Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesen adtatok párotoknak...

Hány évesen adtatok párotoknak kulcsot a házhoz?

Figyelt kérdés
Én 16 éves vagyok és ma délelőtt párom ( aki 21 ) és a szülei átadtak nekem egy kulcsot a házhoz és a kapujukhoz azzal a mondattal, hogy "hozzájuk bármikor mehetek". Ez engem nagyon meglepett, korainak találom. Viszonozni kéne?
2012. jún. 28. 18:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tiéd a ház? Nem, akkor meg miről beszélünk? Majd ha tiéd lesz, akkor annak adhatod oda, akinek akarod. Persze ha szüleid adják a kulcsot az más tészta.
2012. jún. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Most szüleim is azon gondolkoznak, hogy akkor nekik is adni kéne kulcsot, de szerintem nem, mert még akkor is korai.
2012. jún. 28. 18:10
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sose adtam kulcsot a házhoz.. Ahogy én sem kaptam, és ez szerintem így normális. Nem értem, hogy a szüleink házába miért van szükség ilyesmire. Természetesen a saját lakásomhoz adtam kulcsot, kb 4 hónap után, de a többit nem igazán értem. Mondjuk nálunk általában nyitva van az ajtó és természetesen nem kell kint ácsorognia míg valaki ajtót nyit, hanem nyugodtan bejöhet. Ez megvolt fordítva is. A kulcs belül volt a kapuban, én szépen kinyitottam és bementem. Megkerestem a többieket, köszöntem nekik. De nem értem, hogy kulcsot miért kéne adni.. Mindenesetre nem rossz dolog, jelzi hogy megbíznak benned és szeretnek, de szerintem ez akkor is hülyeség.
2012. jún. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Náluk a kapu éjjel-nappal zárva van. Szóval ott tényleg ácsorogni kell, amíg be nem engednek. :) Végül is jó, mert bíznak bennem, csak tényleg meglepett. Anya azt mondja, adjunk mi is kulcsot, de én nem szeretnék.
2012. jún. 28. 18:22
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én csak és kizárólag akkor adnék kulcsot, ha az illető beköltözik.

Bennem amúgy az eseted kérdéseket vet fel. Ismerik a szüleid az ő szüleit? Mennyi ideje vagytok együtt? Milyen ember a srác? Mennyire befolyásolják őt bizonyos bandák? Megbízhatóak a szülők? Stb stb.

Egyébként ha benned kétely is van, mégha minden oké is a sráccal, akkor sem kell kulcsot adni neki. Nagyon fiatalok vagytok még.

2012. jún. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Másfél éve vagyunk együtt. Anya régóta ismerő az ő szüleit. A srác nagyon rendes, soha semmi balhéja nem volt. Nagyon sokat dolgozik, szülei a legbízhatóbb emberek és a fiút is így nevelték. Szóval a család ellen nincs kifogásom, nem aggódásból nem akarok kulcsot adni. Csak 16 évesen ezt nagyon korainak vélem, még akkor is, ha szépen álmodozunk a közös jövőről. + szüleim háza, ahhoz pláne nem akarok adni kulcsot, mert na..Nem az enyém és ez a lényeg. :)
2012. jún. 28. 18:33
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a szerencsés vagy pont, h szerencsétlen helyzetem volt, h a párom kapujának a kulcsa ugyanolyan volt mint a mi kapunk kulcsa (erre kb 1 hónap alatt jöttem rá...) tehát kapukulcsot nem kellett neki adnom, az udvarra bármikor jöhetett-mehetett, de a házhoz kulcsot 1.5 év alatt sem adtam, mivel a szüleim háza. Én 21 voltam, ő 27, viszont mivel ő külön élt, kb 3 hónap után kaptam kulcsot hozzá, bár egyértelmű volt, h soha nem megyek hozzá, ha ő nincs otthon :D
2012. jún. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is felesleges kulcsot adni,ha nem vagytok otthon minek is kellene bemennie.Az,hogy nálatok mindig zárva van a kapu azért nem kell.Annyi ideje van az embernek ha be akar menni megvárja míg kijön valaki kinyitni a kaput.
2012. jún. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Viszont most elgondolkoztam. Lehet barátom említette a szüleinek, hogy édesapámra néha rájön a bolondéria, ami annyit takar, hogy 3 havonta elkezd inni, de nagyon. Kötekedős, akár verekedős is szokott akkor lenni, ami engem mindig nagyon megvisel. Lehet azért adták, nem tudom. Majd megkérdezem a barátom. :)
2012. jún. 28. 19:04
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát én meglehetősen furán élném meg és nem tudnám nagyon hova tenni. Ha nincs kulcsod, akkor is oda tudsz szólni telefonon, hogy bajvan szeretnéd ott tölteni az éjszakát, nem fognak kizárni, ha minden törik, odaállítasz váratlanul, ezért nem kell feltétlenül saját kulcs.

Most így belegondolva nem is érezném jól magam, fura lenne olyan helyre mászkálni saját kulccsal, amihez relative semmi közöm, nem ott lakok, nem az enyém, stb. Alapvető tisztelet nálam az, hogy nem rontok be váratlanul a páromékhoz. Na mindegy, a lényeg, hogy nagyon furán érintene.

A volt párom külön élt már, ő 3 hónap után lepett meg egy kulccsal, de hozzá sem ment fel sosem úgy, hogy ne szóltam volna oda előtte. Volt hogy lyukas órám volt, ő dolgozott, én felmentem hozzá, de akkor is írtam egy sms-t, hogy ott töltök néhány órát. Hiába mondta, hogy ne csináljam már, nekem ez valahogy így jött természetesen.

Én sem adnék kulcsot a szüleim házához bármilyen jóban is van a párom a szüleimmel. Pont miattuk én is szeretem ha a párom szól előre ha jön (legalább 5 perccel előre:)), furán érezném magam, ha egyszerűen csak besétálna mindig a szobám ajtaján! :) Ha saját lakásom lesz, akkor viszont nem gondolom, hogy zavarna. Az egyetlen amit kérnék, hogy csörgessen meg amikor jön, vagy csöngessen vagy bármi, mert igencsak betudok sz*rni, ha valaki motoszkál, nehogy képen nyomjam egyszer véletlen egy serpenyővel ijedtemben! :D

2012. jún. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!