Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összezavarodtam, hogyan tovább?

Összezavarodtam, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt. Jól megvagyunk, de bennem mostanában megváltozott valami. Kezdtem távolodni tőle, nem történt semmi konkrét ok. (Nincs 3.fél, nincs senki akire vágynék.) Egyszerűen csak olyan gondolatok kerítettek hatalmukban, hogy nem biztos, hogy párom az az ember, akivel le szeretném élni az életem. Nem ilyennek képzeltem el a nagy Ő-met, nem ilyen életre vágytam. Úgy érzem egyik pillanatról a másikra totális zűrzavar támadt bennem. Fogalmam sincs mit akarok és időre lenne szükségem, hogy eldöntsem. Ezt párom és észrevette, pedig próbáltam palástolni. Ennyire konkréten még nem mertem elmondani neki a dolgokat, de mégis érzi. Ő nagyon fél, hogy elveszít. Sokkal ragaszkodóbb lett, mindenben a kedvembe jár és a tenyerén hordoz. Alap esetben boldogabb lennék, mint valaha..de most nyomaszt a viselkedése. Azt érzem nem érdemli meg, hogy becsapjam. Nem tudok vele őszinte lenni, mert félek hogy nagyon megbántom és sebeket ejtek rajta.

Ő egyre többször utalgat arra, hogy mit szólnék hozzá ha megkérné a kezem... amiktől még jobban halálra rémülök. (Ugyanis még egy fél éve boldogan igent mondtam volna, most pedig fogalmam sincs hogy reagálnék) Egyre többször beszél a közös jövőnkről, terveiről az életünkről. Én pedig lassan kikészülök.

Mit tegyek? Miért érzem ezt? Szeretem, akkor miért nem vagyok boldog mellette? Egész eddig én is a közös jövőnkről álmodoztam, akkor most miért "őrültem" meg?

Nem bírom ezt így már tovább és párommal szemben is nagyon rosszul élem meg, hogy nem vagyok teljesen őszinte vele!

Én/27 Ő/30


2012. jún. 19. 00:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez mióta tart nálad?
2012. jún. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1-2 hónapja érzem ezt.
2012. jún. 19. 00:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Két oka lehet a dolognak.


Lehet, hogy egyszerűen egy hullámvölgyben van a kapcsolatotok. Ha így van, akkor néhány hónap alatt el fog múlni, és utána megint minden oké lesz (legalábbis a következő hullámvölgyig).


De az is lehet, hogy elmúlt a szerelem, és nem maradt semmi, ami összekössön. Ebben az esetben ez az érzés nem múlik el, csak erősödik: idővel idegesíteni fog pl. a szuszogása éjszaka, meg olyan dolgok, amiket korábban aranyosnak találtál. Ha ez fellép, akkor érdemes kilépni a kapcsolatból.

2012. jún. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
3. vagyok. Szerintem adj még pár hónapot magatoknak, aztán meglátod, mi lesz.
2012. jún. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#3-nak igaza van.

Nekem az jutott eszembe, hogy talán túl jó dolgod. Ilyen is van! :) Csinálj valamit nélküle, legyen valami hobbid. Lehet, hogy csak bezárva érzed magad ebben a kapcsolatban. Ha csinálsz valamit egyedül, eljársz sportolni, moziba, barátnőzni, lehet hogy hamar visszavágysz majd hozzá. Vagy épp ellenkezőleg, kiderül, hogy tényleg vége, és végleg ellaposodik az egész.

Persze közben csináljatok dolgokat közösen is.

Ha idővel nem javul, csak rosszabb lesz, akkor nincs mit tenni.

2012. jún. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
A szerelem általában 3 évig tart és ennyi idő alatt alakul ki az összetartozás érzése. Valószínűleg nem voltatok olyan helyzetben, hogy hiányozhassatok egymásnak, ezért nem egyértelmű számodra, hogy tudnál-e nélküle élni vagy sem. El kellene távolodnotok egymástól egy időre, hogy dönthess. Ha ő ezt megérti nyert ügyetek van, mert utána vagy együtt folytatjátok az életeteket egy megerősödött kapcsolatban, vagy elmaradtok egymástól békében és egy szép kapcsolat emlékével folytatjátok utatokat külön-külön. Üdv. nektek!
2012. jún. 19. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak hullámvölgyben vagytok. Amit érzel, még nem jelenti biztosra a kapcsolat végét. (és lesz még párszor ilyen) Én 7éve vagyok együtt a férjemmel és nekem is volt ilyen. Pár hónap alatt elmúlik, addig koncentrálj magatokra, nosztalgiázz, gondold át, hogy miért és hogy milyen jó vele lenni :) Hangolódj újra rá. Én amikor így éreztem, akkor újra elővettem az esküvői és nászutas képeinket, romantikáztunk, fellobbantottuk újra a tüzet egymás között. Szerintem ne beszélj vele erről, mert félreértheti. Csak akkor hozd szóba, hogyha úgy döntesz, már nem akarsz vele lenni. Ha egyedül szeretnél lenni, akkor inkább csinálj egy barátnős hétvégét :)
2012. jún. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

mit mondtál neki? ("Ennyire konkréten még nem mertem elmondani neki a dolgokat, de mégis érzi.")


Csak azért kérdezem, mert pont ilyen cipőben járok, és nem tudom mit mondjak neki...

2012. jún. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg nem hitegetni. Mondj el neki mindent őszintén. Nekem ma lesz vége egy 5 éves kapcsolatomnak és képtelen vagyok elfogadni. Még 4 napig hitegetett, előtte még szeretett állítólag most meg nem akar velem lenni többet.
2012. jún. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!