Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim elváltak, én meg...

Szüleim elváltak, én meg tanulok, anyukám meghalt, nem lakok apámmal, attól még nem kaphatom meg én a gyerek tartási díjat vagy miaz?

Figyelt kérdés
2 éves koromban váltak el, én anyummal laktam 9 éves koromig, akkor meghalt, apámhoz költöztem de mostohám megvert (mert mertem internetezni a 200kmre lévő barátommal, akivel mai napig együtt vagyok) miután meg vert elköltöztem onnan, most barátom ék szüleinél lakok, 20 éves vagyok most érettségiztem le, de szeretnék még egy szakmát, nyamvadt 20 ezerrel támogat engem , amiből minden magamnak megveszek bérlet, tiszta sági szerek..stb. nem elég semmire, itt vagyunk 5en lakásba, apámék meg 3man egy nagy házba, és jó volna valami támogatás anyagilag még :/

2012. jún. 13. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nos, jajj de ismerős a sztori, legjobb barátnőm anyukája is meghalt, apja egy fillérrel nem támogatja, elment ügyvédhez miután betöltötte a 18-at, az meg elintézte, hogy a saját számlájára kapja az árvaságit meg a családit. Szerintem menj el te is!
2012. jún. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy családit kaptam, de betöltöttem a 20. évet és már nem adják a másik az hogy az árvaságit eddig nem igényeltük, mert norvégiban laktunk ott meg más volt a helyzet, én nem tudtam itt mi van, voltam kérvényezni az árvaságit a nyugdíj valaminél, csak sajnos mivel anyukám Norvégiában halt meg egy csomó dolog nincs meg nekem róla, ezért küldtek egy lapot amin az állt hogy ha 15 napon belül nem szerezem meg a mit tudom én milyen számát meg papírt befejezik az egész ügyet.....és hát nem tudtam honnan elkotorni őket :((
2012. jún. 13. 13:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Végül is 20 éves vagy miért nem mész el dolgozni?És munka mellett szerezhetsz szakmát.Apukád 20 ezerrel támogat,tudna még többel támogatni?Beszéltél már erről vele?Az én szüleim nem váltak el és haltak meg,de sz@rtak rám.Én 18 évesen érettségi után munkába álltam.Szintén a barátom szüleinél laktam.
2012. jún. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

mennék én dolgozni ha lenne mit.....:/ voltam már annyi helyen. Most is keresek a nyárra.

mondtam neki de akkor jön a problémáival..

Hát sajnállak:S

2012. jún. 13. 14:03
 5/7 anonim ***** válasza:
3. vagyok ne add fel,hátha sikerül munkát találni,akkor könnyebb lesz.Milyen rendes jön a problémáival.Mióta élsz a barátodéknál?A családit odaadta akkor?A mostohád kezét eltörtem volna az apád helyében ha kezet emelt rád,nem hogy engedjem hogy elmenj egy idegen családhoz.Sajnos megoldást csak a munkában látok a számodra,másra nem nagyon számíthatsz.
2012. jún. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm! a problémja az az hogy az anyámtól örökölt pénzem(amihez semmi köze volt) kivette a bankból (ami nekem kamatozott volna 10 évig) kivette vett belőle egy lakást, és hitelt vett fel rá és azt fizeti lehet elis veszti...........

családit az kaptam tavalyig.

2éve lakok náluk

2012. jún. 15. 10:43
 7/7 A kérdező kommentje:
és mostohám hazudik hogy nem vert meg és neki hisz!
2012. jún. 15. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!