Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális kijelenté...

Szerintetek normális kijelentés ez egy anyós részéről?

Figyelt kérdés

kijelentette,hogy szeretne vagy 3 unokát és mindegyiknek csak ő adhatja a nevét,vagy még talán a fia adhat ötleteket,de ennyi...

na nem azért, de én szülöm meg őket, én szenvedek 9 hónapon keresztül..nem nekem lenne a legtöbb jogom hozzá?

egyébként nagyon rossz az ízlése,még a kutyáinak sem tud rendes nevet adni...

majd akkor ha már ott járunk,sértődés lesz belőle?


2012. jún. 21. 10:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy csak viccelt? Vannak furcsa humorú emberek...

Azért látod te is, hogy ennek nincs realitása.. Te vagy az anyja, a párod az apja és ne hívják már Kunigundának (bocs ha valaki Kunigunda) a gyereket egész életében, mert nehogy megsértődjön. Aki megsértődik meg is békél.

2012. jún. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
95%
Az tuti, hogy megsértődik....
2012. jún. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

ilyenben nem viccel:)

és ez a baj..

2012. jún. 21. 10:05
 4/26 anonim ***** válasza:
83%

Nem normális,de az anyósok már csak ilyenek :)


Megmondja hogy hivd,hogy szoptasd,mivel etesd,mibe öltöztesd,mert ő mindent mindig jobban tudd.


Szegény gyerek had ne legyen már töhötöm,csak mert a nagyinak az a név tetszik.

És had ne szülj már azért 3 gyereket,mert ő annyit szeretne,miközben ti csak 1et szeretnétek és tudtok eltartani,felnevelni...

2012. jún. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az lesz.


De a családban volt ilyen sztori: nagymamám kötötte az ebet a karóhoz, hogy generációk óta náluk mindenki Mária vagy László. Apám nem így gondolta, de ellentmondani se akart, ő lapított.

Anyámnak nagyon nem tetszett a Mária név, az ő saját neve meg kimondhatatlan a vezetéknevemmel. Ezért mindig meghallgatta, bólogatott, majd egy teljesen más, nekik tetsző névre anyakönyveztek. Ha a nagymamám pattogott miatta, akkor annyit mondtak, hogy "igen mama, igaza van, de a gyerek a miénk" és máris témát váltottak, kérdéseket tettek fel.

Egyszer volt egy komolyabb vita, amikor a mamám nagyon erősködött, ott higgadtan de határozottan megmondták, hogy nem veszekedni járnak hozzá, tehát ha ő ezt előnyben részesíti azzal szemben, hogy engem lásson, akkor nem kötelező unokázni. Itt vége is lett a "miért nem Mária" c. előadásnak és utána megbékélt a nevemmel.


Egyébként elsősorban ilyenkor a férjednek kellene határozottan leszögezni, hogy itt a határ, egy lépést se tovább. Ha ő nem teszi, akkor életetek végéig harcolhattok anyukával.

2012. jún. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Jobb ha előbb tisztázod, hogy azért ez nem így működik. Mire aktuális lesz még csak eszébe se jusson.
2012. jún. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű a helyzet:

A leendő nagymama elmondta, hogy mit szeretne, ti ezt meghallgattátok, tudomásul vettétek.

Ti meg döntötök belátásotok szerint arról, hogy hány gyereket akartok, és hogy milyen neve legyen. Ő elmondta a véleményét, ti meg élitek a saját életeteket :)

2012. jún. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
nem normális ne hagyd magad
2012. jún. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,most már az sem érdekel,ha hisztizni fog:) majd helyeselek:"igen anyus,oké,persze,hogyne...":)
2012. jún. 21. 10:12
 10/26 anonim ***** válasza:
89%

Engedd el a füled mellett. Tudom, nehéz, de mit érünk el vele, ha ellenkezünk. Mi meg 2 vagy 3 gyereket akarunk a párommal (anyósom fiával), amikor anyósom megtudta, mindenféle nemnormálisnak lehordott ENGEM, és kijelentette, hogy csak 1gyerekünk lehet, de annak adjunk meg mindent. Pl.hogy fogom magam érezni, ha a jó bizonyítványért nemtudok majd neki ipod-ot venni. Hát mondtam, hogy én nem így fogom nevelni a gyerekemet, hogy ilyen ajándékokat várjon el.

A lányának már sikerült teletömni a fejét. Ő már lemondott a 2.gyerekről. Rám nem fog hatni.

Nehogy hagyd, hogy ő válasszon nevet a gyerekednek. Mit képzel?

2012. jún. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!