Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnek ellene? Anyam...

Mit tehetnek ellene? Anyam egyutt jar a tortenelem tanarommal!

Figyelt kérdés

Most leszek 12 dikes es anyam 3 honapja osszejott a tortenelem tanarommal es azota az iskolaban felfordult az eletem. Mindenki azt hiszi h azert vannak jobb jegyeim mert anyum a tanarral van s mar kezdem a barataimat is elvesziteni mert nem mernek beszelni velem nehogy mondjak valamit a tanaromnak vissza vagy visszahaljon valamit. Mit tudjak ellene tenni h mindenkit vissza kapjak es tuntessem el a tanaromat aki nem a kedvencem


Hiaba beszeltem anyummal nem akarja elhagyni.


koszonom elore is a valaszokat


2009. júl. 10. 14:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Beleszólni nem tudsz, legfeljebb annyit, hogy kéred,hogy üljetek le megbeszélni együtt a problémádat. Nyilván nem hagyja el anyukád, hiszen gondolom szereti. Lehet, hogy a végén egy másik iskola lesz a megoldás.
2009. júl. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Anyukad is megerdemli a boldogsagot. Valts sulit!
2009. júl. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Már csak 1 év van a gimiből, szerintem inkább próbáld meg élvezni a hátralévő időt és a tanárral is megbarátkozni, mert minél ellenségesebb vagy, ő is annál inkább az lesz. Én nem hiszem, hogy bármit is tudnál tenni, jobban jársz, ha elfogadod vagy legalább úgy teszel, mintha és akkor ő is kevésbé fogja megnehezíteni a te életedet.
2009. júl. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
12.ben váltson sulit?? annak semmi értelme, nagy baromság lenne.
2009. júl. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%

Nehogy már te válts sulit, főleg most, hogy lassan az érettségi következik. Anyukád figyelembe vehetné az érzéseidet, hogy neked ez így rossz. Nem értem, miért mindig a gyereknek kell lemondani mindenről. Arra is gondolhatna, hogy a barátaid elfordulnak emiatt tőled, pedig ilyen korban nagyon fontosak a barátok. Meg arra is figyelhetne, hogy a következő évben nagyon jól kell tanulnod és ehhez szükséges a nyugalom. Ha folyton ezen jár az agyad, meg frusztráltan érzed magad, akkor nem tudsz a tanulásra meg az érettségire koncentrálni.

22/L

2009. júl. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Lorelai Gilmore, Rory Gilmore, és Max Medina esete, 1 az egyben!!! :)
2009. júl. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Én tanárgyerekként nőttem fel, barátaim nem igazán voltak, a rossz tanulók gúnyoltak, a jó jegyeket a tudásomért kaptam, ha a társaid ennyire felszínesek, akkor nyelj egy nagyot, csináld végig az utolsó évet az ő barátságuk nélkül. Azért beszélj anyukádékkal is, csak hogy legyenek tisztában ezzel. Az eddigi barátaiddal is próbáld megbeszélni, ha nem értenek meg, nem igazi barátok, és ebből leszűrted a tanulságot.
2009. júl. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Te komolyan azt gondolod, hogy jogod van beleszólni abba, anyukád kivel köti össze az életét? És hogy amiatt, mert neked ez a suliban kellemetlen, ők szakítsanak?

Én is 18 voltam, amikor apukám újranősült anyu halála után 1 évvel, ő még kérdezte is a véleményemet, én meg nem mondtam semmit, mert nem éreztem magam feljogosítva arra, hogy apukám döntését befolyásoljam. Ez az ő magánszférája. Én sem vettem volna szívesen, ha egy év múlva meg ő érezte volna feljogosítva magát, hogy döntsön az én párom kilétéről.

Ez egy komoly probléma, amiről írsz, és nem tartom reálisnak az előttem szólókat, akik azt mondják, hogy válts sulit, egy évvel érettségi előtt. Amit tapasztalsz, az sajnos a minden tanárgyereket sújtó átok, amit én sem tudtam elkerülni általánosban, mert apukám volt az igazgató. Én természetesen csak a protekció miatt kaphattam jó jegyeket az osztálytársaim szerint, és annyira dühített a dolog, hogy még az egyetemet is kitüntetéssel végeztem, csakhogy megmutassam nekik, nem volt igazuk.

Amit lehet tenni, az az, hogy a tanárotok lead benneteket, ha az igazgatóhoz lehet egyáltalán ilyen kéréssel folyamodni. A leginkább valószínű az az, hogy így kell kibírni valahogy ezt az évet. Azok a "barátok", akik irigykedni, csipkedni kezdenek egy ilyen szituációban, nem érdemesek arra, hogy otthon bármiféle konfliktust vállalj fel miattuk. Nézzenek már magukba! Kitartást!

2009. júl. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó 2 válaszolónak abszolút igaza van.

Akik téged emiatt kritizálnak azok csupán irigységből rosszindulatból teszik.

Ne foglalkozz velük.Próbálj meg örülni anyukád boldogságának,és ne akarj nekik keresztbe tenni,mert azzal magadnak többet árthatsz vele.Fogadd el anyukád választását,örülj,hogy egy értelmes ember van mellette.(Netán jobb lenne ha valami züllött agglegényt szeretne?)

Ne legyél sem undok sem igazságtalan.Jár anyukádnak is a boldogság,miért kellene neki egyedül maradnia?

Ez meg majd jusson eszedbe,hogy hogyan viselkedsz most,amikor majd a Te választottadat kritizálják(lehet joggal).

2009. júl. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%
Esetleg várjanak egy évet. Ennyit kibírnak.
2009. júl. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!