Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti akik megkeresztelte...

Szülők, ti akik megkereszteltetitek a gyerekeitek, majd később nem járatjátok se templomba, se hittanra, azt miért teszitek? Szeretnétek pénzt kapni a keresztelős bulira?

Figyelt kérdés
Múlt héten keresztelőn voltam, ahol több nagytesó is részt vett a misén, keresztet vetni nem tudtak, a béke jelét sem ismerték. Nekem semmi bajom azzal, ha valaki nem vallásos, nem kötelező, mint tudjuk. De látható volt, hogy a szülők az első gyerekeiknél se vették komolyan a vallás betartását, akkor mégis minek keresztelik meg a másodikat is? Mert az úgy jó, mert mindenki azt csinálja? Ennyire komolytalanok a szülők?
2012. jún. 19. 22:08
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

Ezek a válaszok mindannyian nyomós érvek! Az, hogy Isten csak azt szereti, aki templomba jár v meg van keresztelve, én is butaságnak tartom, valószínű nem ezen múlik, ha egyébként jó ember. Persze, hogy nem kell ráerőltetni semmit sem a gyerekre, főleg az ilyesmit nem, mert lelki problémákhoz vezetne. De adni kell rá lehetőséget, hogy párszor elvigyük templomba, vagy hittanórára, vagy akármilyen hitközségbe, olvasni neki Bibliát. Egy 6 éves sosem fog magától elindulni vasárnap, ha legalább egyszer senki nem mutatta neki. Imádkozni sem fog magától, keresztet vetni sem, ha meg sem próbálják megadni a lehetőséget, mivel már úgyis megkeresztelték, hogy keresztény szokásokat vegyen fel. Könnyű azt mondani, hogy na majd eldönti, én megkereszteltem, megtettem mindent, mert anyósomék így akarták, aztán majd 18 éves korába, mikor megjön a jobbik esze, eldönti mi akar lenni, vagy akar e lenni bármilyen vallású.


25-ös a "nagytesók" azokra vonatkozik, akik a keresztségre várók nagyobb testvérei.


Azt is megértem, hogy valakit járatták ugyan, de nem kért a dologból, a keresztséget meg nem lehet úgy levenni, mint egy ruhát.

Engem az aggaszt, hogy kevés fiatalt/gyermeket látni a templomba, holott sokan keresztelkednek. Nem tudom hány év múlva fogják így "bezárni" a templomot. Mondjuk valószínűleg aki kereszteltet, az fizet egyház adót is. Tehát anyagi keret van rá, kérdés, hogy kiknek fog beszélni a pap, ha egyszerűen senki nem jár oda, nem is olvasnak vallási dolgokról. Lehet, hogy elavult az egész, és konzervatív és a kutyának nem kell a vasárnapi mise?

2012. jún. 20. 12:09
 32/32 anonim ***** válasza:
Sok esetben a nagyszülők nyomására van keresztelő. Nálunk is így volt, ezért vagyunk megkeresztelve. Én sem jártam templomba, hittanra.
2012. jún. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!