Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haragos szomszédok egy kutya...

Haragos szomszédok egy kutya miatt. Elviselhetetlen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
rendszeresen kiszoktam a labrador kutyámat vinni sétálni. a szomszéd utcákba. tele van az utca kutyákkal, mindig hngos ugatás hallatszik. az egyik kert tulajdonosa közvetlen a keritése mellé kötötte a kutyáját. én meg a legtöbbet ottt szoktam eljárni a kutyummal. ez a kutya mivel terrier, fojton ugat. és a gazdija többször kiszolt hogy ne vigyem arra a kutyámat. de máshol nem tom vinni. mert őelőtte is elkell menni h a házunkhoz érjek. mit csináljak? meg sem halljam amit mond? vagy aázatosan engedelmeskedjek? ami nem következhet be
2009. júl. 9. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát te meg szólj, hogy tanítsa meg a kutyáját, hogy ne ugason ha más kutyák arra mennek.

Te közterületen sétáltatod a kutyádat. A postást is kiabálja, mert azt is megugatják kutyák.

ÈN azt gondolom ez nem a tehibád, hogy az ö kutyája megugatja más kutyáját.

2009. júl. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele. Nehogy már ő mondja meg, hogy te hol sétáltasd a kutyádat. Pláne, hogy gondolom max 5 percig ugat a kutyája, amíg elmész előttük, és nem órákat. Mondjuk én biztos beolvasnék neki, de szerintem te egyszerűen inkább csak sz_rd le.
2009. júl. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is feszt ugatnak a kutyáim a keritésen kívűl sétáltatott kutyukra, de letojom, ez a dolguk azért kutyák. mondd meg neki hogy közterület és te ott sétáltatod mert ott akarod, szíved joga, és hagyjon békén vagy jhangosítsa fel a tévét ha nem hallja :9 ne hagyd magad :)
2009. júl. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Közterületről nem tilthat ki. Mond meg neki, hogy közterületen vagy, és ha nem bírja kezelni a kutyáját, minek tartja. Nekem is volt ilyen mikor még élt a kutyám, hogy azért szidtak le, mert az ő kutyájuk úgy viselkedett mint egy idegbeteg. Az ilyen emberek azt hiszik, körülöttük forog a világ.

Nem szeretem az ilyen embereket...

2009. júl. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
biztosan nem te vagy az egyetlen aki arra sétáltaja a kutyáját, akkor most mindenkinek megszólja vagy mi? Vannak ilyen idegesitő emberek és lesznek is ne törődj vele! Ha legközelebb szól valamit, tegyél úgy, mint ha meg se hallottad volna majd meg unja, közelebb úgy sem fog menni mert veled van a kutya nem tehet semmit ellened! Végülis semmi rosszat nem teszel. Most akkor ő miatta ne vinnéd sétáltatni a kutyádat??!! Az ilyen emberek nem tiszták komolyan mondom! A mi házunk előtt is rengeteg kutya elmegy és a mi kutyáink is ugatnak, de hát ez normális nekem eszembe sem jutna szólni a gazdának, hogy hé te ne hozd ide a kutyádat többé, mert... kész röhely!!! Állj a sarkadra ne hagyd magad!
2009. júl. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy te milyen rendes vagy! Sétáltatod és nem csak úgy kiengeded lófrálni.

Én pl. már annak is örülnék, ha csak sétáltatná valaki az utcában a kutyáját. Nálunk az a szokása egy-két öregnek, hogy a kis keverék-kavarék-vakarék kutyájukat a nap legkülönbözőbb órájában kieresztik (felváltva ám). Kutya ki: végigrázatja az összes többivel a kerítést, közben odasz...ik az én, vagy a másik szomszé kocsibejárójára. Jól kikakilja magát, oszt hazamegy.

Nem szólok érte, ha a gazdája 70 évesen ilyen dili, hogy nem veszi észre, hogy más takarítja az ő kutyája sz-át, akkor most minek szóljak.

Ezt csak azért írtam le, hogy értsd, mennyire tudnék örülni egy kulturált kutyasétáltatónak.

Közterület: ha a kutyád be van oltva, pórázzal és szájkosárral viszed, akkor semmit sem szólhat a szomszéd. Nem is éjjel viszed, gondolom...

Egyébként meg az ő kutyája ugat. Beszélje meg vele....

2009. júl. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem éjjel viszem. rengeteg a gyerek az ucában és ők is zajt csapnak. és csak ez az ey paraszt szolt még nekem. pedig az én kutyám, nem olyan acsarkodos fajta. csak a több kutyu ugatja.
2009. júl. 9. 14:36
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám a hátsó kertszomszéd két tacskójával szokott őrjöngeni naponta kb 2szer, de most kezdjünk el a szomszéddal acsarkodni, hogy melyik kutya kezdte?

Sétáltatás közben nekem is szóltak már egy helyen, hogy ne engedjem a kutyámat nekidurranni a kapunak (ott bent két moszkvai őrkutya és egy keverék vizsla van) holott nem is a kapu mellett megyünk, hanem direkt a túloldalon a gazban. Ja és a kutyám egy kb 15 kgos labradorszerűség:)

Ha hajlasz egy kompromisszumra: vidd át a túloldalra a kutyád, vagy próbálj minél messzebb a kerítéstől közlekedni. Persze igy is ugatni fog a kutyája, de legalább látja a baromira ráérő szomszéd, hogy Te próbálsz tenni az ügy érdekében.Amúgy a szomszédod kérésének semmi létjogosultsága nincsen, hiszen az ő kutyája a dolgát végzi, Te meg közterületen vagy.

2009. júl. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
régen amikor nekem is volt kutyám ,velem is ugyanez volt. a hülye szomszédok felvoltak háborodva hogy mér arra viszem sétálni kutyámat:(
2009. júl. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem az ilyen embereket, jogod van ott lenni, ez közterület! Szerintem vagy engedd el a füled mellett, vagy szép nyugodtan magyarázd el neki, hoy mi a helyzet, az a lényeg, hogy te nem húzd fel magad, bármit mond. És figyelj a kutyádra, nehogy megmérgezze.
2009. júl. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!