Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen ellenségesek a...

Miért ilyen ellenségesek a szülei? Miért teszik ezt a felnőtt gyerekükkel?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje együtt vagyunk a párommal, ő 19 éves én pedig 18. A szülei már az elejétől kezdve nem fogadták el a kapcsolatunkat, pedig egyáltalán nem is ismernek, még csak nem is beszéltem velük. Teljesen elzárkóznak az elől, hogy találkozzunk, hogy megismerjenek. Tiltanak minket egymástól, messze is lakunk így csak nagy ritkán tudunk találkozni mikor én lemegyek hozzájuk, de akkor is csak pár órát tudunk együtt tölteni, mert hosszú az út, és pesten én nem akarok este egyedül mászkálni. A legkorábbi busszal is csak délbe érek le hozzájuk, és este 6-kor már haza kell jönnöm, hogy 9-re felérjek pestre. Pénze nincs feljönni hozzám, mert a kártyáját is elvették tőle, amire az ösztöndíja megy, meg a fizetése a nyári gyakorlatból. Mire befejezi a sulit az még 1 év, szóval addig 100%,hogy nem tud szabadulni otthonról. Azt mondják, hogy én csak szédítem a fejét, meg kihasználom, meg tuti csak a pénze kell nekem, mikor lenn voltam mindig nála, akkor is buszt is én fizettem, kaját én vettem magamnak, meg mindent, szóval nem értem miért feltételezik rólam ezt. Amikor a kártyáját akarta elvenni az anyjától, akkor az apja kicsavarta a kezét, most meg ami kiütötte a biztosítékot, hogy össze akarta törni a laptopját, de ő elé állt, erre az apja elkezdte fojtogatni. Pár perccel később pedig kihúzták a rootert, hogy még beszélni se tudjunk egymással. Én nem tudom,hogy fogom még ezt az 1 évet kibírni így. Suli mellett nem tud annyit dolgozni, hogy kivegyen egy albérletet, szóval én már teljesen kifogytam az ötletekből, hogy mit tudna még tenni. Esetleg valakinek valami ötlet?
2012. jún. 14. 23:20
1 2
 11/13 zokniszörny ***** válasza:
Jókat írtok, én annyit tennék hozzá, hogy szerintem junior kártyájuk van, ugyanis az talán 26 éves korig jár (de suli alatt feltétlenül.) És így sok minden ingyenes, pénzfelvételért nekem sosem szoktak számlázni egy fillért se.
2012. jún. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ja, és a kártyaletiltásnak az még a jó oldala, hogy barátod szülei akár még a rendőrségen is találhatják magukat, ha használni próbálnak egy letiltott kártyát:D

Ha meg hívják barátodat az őrsre, hogy megkérdezzék mi van, mondhatja azt, hogy neki a szülei nem mondták, hogy elvették a kártyáját, ezért feltételezte, hogy elveszett. A rendőr meg majd szépen elmagyarázza a szülőknek, hogy felnőtt emberektől a megkérdezésük nélkül valamit elvenni lopás, és bűncselekmény, ezért momentán a párodon múlik, hogy feljelenti-e őket. Esetleg feljelentés mellőzéséért cserébe nem szólnak bele többet a dolgaiba. Hátha megjön az eszük...

2012. jún. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az ilyen szülőket ott kell hagyni ,szálló vagy bármilyen megoldást el kell fogadni.Én Miskolcon halottam olyat,hogy a nagy gyerekeit bottal ütötte az anyjuk,meddig tehető ez?Amíg a sértett meg nem tudja magát védeni.De az ilyen szülő öregkorára ne számítson sok jóra a gyereke részéről.Van egy bölcs mondás"aki gyerekét szeretetben neveli fel,öregkorára barátra talál."
2012. nov. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!