Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem foglalkoznak velem...

Miért nem foglalkoznak velem a szüleim? Miért ilyenek?

Figyelt kérdés

Eddig se volt valami jó a dolog,sosem hallgattak meg,sosem figyeltek rám. Vagy kövér voltam,vagy sovány,vagy buta,vagy nagyszájú,vagy túl szolid,de jó sosem. Az év végi átlagomra is csak annyit mondtak,hogy ez azért elég gyenge lett (hat négyesem lett,a többi ötös-nem tökéletes,de szerintem nem olyan borzalmas) Mindig én voltam az,akinek "úgysem menne" a sport,a versenyek,ha volt barátom,akkor meg az volt a baj,hogy "a tanulás rovására megy,és úgy is vége lesz,ne éld bele magad". Sosem drogoztam,sosem cigiztem,sosem voltam részeg. Sosem szöktem el itthonról. Mindig igyekeztem tisztességes lenni,és a suliban is mindig készültem. Nem voltam olyan,mint a nővérem,egy percre se,mégis mindig ő van felhozva,hogy de rossz neki. Pedig azt ő választotta,senki nem kérte rá. Nekem vannak céljaim,egyetemre akarok menni,és sosem hagynám itt őket,mert ragaszkodom hozzájuk még így is. A helyzet viszont egyre rosszabb. Mióta elköltöztünk,minden megváltozott. Itt nincsenek barátaim,nincs senki,akivel lehetnék,nem szeret senki,nagyon egyedül érzem magam a problémáimmal is,mindennel,ráadásul nem is nagyon tudok ismerkedni itt nyáron. Nagyon rossz. A szüleim vagy dolgoznak,vagy TV-t néznek,vagy bármit,még az a szerencsétlen kutya is előrébb van,mint én,mert "az nem szól vissza,és kicsike marad".(na itt azért betelt a pohár,nem tehetek róla,hogy én megnőttem)Sosem jönnek oda hozzám megkérdezni,hogy mi a baj,mit segíthetek,mit szeretnék csinálni,vagy valami közös program,ha pl anya főz,meg ilyenek-úgy,ahogy a rendes családokban,pedig én mindent megtennék,csak szeressenek. Tesóm 16 éves kora óta nem velünk lakik,talán ha 8-9-szer láttam,mióta élek,de mindig ő van szóban,hogy így meg úgy sajnálják. És én? Sosem vagyok babusgatva,sosem ölelgetnek,mert "én már nagy vagyok",mindig csak drága cuccok meg kaja van,ami kifejezi a "nagy szeretetet" de nekem az nem kell. Miért nem hallgatnak meg? Miért nem mondhatom el legalább nekik,hogy mi bánt,mik járnak a fejemben? Megőrülök ettől a szeretethiánytól.

16/L


2012. júl. 4. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül. Majd idővel megerősödsz, nekem már nem is hiányzik a szeretet meg a törődés:D
2012. júl. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

hát nem vagy egyedul. nem akarom leirni az én kinomat, de kb hasonlo a szituacio. szomoru mikor az ember idegenektol tanulja meg hogy nem is akkora sz.r semmirekellö ember mint amilyennek otthon mondják mindig. sajnálom tényleg. nemtudom mit tudnál tenni, az én apám fel se fogja amit mondok neki, probaltam mar vele errol beszélni. szerinte nincs igazam. de miért is lenne pont most hiszen sose volt.

valahogy azért probald meg h ne ivodjon beléd amit otthon mondanak és figyelj arra jobban mit mondanak rolad masok. gondolom kivulrol több biztatást kapsz mint otthonrol, probald csak ezeket megjegyezni.

2012. júl. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szegénykém :( Engem sem szerettek igazán, nem beszélgettek velem tizenévesen... (de egész kicsi koromban, úgy érzem, hogy igen). Anyukám-apukám kapcsolata mindig rossz volt, bár csak ritkán veszekedtek. Inkább a tévét nézték. Anyám meg folyton aludt, ha bánata volt. Ami elég gyakori volt. Később erre a xanax (egy nyugtató), majd még később elég rendes italozás is rátett. Sosem bántott fizikailag, csak néha ok nélkül nem állt vele szóba hetekig, és a szavaival sebzett meg. Már egyetemre jártam, amikor azt mondta, hogy kimossa a ruháimat, de ennyi köze van hozzám. Utána persze a kollégiumban mostam, és csak kb. havonta egyszer mentem haza. :( A kiváltó oka annyi volt, hogy Apámmal épp vitáztak vmin. Rajtam csattant. Egy csekk befizetésén ment a vita, amit Apukám állítólag nem tett meg. De én megláttam az asztalon a befizetést igazoló szelvényt, és szóltam, hogy itt van, ne vitázzanak már. Azóta a szülők elváltak, és Anyám szerencsére abbahagyta a káros szenvedélyeit. Kicsit jobb társaság lett, és sokkal kiegyensúlyozottabb, de továbbra is olyan komoly témáink vannak, mint az időjárás meg a politika. Nem tudja azt sem, hogy lombikprogramban veszünk részt a férjemmel, és nem tud az egészségi problémáimról sem. (Ami melesleg örökletes, és minden bizonnyal Anyum tudott róla, hogy őt is érinti a dolog. Mégsem szólt. De ebben azért nem vagyok 100%-ig biztos.) Ritkán látogatom, szerencsére messze lakik... Apámmal egy évben egyszer, Karácsonykor találkozom. Ő sem tud semmit. Kis jópofozás, ennyi az egész. Közben fel sem hív, nem ír mailt, nem hív meg magához... gondolom, lefoglalja az új családja. Ő egyébként már nem érdekel, mert soha egy kedves szava nem volt hozzám. Igaz, nem kedves sem. Leginkább levegőnek nézett. 25 évesen feladtam, hogy fontos legyek neki. Azóta 30 éves lettem, és sok mindenen keresztülmentem addig. A szülők olyanok, amilyenek... ha a fejed tetejére sem állsz, sem fogod tudni őket megváltoztatni. De egyet véss az agyadba: NEM A TE HIBÁD! Ez az ő saruk, nem a Tiéd. Menj el minél hamarabb otthonról. (Gondolom, a nővéred sem véletlenül ment el annyira fiatalon, hiába istenítik!)Én 16 évesen azt mondogattam magamnak, hogy már csak 2 évet kell kibírni, aztán irány az egyetem.... segített. Remélem, azóta találtál támogató barátokat, mert az irtó sokat számít. És egy remek pasas is. csak ne add alább, mondván, hogy bári jobb, mint otthon! Én a mai napig szenvedek a gyerekkori szeretethiánytól, illetve érzem a következményeit. A férjemtől rengetegszer kérdezeme, hogy szeret-e... meg ilyenek. Az ő családja jó, velük szoros a kapcsolat. A kapcsolatunk is jó. Azóta már sok mindent másként látok, illetve, kicsit azért megértem a szüleimet. Nem is haragszom már rájuk... csak azért összeszorul a szívem, ha azt látom, hogy mások milyen jóban vannak az anyukájukkal...
2012. nov. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
örülj neki, hogy vannak "drága" cuccaid és kaja meg tető a fejed felett másnak szülei sincsenek vagy szétverik őket egész nap te rohadt jo helyzetben vagy szóval ne sirdogáljál állj fel menj oda anyádhoz és kérdezd meg hogy van ha ő nem teszi neked kell vagy utáljad őket egész életedre és legyél egy begyepesedett punci xd te döntésed..
2016. jún. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Figyelj….nekem is zűrös a családi helyzetem, rám sem figyelnek, a nagymamám a képembe mondta hogy nem tart többé az unokájának és 2 éve nem láttam. Elfogadtam, a nevelőapám számtalan mentális fájdalmat és betegséget okozott nekem, nem mennék bele a részletekbe, ha lenne gyerekem ezt nem engedném, az ilyen emberektől elvenném a gyermekét! De átvészeltem, füzetekbe írtam a kínjaim mindig szenvedek de próbálok úgy élni, mintha ez volna a legjobb, azzal a pár barátommal hülyülök, bár most nyár van és ez nem lesz megoldható.. neked is ezt ajánlom, bár én mindig is erős voltam lelkileg mert ebben nőttem fel. Nem tudtam sírni a nagyapám halálán, és szerintem semelyik családtagomén sem.Nem mindenki ilyen, írd le a bánatod, írj le mindent! És gondolj arra, hogy erős vagy, egy harcos! Aki nem hal meg csak azért, mert jelenleg nincs jól, a jövőre támaszkodj!
2021. jún. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!