Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális kijelenté...

Szerintetek normális kijelentés ez egy anyós részéről?

Figyelt kérdés

kijelentette,hogy szeretne vagy 3 unokát és mindegyiknek csak ő adhatja a nevét,vagy még talán a fia adhat ötleteket,de ennyi...

na nem azért, de én szülöm meg őket, én szenvedek 9 hónapon keresztül..nem nekem lenne a legtöbb jogom hozzá?

egyébként nagyon rossz az ízlése,még a kutyáinak sem tud rendes nevet adni...

majd akkor ha már ott járunk,sértődés lesz belőle?


2012. jún. 21. 10:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
De modern.. az én anyósom nem ismeri az i pad fogalmát... :)
2012. jún. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
84%
Szokásos házi harc... első anyósom ki volt akadva az első fiam nevén, a második srácot már hosszabb tárgyalások ill. kompromisszum előze meg. ))) Aztán persze mindenki megszokta, és nem ezen múlt már a családban semmi. Én például nem szeretnék beleszólni az unokán elnevezésébe. De jaj!!! Mi lesz, ha pl. Dzsenifernek vagy Kevinnek akarják majd hívni? Akkor azért kiásom a csatabárdot! )))
2012. jún. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom anyósa volt nagyon durva ilyen téren. Anyósomnak meg akarta szabni, hogy hány gyereke lehet ( 1) és megszületett a 2., mikor a kezébe akarták adni nem fogta meg és azóta sincsenek jóban.

Hozzánk is jár a dédunokához, most ő a minden ( csak a fiúkat szereti), de nekem is oktatást tartott arról, hogy nem lehet több. Úgy áll a dolog, hogy nem szeretnék, de sose lehet tudni, az biztos, hogy engem nem érdekel ha ilyenen megsértődik. Mostanában azt hallgatom, hogy a 1,5 éves fiamnak nem kell ám minden nap húst enni, jó a krumplistészta is ebédre, ha meg megyünk valahova ne bébiételt vigyek hanem kiflit. :D Én meghallgatom, helyeselek és mást csinálok.


A fiunk nevével senkinek nem volt gondja.

De nagyon viccesek ezek a kijelentések amiket az anyósok tesznek. (:


Meg fog sértődni, de szerintem ez téged se érdekel és így van jól.

2012. jún. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, hogy ő akar nevet adni a te és a párod gyerekének. Nincs joga hozzá. Ezt együtt a pároddal mondjátok el neki, ha megsértődik, tegye.
2012. jún. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
O megmondja, te mág más nevet adsz neki. Kit érdekel, ha megsértodik, nem?
2012. jún. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Oh, ne tojj be. Mikor kiderült, hogy terhes vagyok, akkor kijelentette, hogy az ő családjukban az a szokás, hogy a férj szüleinek a nevét kapja. De ha fiú lesz, ne az apósom nevét adjuk, hanem az ő élettársáét.

Na ott mondtam, hogy nem!

A férjem családjában öt, az enyémben négy Eszter van (nagycsaládosok vagyunk), nem az én lányom lesz a 10.. Ráadásul apósom József, az élettárs pedig Mihály. Se Józsikát, Se Misikét, se Kisesztit nem akartam.

Ja meg visszavágtam, hogy nálunk hagyomány, hogy a visszavezetett családfáról lehet választani.

Erre anyósom: csak a Férj hagyományai számítanak.

Replikáztam: a Nyírségben nyírségi, az Őrségben őrségi hagyományokat tisztelünk.

FÚ, ti. Nem tudott olyat amire ne tudtam volna replikázni! XD

2012. jún. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
90%

Hát én pont lesz<rnám az ilyen kijelentést. Jelentgessen ha nagyon unatkozik. Nálunk is volt hasonló cécó, itt minden nőt Katinak hívnak, és minden pasit Antalnak. Teherbe estem, elmondtuk, és anyós elkezdett duzsolni, hogy gyerek legyen katika, vagy tónika. Aha..hát persze, mondom miért lenne? Mert az kimutatja a tisztelet a nagyszülők felé. Mondom oké, akkor lesz Attila, vagy Szeréna, mert én az én szüleim felé szeretném a tiszteletemet kimutatni. Csendben maradt így egy ideig, aztán amikor újra előjött ezzel a témával mondtam neki, hogy majd ha a lánya terhes lesz akkor az a gyerek lehet katika meg tónika...az én gyerekem nevéről le lehet szakadni. Azt még hozzá tette ő, hogy majd az ő lánya saját maga fog nevet választani a gyerekének. Mondtam neki, hogy én is! Akkor oda ne menjünk többé, mondta erre. Hát majdnem sirva is fakadtam, hogy lesz olyan szerencsém, hogy az életben többet nem kell látnom, de nem így alakult.

A fiam nem lett katika sem tónika:-)

2012. jún. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
nekem meg azt mondta anno h csak a fiúúnoka az unoka a lány nem azt ne is szüljek. pont leszartam,névválasztásnál is közöltük h ez lesz. amúgy pont a lányom lett a nagy kedvenvce
2012. jún. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Istenem milyen sztorikat lehet olvasni, borzasztó egyes anyóspajtások mit meg nem engednek maguknak! Lekopogom, hogy az én anyósjelöltemmel (még:D) nincs semmi baj, normálisan el ehet vele beszélgetni, nem tolakodik semmiben. remélem megtartja ezt a jó szokását:D

Úgyis Te döntöd el a babád nevét, neki ehhez semmi köze. (csak a hátad mögött nehogy máshogy hívja majd a kicsit:S)

Apropó, a férjedet hogy hívják?:D

22L

2012. jún. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
86%

Az én anyósom is cuki volt addig amíg teherbe nem estem, és meg nem született az unokája.

Azóta elmebeteg futóbolond szegény. Az a kényszerképzete, hogy megint anya lett.

2012. jún. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!