Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányom betegesen szerelmes...

A lányom betegesen szerelmes a szomszédunkba, ti mit tennétek, hogy befejezze?

Figyelt kérdés

5 hónapja költöztünk egy társasházba a belvárosba, az egyik szomszédunk pedig nagyon tetszik a lányomnak. Ami nem is lenne probléma, mert elismerem, hogy jóképű srác, a lányom meg kamasz, de betegesen figyeli egész nap, addig kint áll este a folyosón, amíg a pasi meg nem jön, leskelődik az ablakból. Van egy nő, akivel a srác sokat beszélget a házban és a lányom teljesen "kiakadt" rá, hogy talán el akarja venni "tőle". Olyan hülyeségeket mondott, hogy majd küld egy levelet a nőnek, hogy szálljon le róla. Már szerintem mások is észrevették, hogy mindig a pasas után kémkedik és teljesen kellemetlen helyzetbe hoz, magát is lejáratja. Nem tudom, mit tehetnék, nem akarok rejtőzködni a szomszédok előtt a dolgai miatt, hiába mondtam neki, hogy ne viselkedjen így, egyre nagyobb butaságokat talál ki, csak hogy felfigyeljen rá a pasi.

Adnátok ötleteket, hogy esetleg mivel bírhatnám jobb belátásra? Nem szeretnék elköltözni emiatt.


2012. jún. 17. 11:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
89%
Ismertesd össze őket! :) Lehet csak egy álomképet üldöz még a lányod, hisz tini, de ha jobban megismerné a srácot, lehet nem is kéne neki!!!
2012. jún. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
18 lesz, a pasi meg 30 körül van. Nagyon gyerekesen viselkedik, ahelyett, hogy elkezdene vele beszélgetni értelmesen, kémkedik, meg terveket szövöget. A pasinak én biztos, hogy nem mondanám el, mert egy ekkora lányt kinevetne, de én már nem tudok mit csinálni, ma is reggel felkelt 7-kor és kiment a folyosóra "nézelődni", hátha a pasi elmegy otthonról és meglátja.
2012. jún. 17. 11:57
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Úramjézus :d először is jót röhögtem, hogy a lányod miket csinál ...Másrészt azért szomorú, hogy már ennyire mániákus lett szegényke! Szerintem még most kellene szegénykét valahogy leállítani,mert ha már most ilyenekt mond, hogy levelet küld a nőnek a szomszédba, akkor mi lesz ha majd meglátja a pasit egy nővel enyelegve hazajönni?????


Te a pasival semmiképp se beszélj,mert még te leszel a hibás, hogy rányomulsz a lánykád "szerelmére".

Jobb lenne a lányodat valahogy megismertetni pár korabéli fiúval és lánnyal, akikkel eltölthetné az idejét!Nincsenek barátnői/barátai???

2012. jún. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
De vannak barátai, barátnői és már a legjobb barátnőjével is azon szórakoztak, hogy itt a házban figyelték. Teljesen hülyét csinál magából. Eddig is volt barátja, de most teljesen bele van zúgva ebbe a srácba.
2012. jún. 17. 12:38
 15/23 anonim ***** válasza:
39%

A srácal nehogy beszélj, kifogja használni a lányod "érzéseit" és gerincre vágja.

Egy 18 éves hamvs pipnek senki nem tud nemet mondani. )Föleg ha egyedülállo a serác)

2012. jún. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
A pasi nem hiszem, hogy kislányokra hajtana, nekem is feltűnt, hogy azért a nőért van oda, aki vele egykorú. Én tudom, hogy a lányom milyen, még borzasztó gyerekes, a srác meg elegáns, látszik rajta, hogy komolyabb és gondolom, a hozzá hasonló nők tetszenek neki, ezért sem gondolom, hogy a lányomnak le kéne égetnie magát előtte.
2012. jún. 17. 12:42
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a helyzetben a legjobb, amit tehetsz, hogy hagyod. Ezt kérdezed: "ti mit tennétek, hogy befejezze?" A szerelmet nem lehet befejezni. A szerelem elmúlni tud. A helyzet, amiben a lányod van, persze egyértelműnek tűnik. A lánmyod egy elérhetetlennek tűnő célért küzd. Ráadásul ha mégis sikerülne elérnie, azzal sem biztos, hogy jól járna, de azok a hülye hormonok másképp irányítják. Kívülről beavatkozni kétféleképp lehet:


A, hatalmi szóval, erőből.

Ezzel, persze, csak a viselkedését állíthatod meg, és erősen kérdéses, hogy érdemes-e megtenned.


B, hatással.

Egy olyan ember tudja megtenni, akire felnéz és tisztel, és egyszerre meg is bízik benne. Tőle elfogadja azokat az érveket, amiket egyébként is ért (bárki mondja), csak nem fogadja el. Ha te nem vagy ilyen, de tudsz valakit a rokonságban, a közeli barátok között, akkor az ő segítségét kérheted.


Sok szülő, alighanem te is közéjük tartozol ezt az állapotot emészti meg nehezen, hogy ő nem tud ilyen hatással lenni a gyerekére. Ha meg is bízik a jó szándékodban, és szeret is téged, annyira azért nem tart sokra, hogy elfogadja, amit mondasz. Ha az az élet, amit te most élsz a gyereked számára példaértékű és vonzó, ha teljesen reális (nem feltétlenül egyetlen) választás számára az, hogy: "igen, anyu (vagy apu), azt akarom csinálni, és úgy szeretnék élni, ahogy ti", akkor te egy olyan valaki vagy, aki tudja vezetni. Ha viszont inkább az lehet a fejében, mint a tinik 99,5%-ának, hogy "na, majd én megpróbálok egy klasszabb életet összerakni", akkor köszönet és hála neked, hogy rendben fölnevelted, de most már hagyd, hogy hibázzon és tanuljon belőle. Majd keres magának egy valódi vezetőt. Ha az te szeretnél lenni, akkor most magaddal kéne foglalkoznod, nem a lányoddal.


Tényleg, mi történik? A lányod egy picit később az ideálisnál, de éppen átesik a felelősségteljes felnőttéválás egyik fontos lépésén. Meg kell tanulnia saját kudarcaiból, hogy nem mindenki elérhető számára sem.

2012. jún. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
77%

hagyd, hogy beégjen a pasas előtt. annál nagyobb kijózanító nincs. ha a saját szemével látja, a saját fülével hallja, hogy kisanyám, ezt benézted, neked itt babér nem terem, akkor rájön, h marha volt, aztán ahogy jött, el is múlik a nagy szerelem.


nekem is voltak ilyen plátói szerelmeim, igaz 14, és nem 18 évesen, de amint megláttam, h nem érdeklem a fiút, már odébb is álltam, mert van bennem tartás és büszkeség. a fiúk dolga futni a lányok után, nem pedig fordítva.


elvileg a lányod felnőtt ember, ha le is ég bárki előtt, az már nem a te bajod. de valamilyen szinten a felelősséged, hogy nem neveltél bele egy kis női tartást.

2012. jún. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
79%
Én is ilyen mániákus vagyok de végül összejött
2012. jún. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
88%
Ha akarja, hagyd, h megírja azt a levelet a másik nőnek. Legalább hamarabb vége lesz. Ha van egy kis kurázsi abban a másik nőben, és jó fej, és nem felejtette el, h ő is volt kamasz, akkor egy válaszlevélben hátha ki tudja ábrándítani. Vagy dumcsizz te azzal a nővel, hiszen nem sokkal lehetsz nála idősebb, egy házban laktok, legyél vele jóba, mesélj neki a lányodról esetleg a levélről, és hogy segítsen neked. Vagy vigye el a lányodat fagyizni. A pasit hanyagolnám. Nem ismerjük, lehet hogy kihasználná a helyzetet, lehet hogy nem.
2012. jún. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!