Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova lehet fordulni, ha...

Hova lehet fordulni, ha állami gondozottként kikerülök az utcára, és senkim sincs, se szüleim, se testvérem se párkapcsolatom, se örökségem, se pénzem mit tévő legyek?

Figyelt kérdés
2012. jún. 26. 13:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
7%
állami gondozottként, pénz nélkül hogyan tudsz internetezni? lehet, hogy nem is rólad van szó, de azért ez egy igen kilátástalan helyzet -.-
2012. jún. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha te ténleg állami gondozott vagy, akkor nem hiszem, h ne mondták már volna a lehetőségidet. Utcára nem fognak lökni egy amúgyis szegény, támogatás nélküli fiatalt.

[link]

2012. jún. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

"állami gondozottként, pénz nélkül hogyan tudsz internetezni?"


Pl. MÉG nincs az utcán, egyelöre van internet, esetleg iskolában vagy valaki ismerösnél tud internetezni.


Mellékesen az internet nem olyan összeg, hogy azt észre lehetne venni, föként ha hüségnyilatkozatos.


A kérdésre: elöször keresel munkát, meg albérletet (célszerü több valakivel közösen, akkor jóval olcsóbb), átmenetileg kérhetsz segélyt is az önkormányzaton. Gondolom, ott - az államigondozásban, tanultaál valami szakmát, azzal el tudsz indulni.

2012. jún. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
26%
"tényleg"
2012. jún. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Van állami gondozott ismerősöm..illetve az volt.Pénz nélkül nincsenek kidobva ez tuti...ő is kapott valamennyit, már nem emlékszem mennyit.Általában az embernek eddigre kell, hogy legyen egy érettségi a kezében, és 2-3 hónap alatt valami melót lehet találni, hogy 20.000Ft-ért egy szobát kibéreljen.Általában az ember tudja mikor kerül ki onnan..(gondolom 18 évesen), addig meg nem kell a sült galambot várni.Gondolom bent is lehet munkát keresni, vagy bármi.Ennyi.Én nem voltam állami gondozott, még is 17 évesen anyám halála miatt az "utcára" kerültem pénz meg minden nélkül, és még akkor érettségim sem volt...piszok nehéz éveim voltak, és most sem élek fényesen, de megoldottam...
2012. jún. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
az állami gondozottak minden hónapban megkapják a családi pótlékot, plusz 5000 Ft az intézettől. Szóval valamennyi pénznek kell lennie.
2012. jún. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha pedig még van tanlói jogviszonyod, akkor diákszövetkezetbe is bemehetsz, akár többe is, és kereshetsz ott munkát.

[link]

Ezen az oldalon országosan felsorolják a diákszövetkezeteket.Nem mindegyik csak nyárra kínál munkát.Valamelyik egész évben.Tesco, Auchen, Lidl, Aldi...ezekbe is menjél be és jelentkezz árufeltöltőnek vagy takarítónak.Sok helyen keresnek konyhára mosogatókat, ahhoz még végzettség sem kell.60-70 ezreket fizetnek, és abból szűkösen azért kilehet jönni.Sok megoldás van, csak tenni kell érte!

5. válaszoló voltam.

Ja meg azt nem írtad, hogy fiú, vagy lány vagy, de ha fiú, akkor még raktárba is felvehetnek könnyű, vagy nehéz fizikai munkára.Építkezésekre (mondjuk ez elég instabil állás, mert vagy kifizetnek vagy nem)...

Ja meg www.expressz.hu.Itt állások és albérletek is vannak.

2012. jún. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Kapni fogsz egy nagyobb összeget. Egy ismerősöm csak nevelőszülőknél volt, az anyja nem mondott le róluk és még így is kaptak a testvéreivel külön-külön akkora összeget, hogy vidéken házat vett belőle. (szóval olyan 1-másfél milliót)
2012. jún. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ismerősömnél netezek, van egy érettségim, és egy szakmám is ,de elég nehéz munká találni, már elmultam 22 is szóval nem tudok nappali tagozaton tanulni,se diákmunkára menni, kb majd 6 év mulva lesz lakástakarékom.., köszönöm az eddigi válaszokat,de most per pillanat hova tudnék fordulni ez lenne a kérdésem !
2012. jún. 26. 15:07
 10/18 A kérdező kommentje:
Ui: lány vagyok , és éjjel- nappal nézem a hirdetéseket mind a munka mind az albérlet hirdetéseket. expressz.hu-n jofogas.hu-n, aprod.hu-n is
2012. jún. 26. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!