Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 3 éves gyermekem lakcímét meg...

3 éves gyermekem lakcímét meg tudom-e változtatni a vér szerinti apja beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés

Még terhes voltam amikor börtönbe került még mindig ott van. Eközben nekem új kapcsolatom lett és már össze is költöztünk. Most szeretnénk a lakcímünket is ide átiratni.

Annyit még hozzátennék, hogy nem házasodtunk össze és bejegyzett élettársi kapcsolatunk sincs, csak a gyermeket vette a nevére!



2012. jún. 21. 11:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen,lehet változtatni apuka beleegyezése nélkül!
2012. jún. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A tegnap elmentünk az okmányirodába és a két nagy gyermekem az első férjemtől van és ott amikor elváltunk akkor ugye a bíróság nálam helyezte el a gyereket arról meg is van a papírom és a hölgy kérdezte is. De még nem tudtuk megcsinálni a lakcímkártyát, csak a nyomtatványokat hoztuk el, mert nincsenek nálam a nagyok igazolványai és addig nem lehet. De megmondom őszintén a kicsit az első perctől egyedül nevelem, és elfelejtettem megkérdezni, hogy vele mi a helyzet.Hozzá vagyok szokva, hogy "nincs apja"! Nem külföldre akarom vinni, Mo.-on maradunk. A külföldihez tudom, hogy kell a beleegyezése.
2012. jún. 21. 12:09
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlan tulajdonosával (tulajdoni lap vagy adásvételi) megjelensz az okmányirodában és elintézed.
2012. jún. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Főleg, hogy az új párod nevén van a gyerek. Senki nem fogja megkérdezni, hogy nem ő e az apja. Megjelentek, lakcímet változtattok le van zárva.
2012. jún. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem az új párom nevén van a gyerek. Hanem a vér szerinti apja nevén. Ő a második párom volt Ő van most börtönben. De nem voltunk házasok meg semmi, csak amikor terhes voltam az anyakönyvi hivatalba aláírt egy papírt, hogy a nevére veszi a gyereket!
2012. jún. 21. 12:12
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem kell a beleegyezése, nem is kérhetik. Egyszerűen el lehet intézni, ne parázd túl.
2012. jún. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Csak azért vagyok kicsit betojva, mert a nő rögtön ezt kérdezte amikor mondtuk, hogy lakcímkártyát szeretnénk csináltatni. Ez volt az első kérdése, hogy hány kiskorú van, és hogy az apuka beegyezett-e és erre mondtam,hogy már elváltunk és rögtön kérte is a bírósági papírt, de a kicsit elfelejtettem. A két nagy gyerekem apjával házasok voltunk, ott megvannak a papírok. A kicsi meg akkor jutott eszembe, amikor hazaértünk. Hiába...amióta él egyedül nevelem....azaz mostanáig egyedül neveltem:))
2012. jún. 21. 12:18
 8/16 anonim ***** válasza:

1992. évi LXVI. törvény a személyi adat- és lakcímnyilvántartásról

A többször módosított 146/1993. (X.26.) Korm. rendelet a végrehajtásról


Elég egy törvényes képviselő amennyiben nincsenek elválva a szülők.

2012. jún. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
De sajna nem voltunk házasok...sőt élettársak sem. Csak a gyereket vette a nevére!
2012. jún. 21. 12:25
 10/16 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem mire írtad...

De olvasd el a törvényt, mint mondtam, elég egy szülőnek kérvényezni a lakcímváltozást.

2012. jún. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!