Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg anyuéknak,...

Hogy mondjam meg anyuéknak, hogy több mint biztos, hogy nem vesznek át állami támogatásba az egyetemen?

Figyelt kérdés

Évi 270.000 FT az, hogy tanulhassak. A mostani félévemben megnyomtam a tanulást, hogy minél jobb legyen az átlagom, tényleg jó is lett. De még ma lesz egy vizsgám amire már semmi erőm nem volt készülni. Több mint 10 vizsgán vagyok túl, és elfáradtam. Valószínűleg a mai vizsgám egyes lesz, és ez csúnyán lehúzza az átlagom...Hogy mondjam majd meg anyuéknak? Arra gondoltam, nyáron és majd ősszel a következő vizsgaidőszak előtt elmegyek dolgozni, hogy legalább egy részét megkeressem a tandíjnak. Azt mondják, hogy ez a pénz amit tandíjra költenek, rengetek másra is jól jönne. Pl, a hiteleket visszafizetni...


20/L



2012. júl. 4. 07:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Anyu, Apu: több mint biztos, hogy nem vesznek át állami támogatásba az egyetemen



így

2012. júl. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Először is várd meg az eredményt, lehet, hogy nem is lesz olyan rossz a helyzet. Én úgy tudom, hogy lehet részletfizetést kérni (biztosat a suliban tudhatsz meg), a nyári munka pedig jó ötlet. Kérd meg a szüleidet, hogy tartsanak el még (tudom csúnya szó), hogy amit megkeresel a tandíjra tudd költeni.

Vagy menj át levelezőre, ha van lehetőséged és dolgozz mellette, ha olyan a szak.

Megoldás mindig van, persze nem mindig a legkedvezőbb.

Sok sikert!

23N

2012. júl. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
8%
Én ha nő lennék, elmennék kvának. Egyetemista lányok ezt csinálják.A szülők válláról is leveszel egy terhet, te is jól érzed magad, és még pénzed is lesz.
2012. júl. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 eszta41 ***** válasza:
82%

Valószínű, hogy már vizsga előtt nem olvasod az írásom, de a későbbiekben még jó lehet. Soha ne úgy menj be vizsgázni, hogy biztos, hogy 1-es lesz. Vizsgák esetében sokszor szerencse is kell. Gondolj arra, hogy pont azt a tételt húzod, amit éppen tudsz. Határozottság és magabiztosság. Sok esetben ez már elég a ketteshez.

Hogy mond meg? Egyszerűen. A nyári munka jó ötlet, de azt nem javaslom, hogy a továbbiakban levelezőn tanulj. Munka mellett még nehezebb. Biztos vagyok benne, hogyha először esetleg mérgesek is lesznek - meg fognak érteni. Főleg ha a többi jegyed jó.

K..nak pedig végképp ne menj. Nem megoldás semmire.

2012. júl. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%
Puskázz
2012. júl. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Anno amikor viszgaidőszakban én is így éreztem, hogy nem volt erőm készülni.... Akkor ha volt lehetőség, áttettem későbbi dátumra a vizsgát, és aznap, amikor eredetileg vizsgáztam volna, jól kipihentem magam, sokat aludtam, és megnyugodva újult erővel álltam neki a tanulásnak. És akár csak egy nap pluszt kaptam, akár egy hetet, nagyon sokat számított, de főleg az, hgoy pihentem egy nagyot!!!

Ha tudsz, javaslom halassz! Ha nem lehet akkor tanulj ezerrel addig is, hátha olyan tételt húzol, amit épp már megtanultál! És ha mégsem, és rossz jegyet adnak, akkor meg menj javítani!


Ha ez sem jön össze, akkor se ess kétségbe, ez van, ne gyötörd magad. Mondd meg a szüleidnek, hogy nem volt már erőd... Cserébe próbálsz melót keresni, s ha nem találsz, akkor inkább spórolsz a szüleidnek: nem vetetsz velük új telefont, nem kérsz drága ajándékokat, új ruhákat, csak ami feltétlen szükséges, nem mész az ő pénzükön nyaralni, stb....

2012. júl. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

Javítani nem tudsz, ez már C vizsga? Akkor ezek szerint nem csak az átlagod lesz rosszabb, hanem évet is csúszol - ha épül rá targy.

Jó ötlet, menj el dolgozni, de a részidős képzést nem ajánlom, mert munka mellett sokkal nehezebb lesz.

2012. júl. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Túl vagyok a vizsgán, hát kegyetlen volt. Sok feladat volt, magas pontszámokért + esszék. Az esszéket valószínűleg elrontottam a többi az ment. Szóval még reménykedem!


Megjegyzés: Egy dolog van aminek soha nem mennék el még ha az életem is múlva rajta: K*rvának. Az soha nem leszek.


Puskázni ha akartam volna se tudtam volna, mert ABC rendben ültettek be minket, és sajnos a névsor elején voltam, így pont a tanár elé kerültem.

2012. júl. 4. 11:41
 9/17 A kérdező kommentje:
Javítani meg ha akarnék se tudnék,mert ez volt az utolsó időpont. Egyszer már voltam ebből, de az nem sikerült. Ráadásképp egy 4. féléves tantárgy, és én véletlen vettem fel. :/ Még csak 2. féléves vagyok
2012. júl. 4. 11:42
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Drukkolok hogy összejöjjön!

Én szüleim 2. félévtől kb. havi 30ezerrel támogattak úgy, hogy én a fővárosban voltam ők vidéken, és ez kb. az albérletre volt elég, a kajára/tankönyvekre/életre valót meg kereshettem meg magamnak, úgyhogy én ezt ajánlom: nyári munka tök jó ötlet, főleg ha beszélsz nyelveket! De azt vedd számításba, hogy a nagy tanulás után egy 8 órás műszak megerőltető lenne, inkább 4 vagy 6 órába menj, szükséged van arra, hogy pihenj nyáron, akárki akármit mond!

Másodszor évközben is tudsz dolgozni: én évekig magántanítottam. Ha nyelveket vagy különleges tantárgyat (pl. stat) tanítasz, akkor szép pénz összejöhet vele, de törivel, magyarral is megpróbálkozhatsz, azzal is összejöhet jópár ezer ft havonta. Így, még ha nem is fedezi teljesen a tandíjad, a szüleid látják, hogy igyekszel.


A jegyek/államira átvétel meg sokszor egyébként is egy lutri. Én spec azt utálom mikor a szülő "benyomja" a gyerekét egy szakra, aztán meg nem akar/tud fizetni. Ugyanez van velem mesterszakkal. Pénz már nuku a szüleimtől, de elvárnák hogy menjek nappalira. Nem egyszerű...

2012. júl. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!