Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt élnétek-e egy férfival,...

Együtt élnétek-e egy férfival, akitől megtudnátok, önkényesen nem szedi pszihiátriai gyógyszereit?

Figyelt kérdés

Szerinte minden rendben van, az orvosokat gyűlöli, a felirt gyógyszereket ki sem váltotta.Érzem,hogy agressziv ember,de előttem ezt próbálja visszafogni.Kértem, menjünk el együtt egy másik szakemberhez,de nem hajlandó.Szerintem a betegségéhez tartozik az is,hogy nincs betegségtudata.Különben ragaszkodó,segitőkész ember.

Pszihologiát is tanultam, ezért érzem,baj van.Viszont szeretném a véleményeteket hallani, főleg arról,voltatok-e hasonló helyzetben?


2012. jún. 24. 07:13
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
60%
Ne menj bele!!!!!Én nem vettem észre időben,mert ügyesen titkolta,de egyszer sokszorosan bukott ki.Azóta is pokol az életem,pedig 3éve elhagytam.Ha nem látja be,hogy mennyire tönkreteszi a környezetét,még kezelni sem lehet.Hiába szeretnéd,Te nem tudod megváltoztatni.Minél előbb jó messze tőle!!!!!
2012. jún. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
89%

Nem!

Sajnos 19 évig kénytelen voltam együtt élni egy ilyen emberrel, aki ehhez még ivott is, de sajnos nem tudtam mit tenni ellene, hiszen nekem az apám volt.

Anyukám ennyi ideig folyton tűrt-nyelt-reménykedett, de teljesen feleslegesen. Szétzúzta a családunk békéjét, kaptunk lelki sérelmekből rendesen.

Már évek óta nem tartjuk vele a kapcsolatot és egy percig sem bántuk meg a döntésünket.

2012. jún. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
58%

OMG! örülök, h szinte kivétel nélkül mindenki azt tanácsolja, h a közelébe se menj...

az ilyet max távoli haverként kezelném, de hogy párkapcsolatot tartsak fenn vele, annak 0 esélye van.


tényleg egy halom értelmes, normális természetű pasi van, ne ilyenre vesztegesd az idődet. az orvosok dolga, hogy megmentsék, nem a tied. ha ő ezt nem hajlandó elfogadni, akkor neked sincs erre sok esélyed.


mikor fogják fel végre a nők, hogy senkit nem lehet megváltoztatni???

2012. jún. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
31%

Engem érdekelne hogy mégis miért nem szedi a gyógyszereit. Az ilyen nyugtatók mögött a gyógyszerlobbi áll, aminek nem az a célja hogy a párod "meggyógyuljon" hanem hogy tünetmentes legyen viszont később még véletlen se tudja abbahagyni a szedésüket. Elképesztő számomra hogy annyira önző vagy hogy a saját érdekedben rászoktatnál egy embert a xanaxra vagy a rivotrilra. Lehet hogy a párod agresszív, de próbál megfelelni és törekedni arra hogy jó ember legyen, viszont neked ez sem elég.


Szóval valóban nem kéne együtt élnetek de nem a párod miatt, hanem miattad mert nem tudod úgy szeretni amilyen.

2012. jún. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Napéjegyenlőség ***** válasza:
28%

Meg sem kérdezem, hogy tényleg szeretitek-e egymást..

Valószínűleg a kérdező sem teljesen tiszta mentálhigiéniai szempontból, szóval csak ajánlani tudom, hogy először magának keressen normális szakembert.

Minden jót!

2012. jún. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
77%
Pszichiátriai beteggel kapcsolatot kezdeni/folytatni: önsorsrontás. Zárd ki az életedből ezt az eshetőséget.
2012. jún. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
60%

12-eshez hasonlóan én is az apám (és nyilván az anyám miatt is) miatt szenvedtem 18 éves koromig. Azóta apámmal egyáltalán nem tartom a kapcsolatot, de az anyámmal való kapcsolatom is megsínylette ezeket az éveket.

Nem csak hogy nem élnék együtt ilyen emberrel, de úgy általában semmilyen kapcsolatba nem bonyolódnék vele (barátiba, haveriba se!!!).

2012. jún. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
58%
Megtudhatnánk, hogy mi a konkrét problémája? Egy pszichiáterhez nem lehet avval odaküldeni valakit, hogy baj van, ez olyan mintha tűt kellene szénakazalban keresnie.
2012. jún. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

Biztos, hogy nem. Persze, eleinte visszafogja magát, aztán majd agyonver. Ilyenből nem kérek. Nem tehet alapból a betegségéről, de ilyen esetekben muszáj a gyógyszer.

Párom volt korábban pszichiáternél, de neki nem voltak súlyos gondjai, én beszéltem le a dilibogyóról, mert ő épp attól volt rossz passzban örökké, egy éve nem szedi és mintha kicserélték volna.

2012. jún. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
7%
Abból hogy "visszafogottan" ad pár nyaklevest még nem következik, hogy agyon is fog verni. Az emberek különböznek egymástól, nem lehet mindenkiről a legrosszabbat feltételezni.
2012. jún. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!