Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim azt mondják túl sokat...

Szüleim azt mondják túl sokat ülök a gép előtt?

Figyelt kérdés
Napi 2-3órát de tanulmányaim kitűnőek! Nem tudják mi a sok amikor haveromék nyáron 10óráig tudják nyomni. Emellett járok néptáncra,gitárra+matek szakkörre

2012. jún. 17. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A sok gépezés valahol 10-12 óra időtartamnál kezdődik.

Amíg nincs negatív hatással az iskolai eredményeidre, nincs gond.

Ezt próbáld megértetni a szüleiddel. Sok szerencsét.

2012. jún. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekik lehet, hogy sok, mert sok szülő annyira el van foglalva a saját bajaival, hogy örül, ha a TV-t tudja kezelni a sz.gép gombját meg nem is ismerik. (Nem tudják hol kell bekapcsolni). Szerintem nem sok a napi 2-3 óra, az pont ideális. Főleg, ha nem vágysz többre és kibírnád nélküle is. Én szüleim is bazgattak evvel, de rájöttem csak azért, mert én be tudom osztani az időmet, hogy erre is ráérjek. Irigykedtek rám, mert nekem erre is volt időm... Beszéld meg velük vagy engedd el a füled mellett a véleményüket!

23/N

2012. jún. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyáron, mikor semmi dolgom és nincs is kedvem kimozdulni a légkondis szobából a 45 fokba, akkor képes vagyok ébredéstől (kb. dél-1 óra) lefekvésig (hajnal 2-3) gépezni. Akkor ez mennyi, ha a 2-3 óra sok? :D Persze ez nem minden napos, de a 2-3 óra nálam a minimum. Bár én év közben sokszor tanulni is itt tanultam a gép előtt, mert ha elmentem az ágyba, ott rendszerint elaludtam, itt meg legalább ültem és mikor kezdtem álmosodni, akkor valamit megnéztem a neten, vagy bekapcsoltam egy zenét, és kicsit feldobott. Én nem voltam soha kitűnő, semmi szakkörre, sportra nem jártam, mégis normális ember lett belőlem, és a szüleim sem tartottak terrorban. Szerintem pont ezzel érték el, hogy ilyen lettem, amilyen.
2012. jún. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos, sok szülő úgy látja, hogy a gyerekük -még ha jól teljesített, segítőkész, szorgalmas, stb. -sok időt tölt a gép előtt, még ha munkáról / informatikai házifeladatról is van szó.


Amikor informatikai iskolába jártam, sok gépi feladatot kaptam, amit otthon kellett megoldanom, olyankor anyum néha panaszkodott, pedig többször elmondtam neki, hogyha nem akarok egyest kapni, meg kell ezeket csinálnom.

Nemcsak én voltam az egyetlen, mert egy lány osztálytársam is hasonló cipőben járt, mint én. volt olyan házi, amivel csak félig készült el és hármast kapott rá. Aztán megbeszélte az apjával, hogy kap laptopot és azon dolgozhat nyugalommal. Az anyja nemcsak abba szólt bele, hogy "már megint gépezel" vagy "túl sokat ülsz a gép előtt", hanem el is vette a gépet, amikor úgy látta, hogy szabaddá vált, amikor a lány kiment WC-re. Kártyázott rajta vagy háromnegyed órát és nem érdekelte, hogy mennyire fontos a lánya házija.


Nálunk is az történt, hogy szóltam korábban a szüleimnek meg az öcsémnek, hogy arra a napra sokat fogom használni a gépet, mert meg kell írnom a szakdogámat. Délután anyum mondta, hogy egy fontos dolgot kell megnéznie a neten. Ezt meg is nézte 2 perc alatt, utána rögtön elkezdett kártyázni. Én meg nagyon mérges lettem, hogy átvert engem ezzel. És neki köszönthetően éjjel fél 11-kor mentem aludni. Ha nem kártyázott volna, akkor fél 10-kor mehettem volna aludni.

2012. jún. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!