Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el apunak,...

Hogyan mondjam el apunak, hogy nagyon büszke vagyok rá?

Figyelt kérdés

A tavalyi év szörnyű volt az egész családom számára. Édesapámból indultak ki a gondok. Folytonosan ivott, majdhogynem rámondható, hogy alkoholista volt(reggel felkelt, megivott egy kis pálinkát, délutánra kiütötte magát, aludt egyet, este meg kezdte előröl, síkrészegen tévézett hajnalig, ezt csinálta egész nap amikor nem volt dolga). Év vége felé depresszióba esett(nem tudni miért) és az italhoz nyúlt. Ezután, olyan történt ami a mi családunkban még SOHA nem fordult elő. Megütötte édesanyámat, nem is kicsit. Nekem kellett leállítanom, hogy ne üsse tovább. Szörnyű volt. Aztán anyu akadt ki apura, és legközelebb anyu "verte" aput. Na ezek után már azt mondtam nekik(nagyon rondán), hogy inkább váljanak el, mert ha itthon maradok, én egyetem mellett ezt nem fogom elviselni.


Aztán, mintha elvágták volt apu depresszióját, magához tért. Istennél keresett és talált választ a gondjaira, mái napig rendszeres látogatója a hit gyülekezetnek édesanyámmal együtt. Nagyjából fél éve rendbejött minden, harmonikus a család(kivéve tesóm életét, de az más tészta).


Szeretném megmondani apumnak, hogy irtó büszke vagyok rá, hogy már fél éve nem ivott egy kortyot sem, teljesen emberi, és kezeli a mélypontjait is. Nem vagyok a szavak embere, ezért szeretnék kérni kreatív ötleteket, esetleg nem túl "nyálas" szövegeket. Ilyenekre gondolok, mint pl írnék neki egy levelet, de ne legyen túl csöpögős, vagy nem is tudom. Te hogy mondanád el apudnak? :)


Előre is köszönöm a segítséget! 20L


2012. jún. 12. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg szép, hogy eszedbe jutott. Szerintem nem kell túl lihegni elég ha egyszer, amikor együtt vagytok akkor megemlíted neki és megdicséred. Szóban sokkal személyesebb és biztosan értékelni fogják.
2012. jún. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy, ahogy a címben írtad: büszke vagyok rád. És persze hozzátenném, hogy csak így tovább. Tapasztalatból mondom, hogy fél év, az még semmi. persze kell a pozitív megerősítés, de nem szabad átesni a ló másik oldalára. Én is apukámmal játszottam le ezt a meccset. Ő már 8. éve nem iszik, de még mindig mondja, hogy szégyelli amit tett.
2012. jún. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem személyesen jobb lenne. Egy hatalmas puszit nyomsz az arcára és elmondod, hogy nagyon büszke vagy rá, hogy nem ivott.

Örülök, hogy helyre jött nálatok a családi béke!

2012. jún. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ahogy elöttem is leirták már Szépen kihuzod magad felveszed legártatlanabb angyali mosolyodat, eléállsz ééééééééééééss kimondod hogy apu büszke vagyokrád és csak igy tovább!
2012. jún. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Skóciában élek és nálunk most lesz Apák napja. Vehetnél neki vmi jófej képeslapot, ráírnád, h büszke vagy rá (akár idézetben is elmondhatod) és amikor átadod, akkor megmondod, h olvastál az apák napja hagyományról és szeretnéd megtartani idén.
2012. jún. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak mondd neki egyszer valami váratlan helyzetben, pl reggelinél, bevásárlásnál: Remélem az én jövőbeni gyerekem apja is olyan jó apa lesz, mint amilyen te vagy.
2012. jún. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Állj elé, és mondd azt, hogy "apa, büszke vagyok rád amiért nem iszol".
2012. jún. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát engem rettentő kínosan érintene ha apaként a lányom ilyet mondana nekem.... :S
2012. jún. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is kicsit durva, de tényleg szeretném megerősíteni abban, hogy amit csinál, az jó, és maradjon is ezen az úton!


A képeslapos dolog nagyon tetszik, és nagyon jó ötlet! :D Szerintem ezt fel fogom használni, köszönöm szépen! Egyébként pontosan kint melyik nap tartják? Hanyadikán? :)


És ahhoz esetleg mit szólnátok, ha vennék ilyen kis táblát, amire rá van írva valamiféle dícsérő szöveg, pl a világ legjobb apukája, vagy ilyesmi?

2012. jún. 13. 15:49
 10/10 anonim ***** válasza:
na megmondtad neki? =)
2012. júl. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!