Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme van bocsánatot kérni?

Mi értelme van bocsánatot kérni?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy nagy veszekedés a családban egy 3. személy miatt. Én nem bántottam meg senkit, mégis bocsánatot kértem, hogyha valaki megbántottam volna, bocsássa meg.

Erre akik valóban megbántottak most "felsőbbrendűnek" érzik magukat, és hozzám sem szólnak.


2012. júl. 4. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sose kérj bocsánatot olyan dologért, amiről nem tehetsz, illetve ha nem is gondolod komolyan. Ennyi.
2012. júl. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 yuda ***** válasza:
100%

Ha nem bántottál meg senkit, hiba volt bocsánatot kérned, mert ezzel csak adtad alájuk a lovat.

Máskor ne tedd!

Ez az ügy pár nap és lecseng, jön más, de tanulj belőle és vond le a következtetéseket.

2012. júl. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Én azon agyalok, hogy kérjek- bocsánatot vagy ne? Én érzem magam megbántva, a másik fél nem tudom hogy érez, 1,5 hete nem beszéltünk.. egyenlőre kitartok.. Így nincs értelme bocsánatot kérni + a másik fél sem értékeli és Te is csak rosszabbul érzed magad!
2012. júl. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sokan azt hiszik, hogy a bocsánatkérés egyenlő azzal, hogy a másiknak igaza van. Engem úgy neveltek, hogy tudjak bocsánatot kérni, akkor is, ha szerintem nekem van igazam, mert ezzel kifejezem, hogy számomra fontosabb a másik személlyel való kapcsolatom, mint a saját igazam.

Egy ilyen helyzetet úgy rendeznék le, hogy odaállok az illető elé és azt mondanám, hogy "Nem akartalak megbántani, mert fontos vagy nekem. Ha véletlenül mégis olyat mondtam, ami neked fájt, akkor bocsáss meg. Én is elfelejtem, amit te indulatból mondtál, mert tudom, hogy nem gondoltad komolyan." Voltam már hasonló helyzetben, a másik fél is bocsánatot kért és egy öleléssel minden a legnagyobb rendben volt.

Ezzel kifejezem, hogy én nem akartam bántani és azt is, hogy én is megbántva éreztem magam.

2012. júl. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy bocsánatot kértél, gyakorlatilag "elismerted, hogy hibáztál". Ez egy vitában, ahol ugye két oldal van képviselve, egyértelműen az elismerés jele.
2012. júl. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Magyarul ezzel beismertem azt is, amit meg sem tettem?

Legközelebb ilyen nem lesz, csak rosszul jövök ki belőle. Bele sem megyek a vitába. :(

2012. júl. 4. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!