Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van mentálisan/lrlki beteg...

Van mentálisan/lrlki beteg ember a közvetlen családotokban?

Figyelt kérdés
ha van hogyan élitek meg? milyen együtt élni az beteggel?

2012. jún. 17. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem elég sokáig volt mentális betegségem, és azt hiszem, a férjemnek nagyon nehéz volt:(((sokszor inkább menekült is:(

(már régóta tünetmentes vagyok)

2012. jún. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én vagyok a lelki rokkant nálunk. szerencsére mióta kiderült türelmesek és segítőkészek velem, főleg a párom.
2012. jún. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az egyik nagymamám skizofrén. Viszonylag nem olyan nehéz az együttélés vele, számomra az a legnehezebb hogy ugyan megismer de utálattal néz rám. Gyűlöl, de maga se tudja hogy miért. Tudom hogy beteg, nem direkt csinálja de azért rosszul esik.
2012. jún. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hát nálunk meg én vagyok...pedig még csak 22/f vagyok! és azért írtam ki a kérdést mert kiváncsi vagyok h vajon a családomnak milyen lehet ez mert h én magamban nagyon szenvedek az egy dolog meg is érdemlem amúgy, de az viszont fáj h látom főleg Anyukámon h nagyon rossz neki fogyott is meg minden, bár lehet h az új munkája miatt nem igazán tudom nem az a panaszkodós fajta, Apukám meg nem igazán érti a dolgot vagy nem tudja feldolgozni vagy nem akar ezzel foglalkozni nem tudom..a testvéreim meg hát nem tudom talán ők azok akik tényleg elfogadják ezt úgy ahogy van...! egyébként agorafóbia,szociális fóbia és depressziós magatartás zavar alakult ki nálam a saját hibámból és ez miatt lelki ismeret furdalásom van és felerősíti a mentális gondokat nálam! és ezért próbálok úgy élni h minél kevesebb anyagi terhet jelentsek a szüleimnek pl.: nem nagyon eszem illetve keveset h több jusson nekik meg a tesóimnak, csak 2-3 naponta fürdök h kevesebb vizet használjak, leszoktam a cigiröl is h azt se keljen venni nekem ha már nem dolgozom a betegség miatt nincsenek kiadásaim szóval már nem bulizom nem iszok már nem drogozom szóval vegetálok és nem is nagyon akarok változni



hát ilyen vagyok én szerintetek milyen lehet ez a szüleimnek? hogyan látja ezt egy szülő illetve egy család?

2012. jún. 17. 17:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nyilván zavarja a szülőket ha tartósan olyan állapotban van, menj dokihoz, talán még háziorvos is felírhat frontint, ez rögtön megszünteti a tüneteket, aztán pedig menj pszichológushoz/pszichiáterhez h az okokat is le tudd küzdeni.
2012. jún. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kössz a jó tanácsot!!! a hiba csak ott van h ez már mind megvolt frontint ugyan nem szedtem soha de voltam már terápián, pszichiáternél meg még elvonón is (zárt osztályon)a drogról való leszokás nem esik nehezemre az még megy de a következmények amiket okozott az életemben na azokon nem tudom túltenni magam...és h őszinte legyek már nem nagyon érdekel a saját életem...csak azért élek még mert fájna a családomnak ha megöltem volna magam (bár volt már sikertelen kísérletem). Ami csak mégjobban a padlóra küldött... na mind1 én arra lennék kináncsi h van-e olyan aki beteg és nem akar meggyógyulni? mert és ilyen vagyok...
2012. jún. 18. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!