Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egyik fél meggondolta...

Az egyik fél meggondolta magát a gyerekvállalással kapcsolatban, ez jelentheti a házasság végét?

Figyelt kérdés

A "megállapodásunk" szerint 2-3 gyereket szerettünk volna, de nekem már egyetlen porcikám sem kívánja a kistestvért. Most van egy 1,5 éves fiúnk.


Mit csináljak? Beszéljek erről a férjemmel vagy várjam meg amíg ő hozza fel a témát?


2012. jún. 17. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kényszeríthet, beszélj vele.
2012. jún. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem írtad menniy idős vagy, ha fiatal még van időd késöbb, nem kell muszályból erőltetni vagy megjön hozzá a kedv késöbb vagy nem.Így ráér. Ha idősebb akkor is biztos többször átgondoltad már, hogy tudd mennyit bírsz ki van-e még rá erőd-időd. Így ha már a korban vagy bent s csunyán mondva ketyeg az óra bizony jobb felhozni a témát mert az már benned ha végérvényes s nem változik akkor érdemes róla igen beszélni.
2012. jún. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jó volna tisztázni, megbeszélni az álláspontokat, mert igen, esetenként ez jelentheti egy kapcsolat végét is, ha mindketten ragaszkodtok a saját elképzelésetekhez (te az 1 gyerekhez, párod pedig többhöz).

Egyébként te elmondhatnád neki mindazt, hogy miért nem akarsz még egy gyereket, talán ő tudna ezen segíteni, ha pl az a problémád, hogy az első nevelésében sem túlzottan vette ki a részét.

2012. jún. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Később még meggondolhatod magad


Ha emiatt elválik tőled akkor nem is szeret,meg különben is ebben az országban már annak is lehet örülni ha egy család el tud tartani egy gyereket nemhogy többet!

2012. jún. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

28 éves vagyok.

Nem szeretném azzal áltatni, hogy "majd". Már a terhesség sem volt könnyű, nem fellángolásról van szó egy nehézség miatt. Tényleg nem szeretnék többet.

2012. jún. 18. 11:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem ez azért fura, hogy az életedet összekötöd valakivel, akit ennyi idő után már elég jól kellene ismerned, majd vadidegenektől kérsz tanácsot, hogy mit mondj vagy ne mondj annak az embernek, akivel megosztod az életedet.

Te vagy benne a házasságban meg a férjed. Beszélgessetek. Ennyi. Tudod egyáltalán, hogy neki változott-e a véleménye a dologról? Lehet, hogy ő is azt gondolja, hogy elég most egy örökmozgó is, nem kell kistestvér. De ha nem beszélgettek, akkor hogyan éltek együtt????

2012. jún. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi kettőben állapodtunk meg,aztán meglett a gyerek és én nem akartam többet.Félve de megkérdeztem a páromtól ő mit gondol,ő is meggondolta magát, elég egy.

Mindenképp beszélj vele.

2012. jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!