Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez normális viselkedés a...

Ez normális viselkedés a szülők részéről?

Figyelt kérdés
Szüleimmel nem volt lényeges konfliktusom, míg el nem költöztem, azóta mindenbe beleszólnak. A férjemmel eldöntünk valamit, azt szerintük velük is meg kell beszélni pl ház felújítás (külön házban lakunk). Ha nem úgy csináljuk, ahogy mondják, akkor hülyék vagyunk, látszik hogy nincs elég tapasztalatunk, direkt nem hallgatunk rájuk. Én nem vagyok jártas az ilyen munkákban, de mindennek utánanézek, utánakérdezek több helyen is. Viszont szerintük mindent a férjem talál ki én meg ráhagyom. Pedig közös a döntés, de szerintük ilyen nincs, én el vagyok nyomva. Mit csináljak, hogy lássák boldog vagyok, a férjemmel csak miattuk veszekszünk, egyébként harmonikus a kapcsolatunk. A veszekedés oka, hogy a szüleim sokszor megbántanak, sírva megyek haza, ez a férjemet is megviseli, de én mindig a szüleimmel törekszem jóban lenni, így elfelejtem a sértéseket, a férjem viszont nem..

#felnőtté válás #lelki terror #gyerekként kezelne
2012. jún. 28. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze Anyu, persze Apu. Mindent úgy csinálunk, ahogy mondjátok. A hátuk mögött meg úgy, ahogy ti akarjátok.
2012. jún. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
ezt így mondd meg nekik: miattatok veszekszünk, boldog lennék, ha nem szólnátok bele a dolgainkba. mi sem szólunk a tiétekbe. Ennyi.
2012. jún. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pont ahogy az előző írta. Nem fognak odaállni mögéd, és helyetted csinálni. Úgy csinálod ahogy akarod, de felesleges kardoskodni a döntéseitekért. Rájuk kell hagyni a dolgokat, vagy olyamikkel elvenni a konfliktus élét: hogy jó majd még meggondoljuk. Én valószínűleg ritkítanám a kapcsolatot velük, attól hogy a gyerekük vagy, nem vagy a tulajdonuk. Tisztelniük kéne a döntéseidet. Akár azt a döntésedet is, ha aláveted magad a férjednek (akár így van, akár nem). Ez is a te döntésed, a te életed.
2012. jún. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A szülőknek még mindig a "pici gyerekük" vagy, és nehéz elfogadniuk hogy önálló életet élsz.


Gondolom, az a vágyuk, hogy érezzék, hogy még mindig szükséged van rájuk ( ez irreális, de sokszor így van).


Én a helyedben néhány dologban már előre ( még mielőtt ők jönnének elő vele) kikérném a véleményüket, hogy érezzék, hogy fontosak számodra és nem hagyod ki őket mindenből ( mondjuk olyant kérdezz meg, amit vagy nem tudnak ellenőrizni ha esetleg mégsem úgy csinálod, vagy amire tudod a válaszukat és az neked is jó:).


Ez a kecske és a káposzta tipikus esete, hátha beválik.

2012. jún. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajna mindent ellenőriznek. Ha kikérem a véleményüket, de mégsem úgy döntünk, akkor veszekedés a vége és a hülyézés sajnos...
2012. jún. 28. 12:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ki nem kérném a véleményüket az biztos!
2012. dec. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!