Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen hatással lesz ez a...

Milyen hatással lesz ez a gyerekeinkre? Kibirnák? Elvennék emiatt őket? Mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés

3 gyermekünk van.Páromnak biztos munkahelye van,nekem viszont itt ahol lakunk nincs állás amit el tudnék vállalni így arra gondoltunk beköltöznék Bpestre,ott kapnék most munkát,igaz kötött 2 évre,de mégsem 2 hónap és 3-4 műszak csak 2.

viszont amig lenne elég pénzünk kauciót kifizetni addig a gyerekeket vele kellene hagynom.kb 2 hónap.

Van máshol is úgy,hogy a nő az aki távolabb kerül a családtól?Milyen hatással van volna ez a gyerekekre?Vagy mi lehetne a legjobb megoldás?

Köszi előre is a válaszokat!



2012. jún. 14. 10:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha már nem szoptatsz,akkor nyugodtan,az ő érdekük is.

Többet is kibirnak hogy csak néha látnak (én több évig csak hétvégente láttam anyám,mert hétközben délelőtt meló,délután suli,este plusszmeló,mire hazaért,aludtam,mire ébredtem,elment már.Mégsincs semmi negativ következménye)

2012. jún. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párod nem egy alkoholista vadállat akkor miért ne? Az ő gyerekei is. 3 gyereket egyedül ellátni munka mellett nem éppen egyszerű, ezért szülők, barátnő.. segítségét én kérném.

Hatás szempontjából nem mindegy milyen idősek a gyerekek. Szoptatós gyereket nyilván nem lehet otthagyni. De már egész piciknek (4-5 év) el lehet magyarázni a szitut, hogy anya szereti, dolgozni megy, de már csak 5öt kell aludni stb...

És nincs mit szépíteni a dolgon. Pénzből él mindenki. Egy 5fős család, meg sok pénzből. Ha menni kell a megélhetésért, sajnos menni kell. Persze szép volna ha a lakóhelyen találnál munkát, de nem így történt.

2012. jún. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

ott van velük az apjuk. Mi lenne a gond? kórházba is kerülhetnél, akkor is az apjuk lenne velük.

Miért vennék el őket? Az apa ugyanolyan szülő mint az anya, pontosan ugyanúgy el tudja látni a gyereket mint az anya (mégha ezt nem minden anya hiszi el, akkor is így van)

2012. jún. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hétvégente úgyis hazamégy, másrészt gondolom nem picikék a gyerekek, tehát ha naponta, minden este beszélsz velük telefonon, a kisebb is megismeri a hangodat.

A nagyobbakkal pedig nemcsak telefonon, de akár e-mailben is tudtok értekezni, ha megakadnak házimunkában stb.

A család megélhetése érdekében én is bevállalnám, különösen ha a férj a gyermekek napi ellátását vállalja.

2012. jún. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm,kicsit nehezen nyugszom bele,hogy hétköznap nem fogom látni őket.De legfeljebb gépen tudunk beszélni skype-on ha már nem bírjuk.

náunk sajnos szülők nincsenek,de barátok tudnak segíteni addig páromnak amig ez így van.

Már csak azt nem tudjuk eldönteni utána magammal vigyem e őket ha már megvan a kaucióra a pénz vagy járjak haza 7végente továbbra is?! Ezen azért gondolkoztam el,mert olcsobb 2 főre bérelni szobát vagy egy kisebb garzont mint 4 főre.itt meg azért nem kell ezt.Ha lenne itt munka el sem mennék mellőlük.

Nem szoptatom,a legkisebb 2 éves,de anyagilag már nem birjuk tovább úgy,hogy én nem dolgozom.

2012. jún. 14. 10:23
 6/13 A kérdező kommentje:

Bocsánat elirtam a garzont 1 főre.nem figyeltem mit nyomok :S

El tudja látni őket,volt már,hogy 1-2 napra le kellett mennem testvéremhez és akkor ő volt velük,meg a nagyobb gyerek már elég nagy segítség,sok mindenben tud neki segíteni.

2012. jún. 14. 10:26
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor nincs miről beszélni.. kell a pénz, a faludban nincs munka, nyilván te mész a munka után.

Én vinném idővel a családomat magam után (ha a páromnak is ott lenne munkája ahol nekem), de ez az én véleményem, sokan csak hazajárnak. Ezt szerintem ráérsz eldönteni idővel.

Természetes, hogy nehezen szánod rá magad és nem akarod, de sajnos ilyen ez a kapitalista valóság. Már nem úgy van, mint nagyanyáink korában, hogy a férfi fizetéséből meg lehet élni és föld mindenhol van ezért munka is mindenhol van. Szép Új Világ...

2012. jún. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
anyukám 300 km-re kapott munkát, tesómmal mi kollégisták vagyunk 100 km-re a másik irányban, de legalább nem halunk éhen és igaz csak kéthetente látjuk egymást hétvégén de olyankor megint normális család vagyunk. nem gonodltam volna, hogy ilyen jó hatással lesz ránk ez az egész :)
2012. jún. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy amilyen gyorsan csak lehet, ismét egyesíteném a családot, ha kell a nagyobb albérletben is. A mostani lakást (ami ezek szerint saját tulajdon) pedig én is kiadnám albérletbe, akkor az valamennyit hozna a költségek fedezésére.
2012. jún. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ki vesz ki falun albérletet? Főleg ha a kérdező is elmegy onnan mert nincs munkalehetőség....

Az unatkozó nyugdíjas német turista aki beleszeret a szürke marhákkal tömött romantikus magyar faluba viszonylag kevés.. a 0hoz tendál

2012. jún. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!