Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim megharagudtak rám...

A szüleim megharagudtak rám amiért gyermekünknek nem szeretnénk megtanítani a magyar nyelvet az angol mellett, ugyanis kint élünk Londonban és sosem használná ezt. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Anya és apa vérig van sértve és ki voltak akadva, sírtak amiért gyermekemnek nem szeretnénk megtanítani az angol mellett a magyart. Sosem tudna a magyart hasznosítani, kérdése, hogy akkor van e értelme, haszna ennek? A feleségem angol, így neki teljesen mindegy a dolog. Anya és apa azt mondta, addig szóba sem fognak állni unokájukkal, amíg nem tudnak vele magyarul beszélni.


Mit tegyek most? Tanítsam meg a magyar nyelve a gyermekünk?


2012. jún. 20. 13:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
97%

"Viszont elismerem, hogy ha jót akarok a gyerekemnek, megadom neki a lehetőséget arra, hogy magyar nyelvet és kultúrát kapjon. Utána ö maga dönt hogy akar e ezzel kezdeni valamit vagy sem, ha nem kell majd neki és feledni szeretné, szíve joga, én akkor is szeretni fogom."

Kedves Kérdező, na pontosan erről van szó, itt a 10 pontos válasz önmagadnak:)

2012. jún. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 A kérdező kommentje:

15:06


Igen, most már én belátom! :) Nem fogom kergetni betyár ostorral hogy 100% ban tudjon beszélni magyarul, az alap szintet viszont az ö és családom érdekében meg kell adnom, ebben a kérdéseben nincs helye az én szubjektív érzéseimnek.


És nem fogom leszidni sem, ha magyar szavakat fog olvasgatni az interneten vagy íigy szólal meg stb


Neki kell majd dönteni, én csak az alapot adom meg neki. Ha szükségét érzi majd ennek akkor örülni fog hogy megtanítottam neki, ha pedig nem, akkor felőlem el is felejtheti.

2012. jún. 20. 15:14
 53/86 anonim ***** válasza:
89%
"Szívet cseréljen, aki hazát cserél..." ha már személyesen is megszólítottál, akkor én is elárulom, hogy volt olyan időszak, amikor nekem is úgy töltötték ki a "milyen idegen nyelvet beszél?" rubrikát, hogy magyart. És azt is tudom, hogy milyen az, amikor az ember menekül és a magyarságát úgy vonszolja magával, mint macska a farkára kötött konzervás bádogot. Korom alapján fiam lehetnél, tehát bátran kimondhatom azt is, amit édesanyád nem mondhatott. Ha hazatalálsz egyszer, és magaddal hozol egy kis gyereket,aki nem érti az én szavamat, számomra egy idegen gyerek lesz.
2012. jún. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 anonim ***** válasza:
94%

Nem értem miért vagy ennyire a magyar megtanítása ellen. Azt hiszed ez lefoglalná annyira a gyerek agyi kapacitását, hogy nem tudna másik nyelvet megtanulni?

Én iszonyatosan haragszom a szüleimre amiatt, hogy nem tanítottak nekem oroszt, pedig anyukám félig orosz (ő anyukája az). Nem azért sajnálom, hogy nem tudok, mert használnám, hanem mert egyrészt különleges, másrészt igen jól jött volna már, ha lenne papírom nyelvvizsgáról.

És arról ne is beszéljünk, hogy szégyellheted magad, amiért ezt a nyelvet nem vagy hajlandó tovább örökíteni a családodban. Ettől a gyereked nemhogy több, hanem kevesebb lesz.

2012. jún. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön élek, a férjem is magyar. Viszont számos más nációból származó barátunk van.

A gyerekkel értelemszerűen magyarul beszélünk, ahogy egymással is otthon. De a barátokat megkértem, hogy a kedvemért beszéljenek az anyanyelvükön a fiammal. Így egy nyelvet egy-két emberhez köt és piciként még nem is tartja ezt furcsának.

Ilyenkor hatalmas tárhely van még a memóriájában, úgyhogy töltjük. Neki ez egyelőre nem teher. Ragad rá amennyi ragad, hátrányára biztos nem fog válni.

Most négy éves, három nyelven folyékonyan, további négyen is egész jól beszél (korának megfelelően, ugye ilyenkor még az anyanyelv se 100%). Valószínű, hogy később a megélhetését tudja erre alapozni.

Ha ő maga valamiért elutasítja valamelyik nyelvet később, akkor nem fogjuk erőltetni. De most még szivacsként működik és teljesen természetes neki, hogy több nyelven beszélnek hozzá.

2012. jún. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként a 2 VH közötti amerikai magyar emigrációról vannak már tapasztalatok, tények. Amelyek kb azt mutatják, hogy az ott született első generáció általában nem érdeklődött a szülei szülőhazája iránt, vélhetően, mert minden hatás az asszimiláció irányába nyomta. A rá következő generáció egy jó része számára viszont valamilyen módon és mértékben fontossá váltak a családja gyökerei... vagy hogy elkezdte tanulni a nyelvet és megkereste rokonait, vagy hogy érdeklődni kezdett intenzíven a kultúra iránt, vagy hogy rendszeresen ellátogat nagyszülei származási helyére, vagy hogy akár ilyesmivel is foglalkozik, akár üzleti, akár kulturális témákban. És ez még csak nem is magyar-specifikus, a többi országból odakerült családokban is megfigyelhető...
2012. jún. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 anonim ***** válasza:
97%
nem olvastam minden valaszta, de en is vegyes hazassagban elek es eszembe sem jutott soha hogy nem tanitsam meg gyerekeimnek a magyar nyelvet, az anyanyelvemet, sot, meg a dedunokaimmal is magyarul fogok beszelni, mert a gyerekeimet ugy fogom nevelni hogy mindent amit en tudok atadok nekik es ok is adjak tovabb! engem megszolnak es csodalkoznak hogy nem az orszag nyeelven szolok a kislanyunkhoz de mindenkinek elmondom hogy ahogy a szuleim beszeltek velem en is ugy beszelek a gyerekemmel. munkaban is magyarul szamolok(magamban) a tel. szamomat is csak magyarul tudom megjegyezni, csak magyar mondokakat tudok es gyerekdalokat, magyarul gondolkodom es imadkozom, es ez sose fog valtozni, s torekszem is ra hogy ne valtozzon!
2012. jún. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 anonim ***** válasza:
96%
elnezest a helytelen irasert es kusza fogalmazasert, munkahelyen, gyorsan irok:)
2012. jún. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/86 anonim ***** válasza:
87%

Szia, szerintem is tanítsd meg a magyarra. És valahol megértem a szüleidet is, elég sz.r lehet nekik, hogy nem tudnak beszélgetni az unokájukkal. Gondolom, mióta felnőttél, az élteti őket, hogy majd jön az unoka, es milyen jókat fognak vele játszani, beszélgetni, tanítgatni. Vannak tökjó mondókák is, stb, amiket én pl. a nagyapámtól tanultam.

A másik része, nyugodtan taníthatod kezdettől fogva a magyarra és németre is, a magyart be fogja azonosítani veled, a németet meg tanulja csak. Jó kis multikulti gyerek lesz belőle. :)

Az én párom is német, kint élünk Hamburg mellett, mi is tervezzük a babát, de nálunk a német-magyar kombináció alap, az angolt is tanítani fogjuk neki, csak épp később, mikor már tud a magyar és a német között különbséget tenni.

2012. jún. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 anonim ***** válasza:
92%
ha valóban komolyan gondoltad, amit mondtál, akkor örülök, hogy így döntöttél :) már csak azért is, mert valóban előnyösebb az angol és a német, viszont ha mondjuk tud magyarul és egy magyar cégnél keresnek jó beosztásba valakit angol és német nyelvtudással, már előnnyel indul. nem tudhatod mikor lesz rá szüksége :) hátrányára nem válik :)
2012. jún. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!