Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeházasodni csak a rokoni,...

Összeházasodni csak a rokoni, baráti, társadalmi elvárások miatt?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt a párommal, én most terhes vagyok. Sajnos többen mondták, hogy bizony össze KELL házasodnunk. Teljesen le vagyok döbbenve, hogy ennyire megemészthetetlen egyeseknek, hogy nem fogunk összeházasodni.


Nem akarom a hátralévő életemet azzal tölteni, hogy magyarázkodok meg hallgatom a lesajnáló, néha sértő véleményeket.


Ti összeházasodnátok csak azért, hogy leszálljanak rólatok?


2012. jún. 28. 09:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Kizárt.Se rokonért ,se gyerekért.
2012. jún. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem akarsz házasodni ne tedd.nektek kell érezni hogy akarjátok vagy nem,ne számitson az mit mondanak mások.


Mi babaprojekt előtt házasodtunk össze,de előtte együtt éltünk ami itt nagyon nem divat.Ha tudnád miket pletykáltak rólam...a fél falu úgy tudta hogy titokban összeházasodtunk.Baromira nem érdekelt,ha valaki rákérdezett nyiltam mondtam hogy nem a férjem,hanem az élettársam,aztán meg jöttek a szövegeléssel.Az én életem én döntöm el mit akarok.

2012. jún. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%

Bátyáméknál egy hónapos a pici. Ők sincsenek összeházasodva. Nem ezen múlik a kapcsolat sorsa.

Én baráti/rokoni nyomásra NEM házasodnék az tuti. Az a Ti döntésetek nem az övüké.

Ha meg sokat kellemetlenkednek akkor házasodjatok össze és őket ne hívjátok meg :D

Lényeg hogy a pároddal beszéljétek ezt meg. Az a fontos hogy kettőtök közt legyen összhang. A többiek meg le vannak ...

2012. jún. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%

Mi se házasodtunk 7 év után mikor jött a gyerek. Mert sose lenne nekik elég semmi. Az esküvői elvárásoknál is végtelen tenger lenne a KELL meg SZOKÁS mondatokból a vendéglistától a templomon át végig.

Azt a pénzt inkább a gyerekre költöttük, festékre a gyerekszobába, Kialakítani a saját fészket, pár romantikus vacsorára, kirándulásra a budapesti állatkertbe várandósság alatt.


Egy év múlva előhivattam azt a párszáz fényképet ami az első évünkről szólt mint külön család. Végig úgy éreztem inkább ezt mégegyszer minthogy végig idegeskedjem az esküvőszervezést, rokon lerázást, ceremóniát majd utána induljak szülni hisz én nem vagyok híve a felhajtásnak, kombináló vagyok nem tudtam volna élvezni. Az meg se nekem se a babának nem tett volna jót. De így volt szép és kerek. Ha ismét munkába állok, lessz pénzünk már lehet egy egyszerű esküvő is szóba kerülhet. De nem bír elsődleges prioritással számunkra.

2012. jún. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
47%

Nem házasodnék.

De őszintén szólva nem is szülnék házasságon kívül.

A feleségnek teljesen más a helyzete, mint egy nőnek, aki együtt él a gyermeke anyjával.

Tény, hogy a papír nem boldogít, de biztonságot nyújt.

És... akinek nem számít a papír, az aláírja. Csak az nem házasodik, aki pontosan tisztában van vele, mekkora súlya van a papírnak.


Persze ettől függetlenül mindenki úgy él, ahogy akar. Tehát a válasz röviden: nem.

2012. jún. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%

mint egy nőnek, aki együtt él a gyermeke anyjával.


Apjával természetesen, bocs.

2012. jún. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem, minek? Másoknak? A f@szt!
2012. jún. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy "nem számít a papír". Inkább arról, amit egy másik válaszoló írt: hogy ha nekiállok esküvőt szervezni, akkor mindenki beleugat és úgysem olyan lesz, amilyet mi szeretnénk. Ezt meg nem akarom, de összeveszni a fél rokonsággal sem az "igazamért". Ezért úgy döntöttünk, hogy nem lesz esküvő.
2012. jún. 28. 09:36
 9/24 anonim ***** válasza:
39%

Nem házasodnék, ha nem akarok.

Bár én konzervatív vagyok ebből a szempontból. Csak házasságba szülnék gyereket és elvárnám, hogyha becsúszott a baba, akkor vegyen el. Ez nem csak "papír", hanem neked biztosíték is, hogy nem fog lelécelni gyerek után a Kedvesed. Vagy ha el is hagy, akkor könnyebb gyerektartást fizetetni vele és a közösen szerzett vagyon 50%a is a tiéd. Tudom, hogy ez most hogy hangzik és nem erre gondolnak a szerelmesek, amikor házasodnak (ahogy én sem erre gondoltam) De sok válást láttam, ahol szerelmesek voltak egymásba a párok és amikor válásra vagy szakításra került a sor, akkor meg ment a mocskolódás.

2012. jún. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
59%

Ezt te sem hiszed...

Házasodni lehet 2 tanuval 20 perc alatt, rokonok nélkül, 0 Ft-ért.


Elég fura:

Kérdésben: a rokonok elvárása miatt házasodj?

Magyarázkodásban: a rokonok beleszólása miatt nem házasodsz.

A te életed a rokonokról szól?

Azért vállalod a házasság nélküli (anyagi) bizonytalanságot, hogy a rokonok ne szóljanak bele, milyen esküvőd lesz?

Biztos, hogy ezt átgondoltad? Szép dolog a bizalom, de innentől már a gyerekedért is felelős vagy, nemcsak magadért. Bármi történhet, betegség, baleset, soha ne történjen meg, de ilyenek miatt is kerülhetsz bajba (nemcsak mert tönkremegy a kapcsolat, erre célzok), hogy neveled fel a gyereket?

Ha szarban leszel, ugyanezek a rokonok el fogják fordítani a fejüket, ahelyett, hogy segítenének.

2012. jún. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!