Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 3 éves gyermekem lakcímét meg...

3 éves gyermekem lakcímét meg tudom-e változtatni a vér szerinti apja beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés

Még terhes voltam amikor börtönbe került még mindig ott van. Eközben nekem új kapcsolatom lett és már össze is költöztünk. Most szeretnénk a lakcímünket is ide átiratni.

Annyit még hozzátennék, hogy nem házasodtunk össze és bejegyzett élettársi kapcsolatunk sincs, csak a gyermeket vette a nevére!



2012. jún. 21. 11:56
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Erre a mondatodra írtam ==> Elég egy törvényes képviselő amennyiben nincsenek elválva a szülők.


Az a baj, hogy semmilyen bírói papírom nincs, hogy a teljes felügyeleti jog az enyém. A két nagy gyerekemnél van, mert Ők az első férjemtől vannak. Ott minden rendben volt, elváltunk és nálam vannak elhelyezve. De a kicsi a második kapcsolatomból született, ahol nem volt se esküvő, se hivatalos élettársi kapcsolat bejelentés. Csak egyszerűen együtt éltünk és úgy született meg a pici....azaz még terhes voltam amikor börtönbe került. Szóval egyszerűen csak a nevére vette ( 7hónapos terhes voltam ekkor ) és azért idegesít, mert ha neki is alá kell írnia ezt a papírt akkor nekem annyi, mert Ő soha nem egyezne ebbe bele. Már csak azért se, nehogy én boldog legyek. Sajnos nem valami jó ember!:/

2012. jún. 21. 15:09
 12/16 anonim ***** válasza:

MEGLEHET VÁLTOZTATNI A LAKCÍMET!NEM KÉRNEK SEMMILYEN PAPÍRT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ÉN IS ELVÁLTAM,ÉS NEM VOLT GOND!!!!!MEG SE KÉRDEZTEK,HOGY ELVÁLTAM VAGY HÁZAS VAGYOK!!!!

2012. jún. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
ELŐZŐ VAGYOK! AZT SE KÉRDEZTÉK,HOGY KINÉL VANNAK A GYEREKEK!!!!!!!!
2012. jún. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, nem volt bírósági elhelyezés. Tudomásom szerint annak az apának, aki börtönbüntetését tölti, szünetelnek az apai jogai. De ha biztosra akarsz menni, keresd meg a területileg illetékes bíróság honlapján, hogy mikor van nyilvános panasznap, menj be, mondd el a helyzetet, ők segítenek ingyenes jogi tanácsot adni, akár keresetet is megfogalmazni, ha szükséges.
2012. jún. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ezt most én se értem.. egy szülő elég az átiráshoz. Nem kérik az apa beleegyezését, aláirását, semmit.
2012. jún. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek:-) Sikerült elrendezzem az átiratást....úgy hogy azt mondtam hogy nem tudom hogy hol van az apja. Mivel nem féltem potyán...tényleg kérték az aláírását. Ekkora baromságot!! Azèrt mondtam azt hogy nem tudom hogy hol van és a gyereket is egyedül nevelem amióta megszültem. Ez igaz is. Azért köszi a segitséget.:-)
2012. aug. 5. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!