Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell bánni egy 7-illetv...

Hogyan kell bánni egy 7-illetve 9 éves gyerekkel? Első találkozáskor?

Figyelt kérdés
Tapasztalattal rendelkezők,komoly válaszát várom.
2012. jún. 25. 11:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Légy nyugodt, megfontolt, visszafogott. Ne akarj apjuk/anyjuk lenni!!! Sőt: definiáld, hogy nem akarsz szülőpótlő lenni, de mondd ki azt is, hogy a jövőben rád mindenkor számíthatnak. Csináltam/csinálom, nem egyszerű.... Én csináltam még egy csomó dolgot, de ez teljesen személyre szabott, így nehéz...

Fel a fejjel! De készülj arra, hogy ez szolgálat lesz....

2012. jún. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Vigyél nekik valami apróságot.
2012. jún. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Hogy-hogy hogy kell bánni? Nem kis állatokról beszélünk, hanem gyerekekről. Minden gyerek más és más. Írj konkrét dolgokat, hogy tudjunk segíteni. Kik ők, mit szeretnek, fiúk vagy lányik....stb...
2012. jún. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
57%

1. benyomás nagyon fontos. Érezze hogy kedveled, mosolyogva megsimogatod a fejét,

És a kedvenc témáit hozd fel.

Előtte megkérdezheted a szüleitől/nevelőitől hogy mi a kedvenc meséje /neten 5 perc alatt utánna olvasol.

Türelem nagyon fontos mert lehet hogy nem leszel szimpatikus neki 1.-re

2012. jún. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
Sokat mosolyogjál, játsszál velük, hagyd hogy beszéljenek hozzád. Ja és vigyél nekik kinder tojást.
2012. jún. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
"Sokat mosolyogjál, játsszál velük, hagyd hogy beszéljenek hozzád. Ja és vigyél nekik kinder tojást." Ez hülyeség! Te láttál már ilyen korú gyereket? Iskolás korú gyerekek nem fognak maguktól beszélni egy idegenhez, játszani sem igazán játszik ez a korosztály.
2012. jún. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

"játszani sem igazán játszik ez a korosztály." Ja persze, karba tett kézzel szoktak állni a sarokban, és magukban az életről filozofálni.

"Iskolás korú gyerekek nem fognak maguktól beszélni egy idegenhez," Csak hozzáállás kérdése, mert igenis szoktak. Csak éreztetni kell velük hogy amit mondanak vagy csinálnak, az érdekes. Sok gyereknek egyébként is be nem áll a szája 9-évesen.

2012. jún. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%

Érdeklődj a dolgaik iránt. Vegyél észre rajtuk apróságokat és kérdezgess. Aztán ha látod, hogy nem nagyon akarnak válaszolgatni, akkor ne erőltesd, hagyj nekik időt arra, hogy megszokjanak téged. Nagyon sokszor kell egy kis idő feloldódásra a gyereknek, hiszen mégis csak idegen vagy.


Aki meg azt írta, hogy a 7 és 9 éves gyerekek nem játszanak, nem tudom mikor látott gyereket. Szerinte ugyan mi a csudát csinálnak? Integrálgatnak a nyári szünetben? Vagy mire gondolt a kedves és rettenetesen okos válaszoló?

2012. jún. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy integrálgatnak, nem tudom miért kell kiforgatni, amit írtam. A 7 és 9 éves korosztályra nem az a jellemző, hogy eljátszanak egy idegennel, meg beszélgetést kezdeményeznek. Pont ők azok akik nehezen nyílnak meg, távolságtartóak. Nem kicsi babák, akik örülnek ha valaki szóba áll velük. Láttam már ilyen gyerekeket, tanítom is őket, meg itthon is van "ilyenem". Egyáltalán nem rosszindulatúlag írtam. Különben inkább olvasnak, meg tévéznek, interneteznek. Erre gondoltam nem az integrálásra, meg a filozofálgatásra.
2012. jún. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Legyél természetes, határozott és nyílt. A gyerekek levágják a pózolást, és nem találják szimpatikusnak.
2012. jún. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!