Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összejönnétek-e olyan illetőve...

Összejönnétek-e olyan illetővel, akinek valamilyen mentális betegsége (pl. depresszió) van? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki is megijed a "mentális betegség" kifejezéstől, ne valami ön- és közveszélyes dologra gondoljatok, hanem olyasmire, amitől még nem számít "őrültnek", viszont esetleg akadályozza bizonyos dolgokban. (Ilyen lehet a depresszió, szorongásos zavarok, pánikbetegség, stb.)


Tehát, a kérdés: összejönnétek olyan emberrel, akiről tudjátok hogy ilyen gondokkal küzd? Vagy ha nem tudjátok róla, és elmondja, hogyan reagálnátok? Utóbbit nyilván nem önsajnáltatás miatt, hanem mondjuk azért, hogy megértse a másik, hogy miért nem tud esetleg elmenni valahova, miért okoznak neki gondot bizonyos helyzetek. Mennyire lennétek megértőek ilyen esetekben? Érdekelne még továbbra is az illető, vagy inkább keresnétek egy "normálisat"?


2011. jún. 28. 14:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%
Igen érdekelne az illető, probálnék neki segíteni, melette lennék.. Természetesen ha már valakit szeretek nem fog eltántorítani azért mert depis, akkor a lehető legtöbbet segítenék neki, hogy mindig érezze ott vagyok melette.. 13L
2011. jún. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%
A férjem depressziós, van egy kis szorongásos betegsége. Magyarul: nálam nem volt ez kizáró ok.
2011. jún. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
74%
A jelenlegi párommal amikor összejöttünk, én is depressziós voltam. Ő nagyon jól kezelte a dolgokat, azóta már el is jegyeztük egymást, és augusztusban összeházasodunk...:)
2011. jún. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
86%
Igen. Ha szeretem, akkor szeretem, ezen nem változtat a probléma. Ha viszont nem tesz semmit a megoldásért, az baj, mert arra rámehet a kapcsolat.
2011. jún. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
81%

Hááát...ha még nem ismerem és akkor derül ki (tehát mielőtt összejövünk), akkor lehet hogy nem folytatnám vele a dolgot...Ha esetleg komolyabbra fordulna a dolog, akár házasság, gyerek...elég nagy hendikep egy ilyen dolog, főképp ha öröklődő mentális problémáról van szó.


Ha a páromról derülne ki, akivel már együtt vagyok X ideje, hogy beteg, akkor természetesen kitartanék mellette.

2011. jún. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
50%
depresszió idővel elmúlik nem olyan nagy gond igen.szorongásos zavar még talán.
2011. jún. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
81%
Ha még nem habarodtál bele teljesen és még tudsz választani: ha "alkalmi" dologról van szó, pl pánikbetegség, fóbia, szorongás, akkor az szerintem nem gond. Ha állandó, pl depresszió, azt nem vállalnám. Ez az állapot nagyon leszívja és magával vonzza a környezetet. Egy idő után, ha nem tudsz segíteni, te magad leszek frusztrált/szomorú. Nyilván a szinteket is mérlegelni kell. Alapvetően az embert nézd, ne a defekteket.
2011. jún. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Mivel hajlamos vagyok depresszióra, én bele se szeretek olyanba, aki hajlamos rá. Az anyám és öcsém miatt nagyon sokat szenvedett az egész család, ők mindketten mentálisan betegek voltak. Szerintem én nem vagyok az, de amit ők műveltek az életemmel, abból már nem tudtam sérülés nélkül kijönni. (Anyám üvöltözött apámmal, az ereit vagdosta kiskoromban, láttam vért, stb...Az öcsém meg teljesen magába zárkózott tinédzserként, majd nemes egyszerűséggel öngyilkos lett.)

Én azt gondolom, hogy az anyámnak kár volt gyereket vállalnia. Erősen gondolkozom azon, hogy a valószínű genetikai érintettség miatt nem szülök gyereket soha. Úgyse lenne boldog, akkor meg inkább nem.

2011. jún. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Én dettó, mint a második 14:41-es válaszoló!
2011. jún. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

nálam ez nem lenne probléma, ugy fogadok el vkit, ahogy van, én sem vagyok tökéletes, még ha nincs is semmi betegségem.

erről szol egy kapcsolat, ha 2 ember szereti egymást, ugy fogadja el a másikat ahogy van, és probal a másiknak segiteni.

2011. jún. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!