Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy kikerüljek...

Mit tehetnék, hogy kikerüljek ebből a szörnyű életből?

Figyelt kérdés

Nagyon szegény családban élek, egy borzalmas, penészes házban. Sokszor ételre is alig telik, a helyzet annyira borzasztó, hogy húst max. 2-3 hetente 1 alkalommal látunk, és ha van mit enni, az általában kenyér, zsír és vaj. Van 2 féltestvér húgom (7 és 10 évesek), meg egy öcsém (17 éves), aki füvezik és iszik (ezzel a szüleim nem foglalkoznak).

A család Csongrád megyében vagyunk, édesanyám nem dolgozik, mostoha apám ritkán, növény termesztésből tartjuk fent magunkat.

1 éve tettem le a szakmám, de sajnos nem bírok benne elhelyezkedni, már rohadtul megbántam, hogy ezt a semmi értékű szakmát választottam. 1 éve próbálok munkát találni, vagy valami ingyenes OKJ-s normális szakmai képzést, de semmi nincs. A munkaügynél lett volna lehetőségem angolt tanulni, de arra nem volt pénzem, hogy elmenjek Szegedre a felvételit megírni.

Van egy párom már 1,5 éve, nagyon szeretjük egymást, de ez a munkanélküli állapot sok konfliktust szül közöttünk. Mostanság olyan a helyzet, hogy azt mondja, nem látja együtt a jövőnket, mert a helyzetem miatt kilátástalan.

Odáig jutottam magamban, hogy gondolkozok az öngyilkosságon. Az életem egy nagy sz*r, rohadtul felesleges élni, soha nem viszem semmire, nem lesz semmim, se egy saját lakás, se gyerek, se pénz, se normális étel, semmi öröm.

Mindenki szenved, az öcsém múlt télen fontolgatta, hogy eldugítja a kályhacsövet, hogy haljunk meg mind csöndesen egy éjszaka.

Valaki van hasonló helyzetben? Esetleg nem tud valaki valamilyen munkát Hódmezővásárhely környékén?

21/F


2012. jún. 17. 10:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Mér lennél hülye, szerintem értelmesen megfogalmaztad és kifejtetted a kérdést, nem tűnsz hülyegyereknek..
2012. jún. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként igen, amilyen "helyes"írásokat itt látni, te lekörözöd a 90%-át a kérdezőknek és válaszolóknak!

Nem kell lealacsonyítanod magadat.

2012. jún. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Mosogatni, takarítani szakma nélkül is kimehetsz külföldre, csak az adott ország nyelvét kellene annyira beszélned hozzá, hogy tudj dolgozni. Ha van interneted, a neten is találhatsz anyagokat nyelvtanuláshoz, vagy ha gondolod, küldök. Külföldi álláskereső oldalakon nézz állásokat, tudok párat mutatni, ha érdekel. Én is elég kilátástalan helyzetben voltam, ezért jöttem ki Ausztriába. Itt sem csillivilli minden, de legalább van pénzem.
2012. jún. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Egy barátomnál internetezek, nálunk sajnos nincs.

Nem érzem magam megfelelőnek egy érettségihez, inkább végeznék fizikai munkát egy jó szakmán belül. Nem engedhetem meg magamnak, hogy éveket töltsek gimnáziumban, egyetemen, egy olyan szakmát szeretnék, ami 1-2 év alatt megszerezhető, és megélhetést biztosít.

2012. jún. 17. 11:22
 15/19 A kérdező kommentje:
Előző, te tudnál nekem ebben segíteni? Valami munkát találni? Bármit elvállalnék, wc pucolástól, csatorna tisztítástól kezdve bármit.
2012. jún. 17. 11:24
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy a valamit érő szakmához kell az érettségi. Legalább próbáld meg. Két év alatt leteheted az érettségit mert van szakmád és a szüleid kapnák utánad a családit is, az is kis könnyebbség.
2012. jún. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Talán tudok adni egy kis bátorítást, ha elmesélem, én hogy oldok meg egy hasonló helyzetet. 15 évesen különkerültem anyáméktól, náluk is az utolsó fél év koplalásból és fűtetlen házból állt, egy alkoholista apa mellett. Párommal költöztem össze nagyon hamar, de nagyon nehezen, ez a pont itt számodra lényegtelen, mert nagykorú vagy. Szakmunkás sulit végeztem, majdnem annyira haszontalan szakmát (szabó) mint a tied. Amikor tudtam diákmelóztam, mert 80ból albiban kegyetlen az élet, de ezt te is ismered. Most itthon maradtam egy hónappal a suli vége után, és elkezdtem önszorgalomból veszettül nyelvet, vakon gépelést, informatikát és webprogramozást tanulni, egyedül az egyik nyelvhez és az infohoz van segítségem,barátok által, minden mást magam tanulok a netről. Mellette angol korrepet vállalok neten és személyesen kezdő angolosoknak. Tudod, azoknál, akiknek nincs megfelelő családi és anyagi háttér, két lehetőség van: Vagy továbbviszik a család kínját, vagy kitörnek, tanulnak, akárhogyis, de megoldják. Egy vasam sincs arra, hogy iskolába járjak, de még a felnőttek érettségijére sincs. Az internet évek óta az egyetlen szórakozásunk, minden a megélhetésre megy. Mi külföldre készülünk, amint lehet. Talán találsz pár pontot amiből hasznot tudsz te is húzni. Nekem, lányként, még valahol nehezebb is a dolgom, mert nem tudok bármilyen fizikai munkát elvállalni, tőlem a munkáltató is azt várja, hogy mikor szülök már. A nyelvtanulás a leghasznosabb dolog talán manapság, ha az egyén érdekeit nézzük, de mindenhol a világon szükség van például angol nyelvre. Ha gondolod, skype-on keresztül, ha kerülsz úgy netközelbe, tudok neked pár angolórát adni, hogy haladj is valamerre, illetve rengeteg anyagot tudok neked digitálisan küldeni. Sok sikert!
2012. jún. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

azért ne gondolkozz az öngyilkosságon, szerintem, akkor sose derül ki, hogy mire lennél képes, és hogy mire fogod vinni... lenne még kb 50-60 éved.

szó szerint előtted van az egész élet még! sajnálom, hogy nem tudok segíteni, de szorítok neked!

2012. jún. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Megpróbálok segíteni, ha tudok, írj privit. :)
2012. jún. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!