Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők ti elengednétek,...

Szülők ti elengednétek, lányotokat a nyáron, Balatonra dolgozni?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy mennem a barátnője (18 éves) és már előző évben is dolgozott ott, és régóta ismerik egymást a lányommal, és a lányom barátja (19 éves) őt is már régóta ismerjük és jóba vagyunk vele is!
2012. jún. 17. 23:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogyha baj lesz akkor tud egyből telefonálni! Nekem nem lenne egy nyugodt pillanatom sem.
2012. jún. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen nem engedném.
2012. jún. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
71%

ma 09:12

Én is dolgoztam 16 évesen Balatonon, és már az én időmben is vad bulik voltak. 16 évesen számomra egy mesés világ volt, mert tele volt jó képű srácokkal,akik alig várták hogy végezzek a melóval és bulizhassak. Hát én is alig vártam..Mindez volt 30 évvel ezelőtt. Ma sokkal durvább a helyzet,és a mai helyzetet még véletlenül sem hasonlítanám össze a régi időkkel.Akkor más volt. Ahogy a saját természetemet sem hasonlítanám a lányoméhoz.

Ne haragudj,de azért mert te bírod a piát, még a lányod lehet hogy nem bírja. Azért mert a te idődben más volt, még nem biztos hogy a lányod ugyanazt éli,tapasztalja mint te.

A mobiltelefonról meg annyit, hogy murphy törvényébe illó ,hogy pont akkor merül le, hagyjuk otthon, veszítjük el amikor valaki fontos hívást vár vagy éppen küldenek.

Anyaként nem engedném le 16 évesen dolgozni.

2012. jún. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Engem elengedtek volna a szüleim, de én nem akartam messzire menni dolgozni (keleten lakunk). A barátnőim akkoriban 18-20 évesek voltak, ők lementek. Én csak nyaralni mentem utánuk, de azóta még úgy se mennék oda dolgozni. Sok részeg állat (főleg ha Siófokról beszélünk) randalírozik, tiszteletlenül bánnak mindenkivel, pláne a pultossal, pincérrel. Ez az egyik. Másik, hogy én megbízható voltam, nem ittam nem cigiztem sose szóval olyan gond nem lehetett volna, hogy a mentő visz el a detoxikálóba, de az egyik barátnőnek majdnem sikerült odáig jutnia. Ott is hagytam őket a nyaralásom felénél (2 hétre mentem, de már az első hét utolsó napján otthon voltam). Hiába ők már 18-20 évesek voltak, éretlenebb volt a gondolkodásuk, mint nekem akkor 16 évesen (legalábbis mai napig úgy gondolom). Lementek úgy, hogy a szüleik fizették ki a szállásukat, és az volt a céljuk, hogy majd ők ellátják magukat plusz pénzt szereznek a főiskola kezdéséhez. Ehelyett hazajöttek úgy, hogy apróból szedték össze a vonatjegy árát, mert minden keresetüket (pedig nem kis pénz volt, 100 ezres nagyságrend) elitták. Emellett még a szüleiknek több 10 ezret küldeniük kellett a két hónap alatt, hogy ne haljanak éhen és a szállásukat ki tudják fizetni. És az a baj, hogy azt láttam, hogy az ott dolgozók 99%-a ilyen mentalitású, mint amilyenek ők voltak. Aki pedig tényleg kereső szándékkal ment le, a végén őt is belekeverték a rosszba. Így azt mondom, hogy nem, nem engedném le, csak ha már betöltötte a 18-at, és gondoskodik odalent a saját szállásáról, ellátásáról, és nekem nem kerül egy forintomba se az ő nyara. Ha ezt vállalja, akkor mehet. Így talán gazdálkodni is megtanulna. Viszont én nem járulnék hozzá, hogy végigdorbézoljon egy nyarat. Szóval lehet, hogy a lányod jó lány és nem iszik, jól bánik a pénzzel, stb., de félteném, hogy ilyen közeg rossz hatással lenne rá. Ma már én is 20 éves vagyok, de még ezzel a szemmel is ugyanúgy látom a dolgokat, mint 16 évesen. Kiábrándítónak.
2012. jún. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is ennyi voltam, amikor elmentem dolgozni Balatonra, mint most a lányod. Én sem egyedül mentem. Igaz, mindez 20 éve volt. Azóta sokat változott a világ.


Mindenesetre nagyon sok múlik azon, hogy hogyan nevelted őt.Én is kerültem olyan helyzetbe, hogy mellettem szinte mindenki füvezett, én mégis ellen tudtam állni. Nem is volt nehéz. Kerültem sokszor olyan szituációba, amit kihasználhattam volna, mégsem éltem az alkalommal ( gondolom, érted, mire gondolok).


Én mindenképpen pozitívan éltem meg ezt az időszakot, ráadásul megtanultam milyen dolgozni és önállóan élni. Természetesen a buli is megvolt, de ez hozzátartozik egy tinédzser életéhez.


Ha 18 évesen engeded el, a fentiek ugyanúgy érvényesek.

Magyarul: ha megfelelő értékrend szerint nevelted, akkor kevés az esély rá hogy vissza fog élni a helyzettel. Ha 16 éves, ha 18, ha 30...

2012. jún. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
Én nem engedném, és nem azért mert benne nem bíznék meg, hanem azért mert olyan a világ körülötte, amilyen. Én is dolgoztam nyáron 16 évesen, de csak a környékünkön, bőven elég egyelőre tapasztalatszerzésnek.
2012. jún. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

milyen messze laktok a Balatontól?Én ilyen körülmények között,meg ha bízom a lányomban és a barátaiban szerintem elengedném,azért nem kisgyerek már.

Viszont olyan helyre,h "neten találtam ilyen meg olyan állást",nem én is dolgoztam a Balatonnál,többféle helyen,volt,amit imádtam,és volt ahonnan menekültem...de nekem még szerencsém volt,mindenhol kifizettek,sokan nem ilyen szerencsések.

A másik meg,h milyen munka?mert nem mindegy,h egy diszkóban pultos vagy egy csendes fagyizóban takarító...

Szóval én mérlegelném a dolgokat,és mindent összevetve döntenék,de semmiképpen sem lenne kategorikus nem/igen a válaszom.

2012. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Természetes hogy félti az ember a gyerekét, de szerintem ez egy elég jó lehetőség és nagy kaland neki. Nem fog otthon ülni, keres magának pénzt,ma barátjával és a barátnőjével töltheti a nyarat. Érhtető ha nem engeded, de számíts rá hogy akkor egy darabig otthon fog duzzogni.
2012. jún. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Engem még 26 évesen se engednének el.
2012. jún. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Figyelj, annyit tudok mondani, hogy te ismered. Te tudod, hogy mennyire megbízható stb.

Vannak nagyon éretlen 16 éves lányok, és vannak nagyon érett 16 éves lányok, akiknek a gondolkodásuk megfelel egy huszonévesével.

De ha jó ismerősökkel menne akkor meggondolnám, ha tavaly engedted és nem volt semmi akkor most miért kérdezed?

2012. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!