Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá, hogy elenged...

Hogyan vegyem rá, hogy elengedjen? 16/L

Figyelt kérdés

A jövő hónapban leszek 16 éves. A falu ahol lakunk van egy művelődési ház,ami majdnem minden hétvégén "rendez" bulit. Ezt ne disconak képzeljétek,mert általában éjfél, hajnali egy felé vége van. Amolyan szórakozási lehetőség fiataloknak(bár az idősebb korosztály is be szokott nézni. Nos, anyu nem akar elengedni, még az idősebb unokatestvéremmel, barátnőimmel sem. Van egy 19 éves barátnőm, anya ismeri is a szüleit is, megbízhatóak, rendesek, a barátnőm sem iszik(mondjuk ott nem is lehet alkoholt venni) a kocsma is kb 400 méterre van, de nem azért szeretnék lemenni. Hanem kicsit jól érezni magam. Hétköznap ugyanitt lehet csocsózni, pig-pongozni, stb, de ide is így enged le, hogy tegyük fel lemegyek négykor, nyolckor meg már jöhetek haza. Itthon mindent, tényleg mindent(még többet is mire megkér) megcsinálok, boltba, postára, gyógyszertárba, stb én járok, a 10 éves hugomra is szoktam vigyázni, vele is játszom, jó tanuló vagyok. De most nyár van! Szerettem volna elmenni ma strandra 3 barátnőmmel busszal, 8 ra simán itthon lennék, de neeem, mert valaki megtámad, vagy belefulladok a tóba.(Tudok úszni) Hogyan vehetném rá? Hogy elengedjen?

Van egy nővérem, ő 18 éves, neki mindent megenged. Tudom, ő már 18,de szerintem egy ezer lakosú faluban, ahol tényleg mindenki ismer mindenkit,szerintem ez nem nagy kérés. Nem cigizem, nem iszom.


2012. jún. 18. 13:15
 1/8 A kérdező kommentje:
Pedig iskolába is innen 20 km re járok.
2012. jún. 18. 13:18
 2/8 Dottorre ***** válasza:
Ha a nővéred már mindent megtehet, akkor nincs más dolgod, mint türelmesen kivárni, amíg majd neked is megengedi. Jobbat nem tudok.
2012. jún. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem értem anyádat.Már hogy fulladnál bele a tóba, ha egyszer a művközpontba mész?
2012. jún. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Elsőnek. De üljek itthon egész nyáron?

Mivel nem vagyok 16, így nem dolgozhatok. (így is csak engedéllyel)

A szomszédnak szoktam segíteni füvet nyírni, az utcánkban lakik egy házaspár és már vigyáztam a gyerekekre is.

illetve szoktam itt a faluban besegíteni egy néninek.


Másodiknak. Ma szerettem volna strandra menni és azt mondta félt, hogy belefulladok.

De még a 19 éves barátnőmmel sem mehetek.

Nemrég hívott, azt mondta, a szülei is jönnek. Anyu így leenged, de jobb lenne ha szülők nélkül

2012. jún. 18. 13:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Anyukád nagyon elrontja, ha ennyire bezár, sajnállak. :( Felelősségteljesnek, okosnak tűnsz.


Érvelj, ne veszekedj, de beszélj vele, ehhez ragaszkodj! Ne könyörögj, mint egy kisgyerek, hanem felnőttként mondd el, mit szeretnél, meddig, stb.

2012. jún. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! apu nem ilyen, de ő egész nap dolgozik, reggel hétkor elmegy, hazaér este hétkor. Anyu mindig azt mondja, kérdezd apádat. Amikor apu rábólint, másnap mondom neki, azt mondja, de én vagyok itthon. Most konkrétan attól fél, hogy rosszul leszünk a buszon ebben a nagy melegben. Enni, innivalót sem kell venni, mert viszek másfél literes vizet, meg mindent ami a strandra kell. Mert attól fél, hogy bajom lesz, mert nem viszek mobilt(nem akarom, hogy ellopják a strandon.)Azt mondták a szülei, levinnének minket, és hét felé meg jönnének értünk. (vagy ők is jönnek) Talán így elenged. Ha nem, akkor lehet marad ma a művházas program délután, de ott is meg lehet sülni, ezért terveztünk mára strandot. Remélem így leenged.
2012. jún. 18. 13:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, és akkor mi lenne, ha megkérnéd a nővéred, hogy járjon el az érdekedben, legalábbis segítsen beszélni anyukáđal.


Úgy gondolom, hogy nem a kortól függ, ki mennyire érett. Én pl 22 vagyok, és lökött mint egy dinnye :)

A 16 éves barátnőm meg szinte koravén ha a gondolkodását és a viselkedését vesszük.


Szóval beszéld meg anyuddal, hogy mit szeretnél, gondolom ő is lattja, hogy nem egy megbízhatatlan fruska vagy.


Vagy vegyél le a válláról valami terhesebb dolgot, amit nem szeret, de meg kell csinálnia, lepd meg a családodat ebéddel, vagy komplett háztakarítással.

De simán meg is beszélheted anyukáddal:"Nézd anyu, nagyon szeretném ha adnál egy kis társadalmi szabadságot, itt a nyár, a barátaim bulizni járnak, kikapcsolódni, én is nagyon szeretnék néha velük menni.

16 éves vagyok, tudom, hogy féltesz, de én bele szeretnék kóstolni egy kicsit a nyári pörgésbe, és be is szeretném bizonyítani, hogy megbízható, szavahihető vagyok..." stb. stb. stb. És akkor nem késel, nem hisztizel ha éjfélig maradnál, de de 10re otthon kell lenni.


És egy idő után észre fogod venni, hogy tovább maradhatsz ki este, és anyud is normálisabban fog állni a dologhoz.


Saját tapasztalatból beszélek :)


Sok sikert.

2012. jún. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi:)

Ezt kipróbálom:)

2012. jún. 18. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!