Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mit szólnátok, ha a...

Szülők! Mit szólnátok, ha a 20 éves lányotoknak testékszere lenne?

Figyelt kérdés

Nálunk az ilyen dolgok abszolút tabu témának számítanak. Egyszer kifúrtam a fülem és olyan balhét csináltak belőle, mintha kitetováltattam volna a testem. 16 évesen berakattam egy köldök ékszert, amit azóta anyukám nem is tud. Apum egyszer észrevette és közölte, hogy azonnal szedjem ki, persze nem. 20 évesen sem merem nekik megmondani, hogy van, mert tudom, hogy mit csinálnának. De felmerül bennem a kérdés, hogy ez normális e? A kutya nem látja, hogy van, tehát később a munkám során emiatt semmilyen hátrány nem fog érni, ugyanúgy van 2 felsőfokú nyelvvizsgám és ugyanúgy orvosnak tanulok. Tehát még csak azt sem lehet mondani, hogy egy buta plazacica vagyok, már elnézést a kifejezésért. Én azt hiszem, hogy eleget tettem azért, hogy most egy ilyenem legyen (amit megjegyzem még csak nem is látnak), de tényleg úgy kiakadnának, meg is ütnének. Ti szülők, ha ennyi idős gyereketek lenne hasonló ambíciókkal, hasonló eredményekkel, akkor mit szólnátok? Elvégre egy testékszer nem egy nagy dolog, nem marad ott örökre, meg a fülbevalónak is ugyanez a lényege, bőr át van szúrva...


Hozzátenném, hogy idestova egy éve tanítok angol nyelvet, és nem lehetek béna benne, ha a nulláról fel tudtam hozni vkit középfokú nyelvvizsga erejéig. Ezeket csak azért írom le, hogy lássátok, tényleg nem vagyok kevesebb, butább, hülyébb egy ilyentől.


2012. júl. 1. 14:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
34%
Akármilyen nyelvizsgád meg egyetemed lehet, ha olyan buta vagy, hogy így hagyod magad...
2012. júl. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
De mégis mit tegyek? Egyelőre ők tartanak el, nem tehetek semmit. Van ugyan munkám, de nem tudok megpattanni, nem lehet, hiszen ez csak nyári meló. Egyetem mellett meg nem tudok dolgozni, de ha kicsit tudnék is, az akkor sem lenne annyi kereset, amiből meg tudnék élni. Nálunk mindig úgy volt, hogy ez az ő házuk és én csak kiváltságos vagyok, hogy itt élhetek és amíg itt élek, addig az ő szabályaik érvényesek. Bár, ha nem itt élnék akkor sem merném elmondani nekik, hogy van egy testékszerem. Ők egyszerűen ilyenek. Félek tőlük.
2012. júl. 1. 14:55
 3/26 anonim ***** válasza:
5%

A testékszert engedném a tetoválást nem.


A piercinget bármikor kiszedheti ha megunja.

2012. júl. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
75%

köszönjük, önéletrajzot munkára jelentkezéskor kell írni, nem itt:D


figyu én családomnál prűdebbet nem ismerek, húgom 14 évesen beállított a fülébe egy 2.fülbevalóval, anyumék kiakadtak, de aztán elcsitultak a kedélyek...szóval majd megszokják..

am meg 18 éves korod után végképp azt csinálsz a testeddel amit akarsz..max akkor szólhatnak bele, ha az ő pénzüket költöd mondjuk tetkóra vagy pc-re..

2012. júl. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák.

Így a válaszunk sem fog neked jobb ötletet adni.

Nekem 20 éves fiam van. 14 éves kora óta akart a vállára egy tetoválást. Tiltottam. Jobban mondva, azt mondtam neki,hogy amíg felnőtt nem lesz, amíg érettebben nem fog gondolkodni addig szóba sem jöhet egy tetkó. Megértette,és amikor 19 éves lett, akkor újra elém állt,hogy mégiscsak kell neki tetkó. Akkor már tudtam,hogy a fiam pontosan tudja mit akar,és nem egy divatmánia a részéről. Akkor már tartottam annyira felnőtt gondolkodásúnak,hogy kifogásom sem volt, sőt én fizettem ki neki.

Ha lányom lenne,és 14-16 évesen elém állna,hogy testékszer kell neki,valószínű,hogy hasonlóképpen reagáltam volna mint a fiam tetkójánál. Ha majd elég felnőtt gondolkodású,és nem divatból tenné akkor lehet,addig nem.

Ha 20 évesen a lányom elém állna,hogy még mindig kell neki,akkor már semmi kifogásom nem lenne a testékszerekkel kapcsolatban sem.


De írtam. Nem vagyunk mi szülők egyformák. Van akinek nem okoz gondot az sem,hogy a 14 éves gyereke tetoválva vagy tele testékszerekkel van. Vannak szülők akik 30 éves gyereküknél sem tudják elfogadni.

Sokat nem tudsz tenni,ha a szüleid még ma is ellenzik..Annyit tehetsz,hogy továbbra is titkolod,és ha majd egyszer a saját életedet éled, külön a szülőktől akkor nyíltan vállalhatod.

40/N

2012. júl. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Azért írtam le az "Életrajzom", hogy lássátok Ti is, nem csak meresztem egész nap a hátsóm és hülyeségekkel töltöm az időm. Pont ezért gondolom, hogy nem egy nagy dolog, ha van egy ilyenem. Csak apum nagyon (csúnyán kifejezve) k*rvásnak tartja. De most én ettől az vagyok? Nem hinném...
2012. júl. 1. 14:59
 7/26 anonim ***** válasza:
Van neki, én adtam a pénzt rá 2-3 évvel ezelőtt.
2012. júl. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

én ajakpirszinggel állítottam haza 19 évesen

anya rámfancsalított, mjad közölte hogy hülye vagyok, úgyis megunom :D apám azt mondta nem tetszik neki, igénytelenül fest, de én döntöm el mit csinálok magammal, ha megunom kiveszem

a tetoválásra nagyon érzékeny, nagyon nem szeretné hogy legyen apu, de a közeljövőben úgyse lesz, ha meg majd megcsinálom, akkor úgyis beletörődik, ismerem


szerintem állj a sarkadra, nem 12 éves vagy, ráadásul a köldök pc tök szép tud lenni, sok lánynak van, megérthenék a szüleid ..

20L

2012. júl. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekelne. A tetoválás sem zavarna, csak könnyedén takarható legyen.
2012. júl. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%

14 évesen szúrtam át először a fülemet.

Hazaértem jött az hogy vegyem ki.

Én meg mondtam faternak hogy vegye ki ő ha nem tetszik neki. Utána jött az hogy ez maradhat de több nem lesz. 14-ig jutottam a bal fülemmel. Tetoválásnál is hasonló volt. Nem tetszett nekik, de 6 darab van akkor is :)

Egyébként engem már egyáltalán nem is érdekel.

Se a piercing, se a tetoválás. Csak van és kész, olyan mintha nem is lenne. Te is megcsinálhatod ugyanezt. Nem fognak kidobni az utcára miatta. Sőt bátornak és felnőttnek is fognak tartani titokban, amiért mersz döntéseket hozni, és vállalod a következményeket. De lényegében semmit nem számít se a piercing, se a tetoválás. Csinálj amit akarsz. Az hogy tudsz tanulni meg nem jelent semmit. Persze a mai világban úgy látszik mintha a felhalmozott tudás jelentene valamit. De ettől nem leszel életképes. Inkább tanulj döntéseket hozni.

ps: nem kritizálni akarlak, csak tanács :)

21/F

2012. júl. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!