Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon kinek van igaza és mi...

Vajon kinek van igaza és mi lenne a mindenki számára megfelelő megoldás?

Figyelt kérdés

Adott egy 30-as pár, 2 kisgyerekkel.

Apuka napi 10-12 órát dolgozik, így ő nem tudja hozni-vinni az oviba őket. A legtöbb hétvégén is melòzik.

Anyuka 8 órában dolgozik és ugye ő hordja a gyerekeket.

A házimunka nagy részét is anyuka kénytelen elvégezni, mivel apuka ált.nincs otthon, ill. nem is érdekli az egész. Anyuka emiatt alig tud foglalkozni a gyerekekkel, apuka többet van velük munka után.

Jogos a nő felháborodása, amiért a férfi mindent tőle vár el otthon vagy a másik félnek van igaza arra hivatkozva, hogy ő többet dolgozik?

Kb. egyformán keresnek amúgy.


Mi lenne a jó megoldás, hogy egyik fél se érezze kihasználva magát?


Köszi!


2012. máj. 25. 18:33
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem apukának van igaza. Ha jól értem, anyuka heti 40 órát dolgozik. Apuka heti 70-80 órát.

Egy ekkora háztartás vezetése (ha főzöl és otthon esztek meg minden) kb. napi 2-3 óra, plusz mondjuk a gyerekekért mész, napi egy óra. A 2-3 órát onnan vettem, hogy a mi ötfős háztartásunk ellátása napi 3 óra, szóval gondolom, négy főre kicsit kevesebb.

Tehát ha minden házimunkát anyuka végez, akkor heti 15-20 óra házimunka plusz 5 óra gyerekért menés, plusz 40 óra munka - azaz 60-65 órát dolgozik hetente.


Igen, úgy gondolom, hogy amennyiben ez a helyzet, jogos hogy anyuka végezze a házimunkát.

2012. máj. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
26%
Egy férfinak az a kötelessége, hogy eltartsa a családját, a nőnek meg, hogy a hátteret biztosítsa. Nem értem miért panaszkodik minden nő, hogy a férje nem segít. Nem elég, hogy a gyerekekkel foglalkozik?
2012. máj. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
72%
Én is az apának adok igazat.Rengeteget dolgozik,hogy a családját eltartsa.Ebben az esetben nem lehet azt mondani,hogy az apa nem foglalkozik semmivel,mert dolgozik,és foglalkozik a gyerekekkel.Voltaképpen kap segítséget.
2012. máj. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Mondjuk vegyük alapul, hogy apuka 60 órát melòzik, akkor ő hazaérve nyugodtan lazíthat és kikapcsolódhat, anyukára meg vár a háztartás...
2012. máj. 25. 18:48
 5/33 anonim ***** válasza:
30%
Ezt vállaltad, amikor férjhez mentél, és gyerekeket szültél.
2012. máj. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Tehát az anyának nem kell pihenés, mivel ő 2 órával kevesebbet dolgozik.

Hangsúlyozom: kb. ugyanannyit keresnek...

2012. máj. 25. 18:51
 7/33 anonim ***** válasza:
79%

De anyukának a háztartással együtt van meg a 60 órája.

Én azt nem érezném korrektnek, hogy mondjuk elfelezitek a háztartást, és így te 50, ő meg 70 órát melózik. Miért, amikor mindketten dolgozhattok ugyanannyit? Nem az a korrekt?


De amúgy az is megoldás, hogy anyuka is elmegy túlórázni és a plusz pénzből felvesznek egy bejárónőt.

2012. máj. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
76%

Ki mondta, hogy nem kell pihenés? Apuka dolgozik 10 órát, anyuka 8-at. Anyuka ezek szerint vagy két órával később indul el, vagy két órával korábban ér haza. Magyarán ha megcsinálja a házimunkát, pont ugyanannyi ideje marad pihenni, mint a férjének.


Most az a bajod, hogy magasabb az órabéred? Akkor tényleg vegyetek fel bejárónőt.

2012. máj. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
71%

A gyerekekkel való foglalkozás nem feltétlen kikapcsolódás az apukának. Amíg ő foglalkozik a gyerekkel,az anyuka nyugodtan végezheti a dolgát.

Én is az apukának adok igazat. Ha munka után nem foglalkozna a gyerekkel,akkor ezzel is az anyukának kellene időt tölteni. Az anyuka pedig szervezze meg a házimunkát. Nem kell mindennap takarítani,sőt,főzni sem feltétlenül. Sok ételt le lehet fagyasztani,és ha nincs idő főzni,akkor csak meg kell melegíteni.

2012. máj. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
39%

Egy nő amikor gyermeket vállal,akkor vállalja a vele járó nehézségeket.Ha szültél 2 gyereket,tudtad,hogy te fogsz főzni,mosni rájuk,és nem a férjed.

Még panaszkodni sem lenne szabad,mert a férjed dolgozik,méghozzá sokat,hogy mindene meglegyen a feleségének és gyerekeinek(nem issza el,nem drogozza el,nem qrvákra költi)A férjed meg foglalkozik,játszik a gyerekekkel.Ez is nagy segítség,mert addig nyugisan lehet végezni a házimunkát.Sok anyuka fele ennyi segítséget nem kap,mégsem panaszkodik. Anyukák akartak lenni,így elfogadják a velejáró feladatokat is.

2012. máj. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!