Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik egy nevvaltoztatas?

Hogyan zajlik egy nevvaltoztatas?

Figyelt kérdés

Azert valasztottam ezt a topicot mivel csaladi hattere van annak,hogy megszeretnem valtoztatni a nevemet.

Kulfoldon elek (pontosabb Angliaban) es arra lennek kivancsi,hogy mi ennek a menete. Jartam a nagykovetsegi oldalon de ott nem irnak le mindent. Arra lennek kivancsi,hogy miutan megvaltoztattam a nevemet utana haza kell utaznom elintezni olyat,mint a szemelyigazolvany vagy ok is eltudjak intezni nekem?


2012. jún. 20. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Kik tudják elintézni neked?
2012. jún. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elnezest,hogy nem ertheto. Ugy ertettem pontosabban,hogy a nagykovetseg foglalkozik e a nevvaltoztatas utan a tovabbi irataim lecserelesebe vagy ezt magamnak kell otthon elinteznem?
2012. jún. 20. 20:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Magadnak kell elintézni.
2012. jún. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Személyesen tudod csak intézni. Ki kell tölteni egy nyomtatványt az anyakönyvi hivatalban, aláírni, befizetni az illetéket.

Utána új fényképes személyazonosító okmányt kell csináltatnod, ez lehet személyi, jogsi és útlevél. A fényképet számítógéppel csinálják, a helyszínen. Küldeni nem lehet. Ezek közül csak egy kötelező, + lakcímkártya, de ha külföldre mászkálsz, a jogsi nem elég.

Viszont az össze iratod érvénytelen lesz, MINDENT újra kell igényelni, TB-kártya, adókártya, jogsi, ha szükséged van rá, az útlevelet is, ill. mindenhol bejelenteni, akikkel szerződésben állsz (víz, gáz, telefon stb.), és ha van valami ingatlan a neveden, akkor földhivatal is. Stb. stb. rengeteg idő és pénz...

2012. jún. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én annyit tennék hozzá az utolsóhoz, hogy nem lesz érvénytelen minden. Én a születési nevemet változtattam meg, amiről kaptam egy papírt, ezzel a papírral mindenem érvényes addig, amíg le nem jár, csak a személyigazolványomat kellett lecserélnem és a lakcímkártyát. Ha asszonynevet veszel fel, az nem tudom, hogy működik, de szerintem kevésbé macerás, mert a lánykori neved ua. marad.
2012. jún. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Konkretan a bermanevemet szeretnem a keresztnevem helyere. Nem egy legbol kapott otlet ugyanis mindenki a bermanevemen hiv mar jo par eve. Sokak szerint sokkal jobban hozzam illik ez a nev,mint a keresztnevem.

Nem elek Magyaro.n mar jo par eve. Bejelentettem,hogy kulfoldon elek szoval olyan miatt,mint tb kartya, ado kartya, lakcim igazalo, viz,gaz...stb nem kell aggodnom plussz nincsen a nevemen semmi ingatlan, auto...

Jogositvanyom sincsen:)

Csak az itteni (angol) bankkartyak,gp, NI number, tax....stb kene elinteznem.

2012. jún. 20. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!