Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos volt ez a nagynénémtől?...

Jogos volt ez a nagynénémtől? Egyszerűen nem ment volna ingyen, és az ő elvárásaival.

Figyelt kérdés

Bébiszitter vagyok, két gyerekre vigyázom, és velem van a saját másfélévesem. A néném két hete felhívott, hogy lehozná hozzám a lányát (3), mert bölcsiszünet van, ő meg dolgozik (szülész-nőgyógyász magánprakszis).

Mondom neki, hogy az anyagiakat tisztázzuk. Erre minden átmenet nélkül a kedves "benyalós" hangnemből átváltott fröcsögőre, hogy én ezt hogy képzelem, stb, inkább akkor viszi a nagyszüleimhez, mert ők ingyen is csinálnáék (80 fölött mind a kettő). Egy hónapról lenne szó.

De ő elötte elmondta, hogy a lánya csak bio-t ehet, meg mennyire kell vigyázni rá, hogy meg ne üsse magát, stb.

Mikor mondtam, hogy min egy napi ezres+ kaja, akkor üvöltözött, hogy levonja a benzinpénzt(200km), meg milyen egy családtag vagyok én ő vitt engem nyaralni(öt éve levitte a húgomat magukhoz, nekem kellett menni, mert a sógora gyerekei is ott voltak. Tök jó volt, hogy nyaralni hívott ehelyett ő nyaralt én meg ingyen bébiszitterkedtem.)

Mondom neki, hogy akkor sem várhatja el, hogy egy hónapig vagy én vagy a főnököm eltartsa a lányát.

A nagyapám szívrohamot kapott (nem súlyos), de oda nem mehetett az unokatestvérem.

Anyukám ápolja a végstádiumban lévő rákos nagyimat. Oda se fér.

Tegnap felhívott, hogy ő most napi 10ezret fizet a bébiszitterért, aki ki is takarítja neki a házat mire hazaér, és neki milyen jó, hogy ezt megteheti és én soha nem fogom.

Mindezt olyan lekezelő módon, hogy megdöbbentem.


2012. jún. 21. 08:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ez hülye
2012. jún. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Akinek minél több van, az minél jobban félti a pénzt. A nagynénéd egy hülye, fukar p*csa. Ha a saját bébiszitterének tud 10ezret fizetni, akkor neked is ki tudna 5-öt legalább.
2012. jún. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolta, ha már egész nap 3 gyerekkel vagy, már az övé negyediknek nem oszt nem szoroz. Hát de. Egy hónap hosszú idő, nem fog találni olyat, aki ennyi időre ingyen vállalja a gyerekét a biomániájával meg az egyéb extrákkal. Mert a 80 éves nagyszülők nem biztos, h tudnak menni mindennap a piacra, h a csemete minden nap friss bio zöldséget ehessen, és nem is biztos, h a nyugdíjukból telne erre.
2012. jún. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a fenébe ha ennyire soher! Az hogy családtag nemjelent semmit! te is pénzböl eteted a családot!
2012. jún. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
én megmondanám neki, hogy ennyire nem lennék büszke magamra. Elmondanám neki, ha napi 10.000-t tud fizetni, és te egy 1000-t kértél, akkor nem csak bunkó, de még hülye is, ha nem hajlandó neked azt kifizetni. Megmondanám, hogy spórolna tök sok pénzt, és abból vegyen magának valami gyógyszert, és inkább arra költsön, pláne, hogy egy bejárónő, mondjuk napi 5000 a nagyon max takarítással együtt. úgyhogy ne foglalkozz vele. egy troll
2012. jún. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ja és ha már ennyi pénze van, még a telefont is letettem volna, hagy mondja, én meg elmentem volna foglalkozni a gyerekkel, aztán előbb-utóbb csak észreveszi magát.
2012. jún. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Dottorre ***** válasza:

Minél több pénze van valakinek, annál zsugoribb, ez a helyzet.

A másik dolog, hogy igazad van, mondjuk a napi ezres+kaját én soknak találom,és lehet, hogy kiakadtam volna rajta én is.

Kajára adjon pénzt, mert amit a gyerek megeszik, azt miért is kéne neked állnod... de azért pluszpénzt kérni azért, mert vigyázol rá, azt talán nem kellett volna. Nem a családtagokon kell összeszedni a pluszpénzt a meló mellett, legalábbis én így gondolom. Szóval szerintem mindkettőtöknek igaza is van picit ,és hibásak is vagytok mindketten.

2012. jún. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"ezres+kaját én soknak találom,és lehet, hogy kiakadtam volna rajta én is."

Ha neked az ezres az sok, akkor te nem is Magyarországon élsz. Fontból meg euróból sok az ezres. Én is bébiszitteltem, de nem takarítottam. Napi 7-8 órában vigyáztam a gyerekre, akkor 800 fortint volt az órabérem. Ha ottmaradtam éjszakára és kaptam kaját is, akkor 10ezret vágtam zsebre egy napért és ez nem ma volt már.


"Nem a családtagokon kell összeszedni a pluszpénzt a meló mellett, legalábbis én így gondolom."

Soha nem szúrnám ki a szemét egy családtagomnak sem egy egyszerű köszönömmel, ha a segítségemre van. Egy 3 évesre felügyelni nagyon nagy munka, pláne úgy, h még rajtakívül ott van az enyém meg másé is. Más gyerekére vigyázni pedig sokkal nagyobb felelősség, hiszen nem magadnak számolsz el, ha baj van. Én is vigyáztam rokon gyerekekre és alkalomadtán egy-egy délutánért nem kértem pénzt, de ha arról lett volna szó, h minden nap ott van, akkor én sem vállaltam volna ingyen.

2012. jún. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!