Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt élnétek-e egy férfival,...

Együtt élnétek-e egy férfival, akitől megtudnátok, önkényesen nem szedi pszihiátriai gyógyszereit?

Figyelt kérdés

Szerinte minden rendben van, az orvosokat gyűlöli, a felirt gyógyszereket ki sem váltotta.Érzem,hogy agressziv ember,de előttem ezt próbálja visszafogni.Kértem, menjünk el együtt egy másik szakemberhez,de nem hajlandó.Szerintem a betegségéhez tartozik az is,hogy nincs betegségtudata.Különben ragaszkodó,segitőkész ember.

Pszihologiát is tanultam, ezért érzem,baj van.Viszont szeretném a véleményeteket hallani, főleg arról,voltatok-e hasonló helyzetben?


2012. jún. 24. 07:13
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

ha meg lehet vele normálisan beszélni a dolgokat és ő tenne azért, hogy ne legyen aggresszív, akkor igen.

volt egyszer egy olyan időszak az életemben mikor ilyen problémával küszködtem, de gyógyszert én se akartam szedni mivel egy barátom függő lett tőle.

tanácsot kértem a dokitól hogy milyen tevékenységeket javasol amik megnyugtathatnak és esetleg segíthetnek.

elkezdtem kertészkedni, a környezetemet megváltoztattam (a szobám fala pl. vörös volt, ami kivált egy idegesítő hatást egyes embereknél. na én átfestettem zöldre ami nyugtató szín.) mikor úgy éreztem nem bírom tovább, elmentem futni. ezt végül mindennap rendszeressé tettem, később jógázni is elkezdtem.

nálam használt

attól függ milyen súlyos az ő problémája. vannak olyan esetek ahol gyógyszer nélkül is "meg lehet oldani". én megkérdeznék egy orvost, mit tanácsol.

2012. jún. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
attól függ, milyen betegsége van... engem szorongással kezelnek, de lassan már el se merem mondani senkinek, mert kb. az az emberek hozzáállása, amit az eddigi hozzászólók nagy részénél láttunk (gondolom, ők mind tökéletesek mindenben, se egy rövidlátás, se egy magas vérnyomás, se bármi más betegség...)
2012. jún. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetben én is ellenálltam mig nem választás elé lettem állitva.Vagy elmegyek dokihoz vagy a párom elhagy,ami egyenlő lett volna azzal hogy meghalok.

Nekem sikerült meggyógyulnom,mondjuk ehhez kellet kezelés és gyógyszer is.Volt mikor ellenkeztem de végül mikor a kórházba kötöttünk ki beláttam hogy baj van.

2012. jún. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
22es ismerős.Az ember már nem meri senkinek elmondani mi a baja mert rögtön dilisnek nézik.Ez azért elszomoritó.
2012. jún. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!