Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Az anyának a gyerekek mellett...

"Az anyának a gyerekek mellett a helye, az apjukat azonban tudják nélkülözni. " Mit gondoltok erről az állításról?

Figyelt kérdés
Valóban az apa "kevesebb" szülőként, mint az anya?
2012. jún. 17. 11:19
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
61%
Biológiailag igen, társadalmilag nem.
2012. jún. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
49%
ez igaz az első évre. esetleg a másodikra
2012. jún. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
97%
NEM, ez nagyon regi felfogas, a felvilagosult hazaspar tudja hogy a gyereknek egyforman szuksege van anyara es apara, mert mindkettotol tanulnia kell!!! a csalad az csalad! anya, apa, gyerekek!
2012. jún. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
92%

Nem igaz. Az apa ugyanarra képes, mint az anya, csak a magyar társadalom szereti ezt nem elhinni.

25/L

2012. jún. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
85%

nalunk ilyen kerdes nem merult fel, a ferjem ugyanugy pelenkazta mar elso naptol a kislanyunkat, vigyazott ra es utana is pont ugy sir a gyerek mint utanam, ot is ugyanugy varja vissza.

mindkettonket osszefog kis karjaval es mondja apa, anya, baba (en hozzateszem, igen, mi egy csalad vagyunk)

2012. jún. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
95%
Mind a kettő szülőre ugyanolyan szüksége lenne, az apa is olyan fontos mint az anya. Ha a szülők elválnak, az apának ugyanúgy részt kellene venni a gyereke életében, persze ez sajnos nem mindig olyan egyszerű, meg sok férfi úgy gondolja, hogy ha a feleségtől elvált, akkor a gyerektől is. Szerintem is ez egy régi felfogás, talán még onnan eredhet, mikor a nők nem dolgoztak, csak a gyerekkel meg a háztartással foglalkoztak, az apa meg sokat dolgozott, sokat volt otthonról távol.
2012. jún. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
62%

bocs hogy ennyit beledumalok:


vannak un. Alfahimek, akik azt hangoztatjak h a gyerekneveles asszony munka, a fozes is, takaritas is (mint pl az apukam) azt en sem szeretnem ha a ferjem fozne, takaritana (biztos talalnek benne hibat, meg en szeretem is csinalni) de amint irtam a gyereknek szulei vannak es szuksege van mindkettore.

2012. jún. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
66%

Olyan értelemben lehet kevesebb, hogy ha a gyereket bántja valami, problémája van, az anya sokkal empatikusabb és jobban meg tudnak dolgokat beszélni, de a férfimodellre akkor is szüksége van a gyereknek.

Inkább fordítva lenne igaz az állítás: Az anyának a gyereke mellett a helye, az apjuk tudja őket nélkülözni.

Ez nem minden esetben van így, nem általánosítok, csak a természet így alkotott meg minket.

2012. jún. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
92%

Akkor akinek két apukája van, az mindkettőt tudja nélkülözni?


Ha ezt férfi mondja, az a célja, hogy legyen kész a vacsi, mire hazaér. Ha nő mondja, akkor az, hogy istenítsék, hogy más nem képes arra, amire ő.

Mindkettő téved.


[link]

2012. jún. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk a lányunk anyás, a fiunk apás. Bár a szülői szerepek rám hárultak mindig is de ezzel nekem nem is volt gondom. Én sose tudtam volna elképzelni, hogy ő pelenkázzon, vagy fürdessen, annyira nem illik hozzá ez a dolog. Most, hogy már tudnak beszélgetni, játszani, "értelmesebb dolgokat csinálni" az apjukkal is elvannak, addig néha csak ölbe vette őket, gügyögött nekik, de az sem az ő világa volt, így az első néhány évre én is azt mondom, hogy az apjuk nélkülözhető volt. Most viszont már szerintem nem annyira az, és a későbbiekben gondolom méginkább ragaszkodni fognak az apjukhoz, és ő is a gyerekekhez. Egyre jobban kezd kialakulni a szülő-gyerek kapcsolat köztük.
2012. jún. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!