Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A tesóm és én bajban vagyunk,...

A tesóm és én bajban vagyunk, anyu kikészít minket teljesen. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Szüleim 16 éve váltak el. Akkor apu az ő lakásrészét a tesómra és rám iratta (tehát 1/4-1/4 részünk lett). 7 éve eladtuk a lakást, családi házba költöztünk, ahol a tulajdonarányok úgy alakultak, hogy a tesómnak és nekem 1/5-1/5, anyunak 3/5 része lett, nevelőapám haszonélvező. A házvásárláskor én 18, hugi 16 éves volt (tehát helyette anyu írta alá a szerződést).

4 éve én átköltöztem apuhoz, tesóm anyuékkal maradt. Hol jó, hol rossz a viszonyunk anyuval.

Tesóm nemrég jött haza külföldről, és csúnyán fogalmazva nemkívánatos személynek nézik otthon. Nincs szobája (házátrendezés miatt). Anyu és a nevelőapám összevesztek vele, mikor megkérdezte, hogy hogyan tudnák ezt megoldani, hogy mindenki elférjen, erre nekiestek mind a ketten, először csak szóban, később már meg is verték. Sírva hívott a tesóm, hogy lezsibbadt az arca, feldagadt és belilult a szeme, és a nevelőapám mondta, hogy takarodjon el a házból, mert itt semmi sem az övé (meg hát az enyém sem). És a tesóm erre mondta, hogy apu része a miénk, tehát nekünk is van a házban részünk, úgyhogy nem küldhetik el csak úgy (ő amúgy elég keményen adta haza a pénzt, pedig anyuék aránylag jól keresnek). Anyuék válasza viszont ez volt: ez már elévült, itt nekünk nincs semmink, minden az övéké, mert mi nem fizettünk semmi törlesztőt, semmi rezsit, így semmi részünk nincs a házból. Az igaz, hogy nem fizettünk semmit, de mindketten tanultunk még (én fősulis, húgom középsulis volt, de az ösztöndíjunkból amit tudtunk segítettünk).

Lenne pár kérdésem:

1.) Miért ilyen anyu?

2.) Hogy lett az 1/4-ből 1/5-d rész?

3.) Tényleg nincs semmink?

4.) Mit tegyünk?

Nagyon ki vagyunk borulva, és teljesen tanácstalanok vagyunk. Szerencsére apuval jó a kapcsolatunk, ahol tud, segít, de ő se akarjuk terhelni...

Köszönöm, hogy végigolvastátok, ne haragudjatok, hogy hosszú lett...


Előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat!

25 éves lány


2010. okt. 26. 14:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Van tulajdonrészetek? Olyan nincs hogy elavul. Egy jó ügyvéd tud ebben megfelelő választ adni.
2010. okt. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
keressetek egy ügyvéded,és harcoljátok kia házból rá eső részt magatoknak
2010. okt. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
forduljatok ügyvédhez és a ház rátok eső részét fizettessétek ki anyátokkal.Amúgy a neveló apátok miért lett haszonélvező?? a haszonélvezőnek több joga van mint a tulajdonosnak .forduljatok apátokhoz is ő biztos nem hagyja annyiban.
2010. okt. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Más lehetőség nincs? Anyut egyőnk se akarja kikészíteni, ettől pedig tuti összeroppanna... :(
2010. okt. 26. 14:49
 5/15 anonim ***** válasza:

Ne haragujd, de szerintem azok után, ahogy a tesóddal elbántak nem kéne anyádat védeni. Abba nem rokkant bele, hogy a lánya fél arca lezsibbadt és tele volt kék zöld folttal? Remélem a tesód ment látleletet vetetni, mert ez nem normális

Ügyvéd és igenis járjátok ki azt, ami a sajátotok. Hozzáteszem, nem azt a részt kéritek anyátoktól, amit ők részletre fizettek, hanem azt, amit beletettetek induláskor. Ezt nyugodtan megmondhatjátok neki is.

2010. okt. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

nem akarok kötözködni, de ha engem v a tesómat megverték volna, ez legyen a legkevesebb hogy kiharcoljátok a saját részetek a házból. Az nem évül el. Anyád élettársának meg miért van haszonélvezete? Ha tegyük fel anyud hal meg hamarabb, az istenért sem tudjátok majd kirakni.

És még azt sem értem, miért lett 1/5öd részetek???

2010. okt. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Eloszor is latlelet, es feljelentes AZONNAL. Masodszor pedig tulajdonresz nem evul el, ez baromsag, forduljatok ugyvedhez, akar meg lakbert is szedhettek, a fenntartas ilyesmik az tobbnyire a haszonelvezoe. 1/5 ugy lett belole hogy at lettetek b*szva, es erdemes a gyamhatosag fele is erdeklodni, ugyanis kiskoru tulajdonaban levo lakast nem is lehet ugy eladni hogy o rosszabbul jarjon. (gondolom azert volt csak lehetseges mert a haz erteke nagyobb volt mint anno a lakase).

Ja, es a tovabbiakban se te se tesod EGY KANYI GARAST SE kuldjon nekik!!!

2010. okt. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
menjetek ügyvédhez, + gyámhatóságra is mivel akkor tesód még kiskorú volt, ne haggyátok magatokat
2010. okt. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mondtam huginak, hogy menjen el orvoshoz, nem tudom, hogy elmegy-e. Amúgy ez a verés ma délelőtt történt. :(
2010. okt. 26. 15:10
 10/15 anonim válasza:
A többiekhez még hozzátéve: Lehet, hogy a múltban valamiért nagyon összevesztek anyukád a tesóddal, amiről te nem tudsz, és nem bocsájtott meg neki. Meg szerintem azért nem kellene feljelenteni! Főleg nem családtagot, mert hát ő mégis csak az anyukád!! Esetleg leülhetnél egyszer vele, amikor nem lesz otthon a férje, és megbeszélhetnétek a dolgokat.
2010. okt. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!