Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok a helyemben?

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
9 éve vagyunk eggyütt a párommal és most kisbabát várunk. (októberben) A párom családjával eddig nem volt túl jó a kapcsolatom. (nem részletezem) most az anyósom amióta kiderült, hogy jön a baba elkezdett normálisan közeledni felém, söt fel is ajánlotta, hogy ha megszületik a baba akkor odajön egy pár napra, és segít mindenben ami kell. Közben meg az anyummal megbeszéltem, hogy odaköltözik 1 hónapig és segít. Most ezt az új szituálciót elmondtam neki, és teljesen ki van fordulva önmagából. hogy én ezt hogy képzelem, eddig nem nagyon foglalkoztak velem, akkor most minek. De én nem akarok haragot tartani, elfogadom a közeledését, szerintem túl rövid az élet, hogy haragudjunk a másikra..... És most az anyám egy hete nem beszél velem, teljesen be van pukkadva, fölhív és mindig csak a saját igazát hajtja, az én véleményem nem számít..... Mit csináljak? Tényleg rosszul teszem ha elfogadom az anyós közeledését? Volt valaki ilyen helyzetben?
2012. jún. 16. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hú, szuper a hozzá állásod és tarts ki.


èn azt mondom hogy van köztes megoldás azért. nem tudom miért akar mindenki költözni hozzátok, esetleg bejárni segíteni nem tudnak? vagy messze vagytok?


èn 1000 km-re lakom mindkét családtól és nekem elöször jön anyukám habár ez ki volt jelentve az elejétöl, aztán anyósom. de szerintem nem kell hogy rátok telepedjen egyik sem hónapokra, elég 1-1 hét mindegyiktöl, aztán menjenek haza, ha akarnak inkább majd 2-3 hónap múlva megint, mert akkor úgy is egyedül érzed majd magadat, és akkor jobban jön a társaság is.

2012. jún. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 uccu ***** válasza:

Szerintem a férjedé és a tiéd a gyerek, így a ti életetek. Ne törődj mással. A férjed otthon lesz pár napig, utána egyedül megoldod. Aztán lassan megbékülnek és jöjjenek. De jobb, ha nem költözöl össze senkivel mert a végén még a párod is megsértődik. Én voltam ilyen helyzetben,és nem volt sok segítség, hogy ott volt/ak a nagyszülő/k/. A végén még rájuk is főztem, takarítottam, mert én tudtam, hogy mi hol van és egyszerűbb volt megoldani magam, mint elmagyarázni.

Anyósodat is tiszteld, mert felnevelte a párod, édesanyádat is nyugtasd meg, de közöld velük, hogy a gyermekről te szeretnél gondoskodni, de számítasz arra, hogyha problémád adódik és segítséget kérsz ,akkor szívesen működnek együtt. a ti életeteket ti éljétek, ne a nagyszülők. A kicsiért viszont lásd őket szívesen, küldd le velük sétálni, amíg takarítasz, pihensz, stb...

2012. jún. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hú, szuper a hozzá állásod és tarts ki.


èn azt mondom hogy van köztes megoldás azért. nem tudom miért akar mindenki költözni hozzátok, esetleg bejárni segíteni nem tudnak? vagy messze vagytok?


èn 1000 km-re lakom mindkét családtól és nekem elöször jön anyukám habár ez ki volt jelentve az elejétöl, aztán anyósom. de szerintem nem kell hogy rátok telepedjen egyik sem hónapokra, elég 1-1 hét mindegyiktöl, aztán menjenek haza, ha akarnak inkább majd 2-3 hónap múlva megint, mert akkor úgy is egyedül érzed majd magadat, és akkor jobban jön a társaság is.

2012. jún. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 uccu ***** válasza:

Szerintem a férjedé és a tiéd a gyerek, így a ti életetek. Ne törődj mással. A férjed otthon lesz pár napig, utána egyedül megoldod. Aztán lassan megbékülnek és jöjjenek. De jobb, ha nem költözöl össze senkivel mert a végén még a párod is megsértődik. Én voltam ilyen helyzetben,és nem volt sok segítség, hogy ott volt/ak a nagyszülő/k/. A végén még rájuk is főztem, takarítottam, mert én tudtam, hogy mi hol van és egyszerűbb volt megoldani magam, mint elmagyarázni.

Anyósodat is tiszteld, mert felnevelte a párod, édesanyádat is nyugtasd meg, de közöld velük, hogy a gyermekről te szeretnél gondoskodni, de számítasz arra, hogyha problémád adódik és segítséget kérsz ,akkor szívesen működnek együtt. a ti életeteket ti éljétek, ne a nagyszülők. A kicsiért viszont lásd őket szívesen, küldd le velük sétálni, amíg takarítasz, pihensz, stb...

2012. jún. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én meghívnám mind a kettőt egy-egy napra és összebékíteném őket (mert olyan érzésem van, h nem rád hanem egymásra pikkelnek). És akkor megbeszélhetitek TI 3-MAN és a párod, hogy ki miben tud segíteni. Arra nincs hely, hogy mind a ketten odamenjenek egy picit? Egyik héten egyikük, másik héten másikuk esetleg? De lehet jobban jársz egyik sem? Hm? :-) Én ezek közül választanék.
2012. jún. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
azért maradt a hozzánk költözés, mert elöször azt akarták, hogy mi költözzünk. DE ÉN NEM AKAROK. És ezért alakult így. 5. emeleten lakunk eggyik szülö sem fiatal, 55-60körüliek. az anyukámnak nagyon megterhelö lenne mindennap megmászni az ötödikaet, az anyósom meg messze lakik, és így neki is sokkal kimerítöbb volna mintha odaköltözne. de ez részletkérdés szerintem. Én úgy gondoltam, hogy elöször az apuka volna otthon velem, és utána a nagymamák pedig felváltva... nem kell engem hogy 10-en körbeugráljanak. de az anyukám meghallgatni sem akar. Ugy érzem hogy féltékeny, és már ez az egésznek nem a babáról kell, hogy szóljon, hanem róla. az, hogy nekem meg a babának mi a jó azt senki sem nézi. Egy hete sírok, meg fáj a gyomrom....
2012. jún. 16. 13:28
 7/8 uccu ***** válasza:
Szerintem ezt el kellene mondanod nekik, hogy már a te lelki és a baba egészsége forog kockán, mert ilyen durván nyomulnak. Ne hagyd, hogy a fejedre nőjenek, mégis légy tapintatos, hogy számítasz rájuk és majd szólsz. Szerintem minél engedékenyebb próbálsz lenni, annál nagyobb kakiban találod magad. Legyél határozott és ne költöztesd oda őket, inkább te vidd a babát napközben. Már 1 hét után ebben a szép napsütésben tudtok menni/jönni. A várandósság a szülés és a gyermekágy legalább had szóljon hármótokról és ehhez ragaszkodj. Ha te nem teszel erre pontot, akkor lesz még gyomor és sírógörcsöd.
2012. jún. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem foglalkoznék anyám duzzogásával és természetesen elfogadnám az anyós közeledését. De mondanám neki, hogy odaköltözni szükségtelen, mivel édesanyád ott lesz, de azt nagyon szívesen vennéd, ha főzne/bevásárolna/egyéb olyan dolgot csinálna, amivel segíthet titeket pár napig. Naponta 2naponta eljöhetne, hozhatna gyümölcsöt, pékárut, miegymást.
2012. jún. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!