Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti akik megkeresztelte...

Szülők, ti akik megkereszteltetitek a gyerekeitek, majd később nem járatjátok se templomba, se hittanra, azt miért teszitek? Szeretnétek pénzt kapni a keresztelős bulira?

Figyelt kérdés
Múlt héten keresztelőn voltam, ahol több nagytesó is részt vett a misén, keresztet vetni nem tudtak, a béke jelét sem ismerték. Nekem semmi bajom azzal, ha valaki nem vallásos, nem kötelező, mint tudjuk. De látható volt, hogy a szülők az első gyerekeiknél se vették komolyan a vallás betartását, akkor mégis minek keresztelik meg a másodikat is? Mert az úgy jó, mert mindenki azt csinálja? Ennyire komolytalanok a szülők?
2012. jún. 19. 22:08
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem azt a válaszolót, aki a szektákkal érvel. Attól, hogy meg van keresztelve egy csecsemő, attól még nincs neki "vallása". Az a vallás lesz az övé, amit felnőttként majd annak érez, nem az, amelyikbe belekeresztelték baba korában. Ugyanannyi eséllyel lesz a megkeresztelt emberből is szektás, mint a nem megkereszteltből.


A kérdésre válaszolva pedig, sokan azért kereszteltetik meg a gyereküket, mert a nagyszülők, dédszülők vallásosak és ezt elvárják. A szülők meg hiába nem vallásosak, úgy gondolkodnak, hogy inkább kibírják azt a fél órás szertartást és megkereszteltetik a babát, mint hogy ezen összevitázzon az egész család. Aztán persze nem foglalkoznak az egésszel, hiszen nem jelent nekik semmit a keresztség.

2012. jún. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
68%

Engem pedig az akaszt ki, hogy te, aki irtó nagy és okos kereszténynek vallod magad - annyira, hogy szerinted jogod van megítélni másokat!!! -, abszolút képtelen vagy a legkisebb elfogadást és toleranciát is tanúsítani.


Na, látom, én például ezt is meg fogom tanítani a gyerekemnek, keresztény szellemben!

- más dolgába nem ütjük az orrunkat, mert semmi közünk hozzá,

- attól még, hogy valaki máshogy gondolkodik, mint mi, vagy valamit máshogy csinál, nem kell se lenézni, se leszólni,

- ami más, az nem feltétlenül ördögtől való, és nem üldözendő,

- nekünk mint embereknek nincs jogunk mások felett ítéletet mondani csak azért, mert úgy érezzük, hogy "mi tudjuk a frankót, ők meg hülyék"

- egyébként jó lenne, ha nem is éreznénk így.

2012. jún. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

"Sokan félnek a pokoltól, illetve az elkárhozástól, attól még, hogy nem istenhívők."


Ami megint csak a gondolkodás hiányát mutatja.


Hát igen, Istent nem félik, de az ördögbe meg hisznek? Amúgy biztos babona is van benne, kétségtelen.

2012. jún. 19. 22:32
 14/32 anonim ***** válasza:
86%

"azért fogom megkereszteltetni, hogy megvédjem az ilyen-olyan szektáktól. Ha valakinek van vallása, kisebb az esély, hogy beszippantja egy ilyen."


...mert az a pár csepp víz mágikusan beszivárog az agyába, és onnan 100% szektaimmunis keresztény lesz mindennemű vallásos nevelés nélkül is :D (bocs)


szerintem az emberek nagy része nem gondolkozik, csinálja azt, amit másoktól lát és kész. néha felteszek embereknek olyan kérdéseket, hogy ezt meg azt miért csinálja, és mindig tömegesen vezet a "hát ezt így kell... így szokták..." jellegű válasz.

2012. jún. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Én nem ítélek el senkit, csak megvan a véleményem, ami ugyebár bárkinek lehet. Én felőlem bárki bármilyen vallású lehet elvben, gyakorlatban pedig semmilyen. Engem csak az érdekel, miért?? Miért csinálunk úgy, mintha, aztán mégsem?
2012. jún. 19. 22:34
 16/32 zokniszörny ***** válasza:
81%
Képmutatás... jaj, az nagyon megy mindenkinek. Jobbnak, szebbnek, gazdagabbnak, másoknak mutatni magunkat, mint amik, akik vagyunk. Kevés ember őszinte, és az a legnagyobb gond, hogy önmagával a legkevésbé az. Meghát igen, a gondolkodás hiánya... kevés ember él tudatosan, mindig követünk valakit, valakiket, valamit, önmagunkat ritkábban.
2012. jún. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Tehát az eddigiek alapján az emberek azért keresztelik meg a gyereküket:

-mert babonások

-mert másképp élik meg a vallásosságot, mint a templomba járás, Biblia olvasás

-birkaszelleműek, mennek a többi után.

2012. jún. 19. 22:44
 18/32 anonim ***** válasza:
34%
én úgy tudom,h azért "kell" megkeresztelkednünk,h megszabaduljunk az eredendő bűntől,amit Évának köszönhetünk és,hogy az egyház tagjává váljunk!voltam elsőáldozó,bérmálkozó,de nem járok templomba!én is megkereszteltettem a lányom és lesz elsőáldozó és bérmálkozó is és utána"felnőtt" fejjel eldöntheti ő is,h.mennyire lesz vallásos!Egyébként én úgy gondolom,h a bérmálkozásig megtanult dolgok hozzá tartoznak az általános műveltséghez meg útmutatónak sem rossz a mai szabadelvű gyerekeknek!summa summáról nem az a vallásos aki minden vasárnap misére megy,vannak akik csak arra kíváncsiak,h milyen ruha van rajtad!:)
2012. jún. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
38%

Mert a családunkban sok generációra visszamenőleg mindenki meg van keresztelve. A nagyszülők amúgyis akarták, ráadásul nem fogom azt mondani a gyerekemnek, hogy jajj te nem vagy már megkeresztelve, mert én sem járok templomba. Valóban nem is járok, pedig bérmálkoztam is, 2 évet jártam hittanra. Ez is egy közösség, amit szülő örökít a gyerekére, akárcsak a családnevet. Nem fogom ezt elvenni tőle. A nagyszüleitől úgyis hall majd róla.

És azt a válaszolót is megértem, aki a szektákra hivatkozik. Nem vagyok tökéletes evangélikus, de az vagyok és a gyerekem is. Valóban, ha soha nem hallott vallásról vagy arról, hogy ő valamelyikbe tartozna előbb szippantja be egy élősködő szekta. Vagy talán könnyebben.

Amúgy pedig megtartjuk a Karácsonyt, Húsvétot, Pünkösdöt, visszás lenne, ha emellé még csak meg sem lennének keresztelve a gyerekeim.

2012. jún. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
26%
Bolond hőskeresztény , menjél aztán bólogassál az első sorban a Vidám Vasárnap című műsorban. :D
2012. jún. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!