Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha mentális okok miatt nem...

Ha mentális okok miatt nem lehet családom mégis miért éljek?

Figyelt kérdés

Érzem hogy nem vagyok egészséges mentálisan. Nem tudok változtani az életemen a lelkem füldoklik, magányos vagyok. Elfordulnak tőlem az emberek .. - szerintem az arcomon is látszik hogy valami nem stimmel.Úgy érzem nem vállalnék be családot mert nem adnám ezt tovább..és sokszor felé hogy bánthatnék mást..(mivel én is sokat gondolok arra hogy véget vetek az életemnek. Sokszor próbáltam már változtatni .ÉS mindig csak rosszabb lett egy kicsi jó után.


Mégis miért és hogyan éljek így ... ?


Rémálmok gyötörnek ébredés után van, hogy azt se tudom hol vagyok.Dührohamaim vannak -van amikor sikerül visszafognom van amikor nem. Nem érzem a dolgok értelmét. Megoldhatatlan fájdalommal élek együtt.. Mások távolodnak mert talán megérzik ezt még ha egy szót se szólók.

Habár külsőre csinosnak mondanak,elvagyok maradva a kortársaimhoz képet több dologban..


2012. jún. 21. 20:50
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat !!


utolsó : voltam már nem egy csodamókusnál ..-a problémám gyökerét nem sikerült megoldani .Amolyan helyi érzéstelenítésként funkcionált .Milliomos meg nem vagyok igy is rengeteg pénz vitt el :S .Gyógyszerekkel pedig leszedálni nem szeretném magam.Még gondolkodom a megoldáson.


ÉS megvallom jól esett aki azt írta nincs is nagy baj ..lehet én reagálom túl ..- hajlamos vagyok az aggódásra ,és a rögeszmére sajnos .ezeket tudom.nem olyan rég ért egy elég nagy csalódás ..ami alapjaiban is lebénított lelkileg..

2012. jún. 22. 18:02
 12/16 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom, pontosan milyen az életed, de szerintem sem vagy beteg. Lehet, hogy vannak problémáid. Mindenkinek vannak, valakinek nagyobb, valakinek kisebb. Én 16 évesen vagyok, mégis tapasztalok hasonlókat a családomban. Azt kell mondjam, ezek általános dolgok. (Itt gondolok például a nagymamádra). Próbálj meg valami hobbit keresni, esetleg sportolj, az erőt adhat ahhoz, hogy kimentsd magad a depresszióból.
2012. jún. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nekem is ugynaez a problémám. A psichológus sem segített..
2012. aug. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha elég okos vagy, és a tudás érdekel, akkor a tudásnak, a munkádnak, a jövendő nemzedékek nevelésnek - nem csak a sajátodat lehet nevelni.


Ha a mentális zavar nagy, akkor sajna elég pocsék jövő vár rád, amennyiben nem lehet kezelni. De nem add fel, még skizóból is ki lehet jönni (igaz, ritkán és kiváló képességekkel, akarattal és orvossal).

2012. aug. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha ennyire unatkozol, miért nem mész el pszichológiát tanulni? Tudod a pszichológusok is elsősorban a saját problémáik megoldását keresik a szakmájukban. Akinek sikerül gyógyírt talánia, abból lesz jó doki!

Tessék! Ez a megoldás! Van egy cél! Nem kerül rengeteg pénzbe!

A leírásod alapján akár az én életem egy szakasza is lehetne...nem volt egyszerű, de nem is reménytelen ebből kimászni. A kulcs: az akaraterő!

MOst komolyan ilyen önsajnálatban akarsz élni?

Hány éves vagy?

2012. aug. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Tiszteletre méltó döntésnek tartom, hogy ha valaki bármiféle betegséget vagy nehéz hajlamot hordoz, nem akar gyermeket. Ha tudja, és átérzi, hogy mennyit szenved ő maga is az öröklött rossz egészségi hajlamoktól, akkor ugyan niért kellene azokat tovább örökíteni, csak azért, hogy legyen gyermekem. Sokak persze CSAK ezért élnek, csak a gyermek világra -teremtését és fölnevelését tartják az Élet Értelmének.

De benne van a Bibliában?: "Ne legyenek más isteneid Én előttem". Szóval Te magad legyél a nemes életcél magadnak! Találd meg magadban Istent! Találd meg a magad tökéletessé fejlesztését, vagy legalább az arra való törekvést. Légy jó magadhoz és másokhoz, szeresd felebarátaidat mint tenmagadat. Tanulj, olvass, fejlődj, és törekedj Istent felismerni az emberekben és magadban.

2012. aug. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!