcsolják a telefonokat, akkor meg kb 200at kene kifizetni, nem beszélve a telefonok köbbére.

Most nővérem fel se veszi nekem, mindenki még anyám is rá mérges. Én tudom milyen nehéz neki egyedüli anyakent, és sokkal tartozom neki, nem anyagilag. És nem akarok rosszba lenni vele, de ha így folytatja akkor kénytelen leszek elvenni a telefont tőle, nem mind ha ezzel megoldódnanak az anyagiak, de nem tudok mit tenni. Én kiálltam mellette de ő egyáltalán nem segít megoldani a helyzetet, és kénytelen leszek bátyám oldalára állni, mert ők csak akkor segítenek kifizetni.



2012. jún. 11. 11:22
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Azért ez mégicsak bámulatos. Alig jöttök ki és iPhone? Hát EZÉRT jöttök ki alig. Pénzügyekhez, élethez buták vagytok. Nem folytatom, mert nem tudnám abbahagyni. Sajnálom a kérdezőt, hogy ilyen családja van. Nehéz ez-nehéz ez, nem sopánkodni kell, hanem PERKÁLNI a csajnak! Kamatostul. Remélhetőleg utoljára csinált ilyet (bár ez ilyen kapcsolatoknál és ilyen fennforgások esetében viszonylag ritka). Vajszívűséget írja felül a szívás. Ezt kívánom. Ugye hihetetlen volt az elején, hogy ezt megteszik veled? Pedig látod. A kifele élni akarás, a gyermeki elme (mert hát azok maradtak) felülír mindent. Jó ég, az a durva, hogy olyan, mintha egy súlyos szenvedélybetegről beszénénk.

Érdekel a történet fejleménye!

2012. júl. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!