Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy kikerüljek...

Mit tehetnék, hogy kikerüljek ebből a szörnyű életből?

Figyelt kérdés

Nagyon szegény családban élek, egy borzalmas, penészes házban. Sokszor ételre is alig telik, a helyzet annyira borzasztó, hogy húst max. 2-3 hetente 1 alkalommal látunk, és ha van mit enni, az általában kenyér, zsír és vaj. Van 2 féltestvér húgom (7 és 10 évesek), meg egy öcsém (17 éves), aki füvezik és iszik (ezzel a szüleim nem foglalkoznak).

A család Csongrád megyében vagyunk, édesanyám nem dolgozik, mostoha apám ritkán, növény termesztésből tartjuk fent magunkat.

1 éve tettem le a szakmám, de sajnos nem bírok benne elhelyezkedni, már rohadtul megbántam, hogy ezt a semmi értékű szakmát választottam. 1 éve próbálok munkát találni, vagy valami ingyenes OKJ-s normális szakmai képzést, de semmi nincs. A munkaügynél lett volna lehetőségem angolt tanulni, de arra nem volt pénzem, hogy elmenjek Szegedre a felvételit megírni.

Van egy párom már 1,5 éve, nagyon szeretjük egymást, de ez a munkanélküli állapot sok konfliktust szül közöttünk. Mostanság olyan a helyzet, hogy azt mondja, nem látja együtt a jövőnket, mert a helyzetem miatt kilátástalan.

Odáig jutottam magamban, hogy gondolkozok az öngyilkosságon. Az életem egy nagy sz*r, rohadtul felesleges élni, soha nem viszem semmire, nem lesz semmim, se egy saját lakás, se gyerek, se pénz, se normális étel, semmi öröm.

Mindenki szenved, az öcsém múlt télen fontolgatta, hogy eldugítja a kályhacsövet, hogy haljunk meg mind csöndesen egy éjszaka.

Valaki van hasonló helyzetben? Esetleg nem tud valaki valamilyen munkát Hódmezővásárhely környékén?

21/F


2012. jún. 17. 10:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
Erre most mit mondjak. baromi okos ilyen anyagi körülményekbe 4 gyereket vállalni...
2012. jún. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben valamilyen úton módon külföldre mennék dolgozni. Mi a szakmád?


Igényeltetek a földetekre támogatást?Családsegítőnél voltatok, ha a szüleid nem képesek rá, menj el nélkülük.

2012. jún. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ha jól emlékszem, ezt a nagyszülők is régen megmondták.

Kérlek titeket, ne a szülőkkel foglalkozzatok, sajnos így állunk, ezen nem lehet változtatni.

2012. jún. 17. 10:58
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Érettségizz le, jelentkezz fősulira és egyetemre. Anyagi helyzetetek miatt valószínűleg szinte ingyen mehetsz koliba, vállalhatsz diákmunkát és remekül eléldegélhetsz. Javaslom a Nyíregyi főiskolát.
2012. jún. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%
Amikor a lakásunk penészedett, mi minden évben kifestettünk saját magunk. Szerezzetek olcsón fehér festéket, és kicsit szépítsétek ki a lakást.
2012. jún. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Porcelán festő vagyok, de kerámiát festettünk mindig is.

Családsegítő semmit nem ér.

Külföldön rendszeresen próbálkozom, de amit találok általában mind kamu. Bármit bevállalnék, tényleg, bármit.

Egyedül, mennék, de hova?

2012. jún. 17. 11:01
 7/19 A kérdező kommentje:

A penésszel egy ideje már semmit nem csinálunk, sajnos nem festékre fogjuk költeni a pénzt, hanem ételre. Saját bevételem nincs, ha esetleg alkalmi munka adódik, azt is odaadom ételre.

Sajnos a mi környékünkön nagyon alkalmi meló sincs, csak a bejáratott emberek kellenek mindenhova.

2012. jún. 17. 11:04
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én sem voltam fényes körülmények közül. Pénzem alig volt, elköltözni nem tudtam volna. így én anno külföldre mentem aupairnek és azzal egy csapásra megoldódott minden. Megtanultam a nyelvet, kiszélesedett a világnézetem, és azóta jól vagyok, köszönöm. ESetleg próbáld meg te is.

Amúgy lehetőség van, ha nyitott szemmel jársz... a kolesz sem rossz ötlet, amit valaki más írt előttem. A lényeg, hogy a megoldáson gondolkodj és ne azon, hogy neked milyen szar. Mert ez utóbbi soha nem fog előrébb vinni.

Csak ügyesen.

2012. jún. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Világ életemben úgy neveltek, hogy az érettségihez hülye vagyok. Szakmára szeretnék menni.
2012. jún. 17. 11:06
 10/19 anonim ***** válasza:
45%

Honnan internetezel?


Szerintem is próbálj meg elkerülni otthonról, akárhogy is.

Kollégium, továbbtanulás (középiskolában), érettségi.

Nem úgy kell hozzáállni, hogy nem fog menni, hanem úgy, hogy meg akarod csinálni...

2012. jún. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!