Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mit szólnátok, ha a...

Szülők! Mit szólnátok, ha a 20 éves lányotoknak testékszere lenne?

Figyelt kérdés

Nálunk az ilyen dolgok abszolút tabu témának számítanak. Egyszer kifúrtam a fülem és olyan balhét csináltak belőle, mintha kitetováltattam volna a testem. 16 évesen berakattam egy köldök ékszert, amit azóta anyukám nem is tud. Apum egyszer észrevette és közölte, hogy azonnal szedjem ki, persze nem. 20 évesen sem merem nekik megmondani, hogy van, mert tudom, hogy mit csinálnának. De felmerül bennem a kérdés, hogy ez normális e? A kutya nem látja, hogy van, tehát később a munkám során emiatt semmilyen hátrány nem fog érni, ugyanúgy van 2 felsőfokú nyelvvizsgám és ugyanúgy orvosnak tanulok. Tehát még csak azt sem lehet mondani, hogy egy buta plazacica vagyok, már elnézést a kifejezésért. Én azt hiszem, hogy eleget tettem azért, hogy most egy ilyenem legyen (amit megjegyzem még csak nem is látnak), de tényleg úgy kiakadnának, meg is ütnének. Ti szülők, ha ennyi idős gyereketek lenne hasonló ambíciókkal, hasonló eredményekkel, akkor mit szólnátok? Elvégre egy testékszer nem egy nagy dolog, nem marad ott örökre, meg a fülbevalónak is ugyanez a lényege, bőr át van szúrva...


Hozzátenném, hogy idestova egy éve tanítok angol nyelvet, és nem lehetek béna benne, ha a nulláról fel tudtam hozni vkit középfokú nyelvvizsga erejéig. Ezeket csak azért írom le, hogy lássátok, tényleg nem vagyok kevesebb, butább, hülyébb egy ilyentől.


2012. júl. 1. 14:49
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
10-es! Persze tudom, most nem azt akartam, hogy azt higgyétek én vagyok itt az Übermensch, csak azért írtam le, hogy lássátok nem egy buta liba vagyok aki hisztizik, mert anyuci meg apuci nem enged meg egy ilyesmit. Tényleg csak azért írtam le, hogy lássátok, hogy komoly megfontolt ember vagyok és nem csak divatból meg menőségből rakattam be. Én nem hiszem se azt, hogy ettől több se azt, hogy ettől kevesebb vagyok. Csak tetszik és kész, mint mikor vkinek tetszik a kék szín és sok kék ruhája van.
2012. júl. 1. 15:17
 12/26 anonim ***** válasza:

Most viszont olyan mintha kicsit hisztiznél :)

Csak legyen és kész, ne foglalkozz vele.

2012. júl. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki azt csinál a testével, amit akar. Nem szabadna a szülőknek ennyire korlátoznia. Én mondjuk a másik véglet vagyok, ők szabták meg, milyen frizurám legyen gyerekkoromban, ők fúratták ki a fülem, minden akaratom ellenére. Sosem hordtam fülbevalót, mégis minden fontosabb eseményre azt kaptam. Ballagásomra is könyveket kértem, helyette egy arany fülbevalóval lettem "gazdagabb". Azóta sincs semmi a fülemben, de a helye még mindig látszik, szerintem sosem fog beforrni..
2012. júl. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
56%
Peches vagy. Ennyi. Neked ilyen szülők jutottak. Viszont az, hogy "nem mered megmondani", azt jelzi, félsz kiállni magad mellett.Persze, kényelmesebb az embernek csendben, viták nélkül élni. De akkor, ha nem vállalod fel a következményeket, akkor ne is háborogj a helyzet ellen.
2012. júl. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:
0%
Most akkor döntsd el hogy lázadni akarsz vagy nem.:D Én más értelmét nem látom ugyanis a piercingnek vagy a tetkónak. Szerintem csak azért akarod, hogy ellentmondj a szüleidnek. Akkor meg csináld, miért itt vársz megerősítést?:D
2012. júl. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
46%

Hát ha orvosnak tanulsz akkor tudhatnád hogy azzal a szúrással akár halálos betegséget is kaphattál volna, ha nincs lefertőtlenítve a műszer, és egy lebujban csináltatod. Nyilván a szüleid ezt tudják ezért féltenek.

Szerintem a tetoválás és a piercing nem való magukat értelmiséginek nevező embereknek. Az egy szombólum, egy életfelfogás, amit többnyire nem értelmiségi emberek viselnek...

Persze ez csak az én véleményem, lehet hogy a szüleid is így gondolják. Szerintem is jól néznek ki ezek a díszek, de nem mindenkinek állnak jól (pl. egy kövér csajon, vagy egy olyanon akinek egy kis felesleg is van a hasán kimondottan visszataszító a köldökpiercing.

És vannak olyan tetkók, amiket egy bizonyos társadalmi réteg visel. Ezért bélyegzik meg azokat akik ilyeneket viselnek magukon....

2012. júl. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Azért rakattam be, mert tetszik (ezt korábban is leírtam). Akkor is berakattam volna, ha a szüleimnek tetszene és egyetértenének vele. Nem kell mindenbe a lázadást, meg az ellentmondást belelátni...
2012. júl. 1. 15:30
 18/26 A kérdező kommentje:
16 évesen aligha tanultam orvosnak :D mert hogy akkor rakattam be. Csak most fejeztem be az első évet, bár igaz, hogy egész kicsi korom óta orvos szerettem volna lenni. Egyébként ugyanígy bármitől lehetne félni, egy fülátszúrástól is, de akár egy hétköznapi egészségügyi vizsgálattól is, pl vérvétel. Ott sem lehetsz biztosabb abban, hogy minden le van fertőtlenítve, mint egy ilyen szalonban, vagy miben. Egyébként senki nem lesz értelmiségi, mert nincs tetoválása, ugyanúgy, ahogy senki nem lesz egy alja bunkó, ha van neki. Ez egy kicsit felszínes és előítéletes dolog.
2012. júl. 1. 15:33
 19/26 zokniszörny ***** válasza:

18 éves korod után azt csinálsz a testeddel, amit akarsz, senki sem szólhat bele.


Amúgy nem egészen értem, pontosan hol itt a probléma. Én, ha tudom, hogy valamin kiakadnak anyuék, nem mondom meg nekik, vagy nem mutatom meg nekik, és kész. Miért olyan fontos, hogy 5 év után közöld anyukáddal, hogy "ja, amúgy 5 éve köldökpirszinget hordok"? Az ő felfogásukban a köldökpirszing nem jó dolog, de ennek semmi köze hozzád. Ugyanis az, hogy szerintük ez igénytelen/veszélyes/erkölcstelen, mit tudom én, tökre nem függ össze a tanulmányi eredményeiddel. Ez két különböző dolog, 20 évesen ilyen elemi összefüggésekre rá kellene ébredni...


Én, ha gyerekem lenne, egyedül a fülbevalót engedném meg neki, a többit aggályosnak tartom valamilyen szempontból. (Nem higiénikus, gyulladást okozhat, hátráltathatja az elhelyezkedésben, stb.) De ez az én véleményem.


Amúgy meg mindenki tudja, hogy a köldökpirszing hordása és a tanulmányi eredmények nem egyenesen arányosak egymással, elvégre nem az agyadba szúratod...

2012. júl. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
19-es! Eddig 3x írtam le, hogy miért is ecseteltem a tanulmányaim. 3x.
2012. júl. 1. 15:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!