Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a fenét csináljak már?...

Mi a fenét csináljak már? Komolyan mondom ez már elviselhetetlen.

Figyelt kérdés

Sajnos a szüleim elváltak 9 éve,így anyukámmal és az öcsémmel vissza kellett költöznünk nagymamámékhoz. Anyu pár évvel ezelőtt hitelt vett fel,hogy átalakíthassuk a házat "kétgenerációsra". Folyamatosan dolgozunk a lakáson,hogy minél hamarabb készen legyen,lassan már olyan állapotba kerül,hogy lakható legyen,de addig még 1 légtérben kell élni a nagyszüleimmel. Júniusban fejeztem be az iskolát,azóta munkát keresek,állásinterjúkra járok. Bármit megadnék,hogy végre munkám legyen. Szerintem felháborító,ahogy nagymamám viselkedik. Mindenbe beleszól,semmit nem áll meg szó nélkül. (mikor eszem,mennyit,mikor fürdök,mennyi vízben stb.) Ma is kimostam egy pár ruhát kézzel,de rögtön beleszólt,hogy minek használok el ilyen "sok" mosószert... Komolyan mondom az agyam eldobom,hogy neki ilyenekkel van ideje foglalkozni. Ugyanakkor sajnáltatja magát,hogy neki mindenhol fáj,milyen beteg,pedig tudom,hogy azért csinálja,hogy neki az ég világon semmit ne kelljen csinálni. Egyáltalán nem idős még,de évek óta nem jár dolgozni,és ő magyaráz meg mindent a legjobban. Minden tiszteletem az övé,hogy idejöhettünk lakni,de azért ez már túlzás. Van elég baj így is,nem kell,hogy még ő is idegesítsen. Igyekszem meghúzni magam,és anyutól is csak a legszükségesebb dolgokra kérek pénzt,de még abba is beleszól,hogy nem kell a sok felesleges dolog. Mindent megcsinálok,amit tudok,egyedül a főzés marad rá,mert "nem szereti ahogy főzök". Már menekülök itthonról,amikor csak tudok,pedig felnőtt nő vagyok. Szerintetek jogos a felháborodásom?

Bocsi,hogy ilyen hosszú lett!!!

20/N


2011. aug. 25. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Sajnálom a helyzetedet, én is valami hasonlóban szenvedek csak én még a szüleimnél élek párommal együtt. Sajnos nem lehet velük mit tenni :S A mi egyetlen megoldásuk az ha elköltözünk.

A felháborodásod jogos, de nem tudsz mit tenni, így lettek nevelve, meg ezt látták annak idején az ő szüleiktől. Ahogy öregszenek egyre rosszabb lesz.

21/L

2011. aug. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Én is ilyen helyzetben vagyok anyámmal,bátyámmal és a 73 éves mamámmal élek egy lakásban.Mamámé a lakás ezért azt hiszi ő dirigál..Anyámnak saját szobája sincs konyhába alszik egy szivacson mert nem hajlandó a mamámmal egy szobába lenni mondjuk én se.Egyszerűen elviselhetetlen állandóan magyaráz mindenért csak mondja a magájét és mondja elmegyek wc re akkor is oda áll az ajtó elé és magyaráz..Miért megy a gép egész nap miért égetted a villanyt miért fürdesz ilyen sokáig stb..Elvárja hogy elmenjünk neki boltba,gyógyszerért,elvigyük orvoshoz de ennek ellenére semmi hálát nem mutat csak magyaráz azt mondja állandóan alkalmazkodjunk 3 an hozzá vagy takarodjunk el mert ő ellátja magát.(Múltkor annyira fájt a dereka hogy a wc-re se tudott kimenni.A legjobb az volt amikor elment a fodrászhoz 2 utcával arébb és eltévedett..) De ő megold mindent.Nekem elegem van már belőle és ráadásul vidéken is van a ház szóval haverokkal se tudok nagyon találkozni.Szóval megértem a helyzeted és szerintem jogos :) Én bezárkózok a szobába és zenét hallgatok de abba is beleszól persze hogy miért hallgatok ilyen hörgős zenéket biztos sátánista vagyok meg ilyenek XD.Van ez így :) 16/F
2011. aug. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Persze, hogy jogos. Nekem majdnem ugyanilyen a helyzet. Nos nekem muszály volt minden hétköznap nyári szünetben ott lenni mamáméknál, a szüleim dolgoznak, nem érnek rá. Mamámhoz odaköltözött dédimamám, egyedül már csak nem élhet 80 évesen. Ő is mindenbe az égvilágon amibe csak tud beleszól, ugyan így "kötekszik". Néha rengeteget beszél, már néha mamám is unja.. Sajnos el kell viselni, és szerintem neked is muszáj lesz. Én igyekszem nem előtte beszélgetni mamámmal, de még abba is beleszól, hogy mamám ki ne jöjjön (hiszen nem akarok előtte beszélgetni). -.-
2011. aug. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Na de "par evvel" ezelott is igy volt, nem? Akkor miert most nem birod, mikor mar majdnem minden kesz.
2011. aug. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Ne menekülj otthonról, hanem utasítsd rendre! Minden öregedő ember háklis (én is), ki jobban, ki kevésbé. Ez azonban még nem jogosítja fel arra, hogy bárkinek is az agyára menjen. Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. Válaszolgass neki epésen az epés kérdéseire.


Miért használsz ennyi mosószert? – Nem maga veszi, nem maga fizet érte, nem maga szabja meg, mennyit használok.


Miért fürdesz ennyi vízben? – Mert egy X cm magas X kg-os X éves nőnek pont ekkora mennyiségre van szüksége, hogy tiszta legyen. Ha nem hiszi, számoljon utána. Fizika+matek.


Minek az a sok fölösleges dolog? – Mert akkor vagyok boldog, ha birtokolhatom. A boldogságom csak megér ennyit, nem? Másrészről ha savanyú a szőlő, és csak azért kötekszik, mert magának nem telt rá annak idején, az legyen a maga szoc. problémája. Az irigység csúnya betegség – nem veszi észre, hogy egyre rondább lesz?


Miért így? Miért úgy? Bezzeg a mi időnkben... – De most nem a maga idejében vagyunk, mama, hanem az ENYÉMBEN! Most ezt kell megszokni, ebben kell élni. És élni hagyni a másikat. Ha nem tud ezzel megbarátkozni, kopjon le, húzza magára a fődet, vagy bánomisén!


Ne nyavalyogjon, ha valamije fáj. Menjen vele orvoshoz, annak nyavalyogjon. Ha nem hajlandó orvoshoz menni, magára vessen, de itt ne picsogjon, mert ÉN NEM VAGYOK ORVOS, és nem tudok segíteni a sajgó forgóján, meg a köszvényes ízületein.


Nem ízlik a főztöm? Nosza, elő lehet fizetni az étteremben a menüre, aztán ott reklamálni. Amíg én főzök (mert maga lusta), addig ne mondja meg, mit hogyan csináljak, maximum ha kikérem a tanácsát, amelyre egyébként nem vagyok rászorulva.


Egyéb kárálások esetén. – Kopjon már le! Kit érdekel?!

2011. aug. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Így volt,de ameddig iskolába jártam,nem voltam ennyit itthon. Egy évig külön éltem tőlük a suli miatt,de hogy levizsgáztam jönni kellett haza,mert sajnos nem tudtam volna miből állni a további költségeket. :-(
2011. aug. 25. 16:51
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

Laktál már olyan nővel, aki állandóan panaszkodik, dirigál semmi nem jó neki? Az elején még elviselhető, egy idő után egyre rosszabb. Hiába vagy boldog élvezed az életed, jön és elszúrja az egész napod a panaszkodásával, leszívja az össze energiádat és nincs kedved semmit se csinálni, csak menekülnél és menekülnél és menekülnél, de nem tudsz. Próbáld ki és után megérted :)

Első voltam

2011. aug. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Az én családom tönkretette a mama....9évig élt velünk,mert már magatehetetlen volt stb....Bár mi anyagilag több mindent megtehettünk, azt azért elmondom,hogy a pénz nem oldott meg nálunk semmit.



Jogos a felháborodásod,de sajnos ez van ezt kell szeretni.

Beszólogatni pedig felesleges már egy idősebb nőnek,mert úgysem lehet megváltoztatni senkin.Én ezeken túl vagyok,kár veszekedést szítani :-)


Gondolj arra, hogy elérd a céljaid,és minél előbb elhúzhass onnan másik lakásba:-)

2011. aug. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem, de amíg az ő lakásában laktok, sokat nem tehetsz. Adott szituációban gondold végig, igaza van-e. ha igen, kérj elnézést, ha nem, döntsd el, akarsz-e vitatkozni. Ha igen, próbáld meggyőzni. Ha nem, mindegy mit csinálsz. Engedd el a füled mellett, mondd, hogy "igen Mama", én így szeretem Mama, mi így szoktuk, maga sz3rint hogy kéne, vagy amit akarsz. Csak ne idegesítsd magadat még te is, elég ha ő bosszant.

El fogtok költözni, addig ki kell bírnod.

2011. aug. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!