Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy kezeltétek a felnőtté...

Ti hogy kezeltétek a felnőtté válást? El akartatok szakadni a családjaitoktól vagy otthon akartatok-e maradni, mennyi idő után következett ez be?

Figyelt kérdés

Én félek..://

Még igazából nem döntöttem el, hogy programozó vagy gyógytornász szeretnék lenni.

El akarok költözni itthonról, közel a nagyszüleimhez, de távol anyától..

Nem tudom mit hoz a holnap.. biztosra megy, hogy egyik bnőm kimegy külföldre.. a másik egy masszőr tanfolyamot választ, ahol lehet új lányokkal ismerkedik meg, és őket fogja majd buliba hívni meg tóra meg ide-oda.. és nem engem.. nem tudom egyedül maradok-e vagy maradnak-e mellettem.. nincs bebiztosítva a jövőm, mivel még nem döntöttem el mi akarok lenni, nem jelentkeztem egyetemre sem, egyelőre valamilyen egészségügyi vagy technikusi szakmát szeretnék amiért többletpont jár.. nem tudom meddig kell még a szülői fészekben maradnom.. még alig egy hónapja, hogy vége a sulinak, nincs tovább és én olyan elveszettnek érzem magam.. nincs suli ami biztosan visszavár, nem tudni elindítják-e még a szakot, még további szakok után se néztem.. próbálom összeszedni a gondolataimat és dönteni a jövőmről de eddig olyan nehéz a nagybetűs élet..:SS Ti hogy boldogultatok vele?


2012. júl. 6. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nagyon rosszul kezelem.

Nincs munkám lassan 2 éve, és amit pályát választottam, az egy nagy rakás kaksi.

Igaz, azóta van másik végzettségem, és szeretném, ha ebbe már sikeresebb lennék.


Nagyon szeretném, ha a szüleim büszkék lennének rám, és ha nem kéne végre rólam gondoskodniuk. Szeretnék nenkik sok jó dolgot visszaadni azzal, hogy anyagilag is támogatom őket.

De mivel 24 éves létemre ez eddig nem sikerült, így hát rosszul élem meg ezeket a dolgokat.

2012. júl. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én el akartam szakadni, mert állandóan veszekedtem anyámmal. Középiskola után csak 1 éves suliba mentem, hogy minél hamarabb dolgozni tudjak. Persze én is álmodoztam, hogy valami kertészeti főiskolára fogok járni stb... de inkább dolgoztam és elköltöztem., Ha bírod még otthon, akkor maradj. Ha nem, akkor dolgozz és költözz.
2012. júl. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Merjél nagyot álmodni. Én mindig is szerettem a kihívásokat, az új környezetet. Érettségi után tanulmányaimat Ausztriában folytattam (most is ott vagyok egyetemista), nem bántam meg. Azt nem mondanám, hogy nem hiányzik néha a családom, de meglehet szokni, 1-2 havonta úgyis találkozunk. Tanulj nyelveket, megnyitja előtted a világot. Barátnőitekkel lehet szétszéledtek, de fogsz találkozni még olyan emberekkel, akikkel ugyanúgy jól fogod magad érezni. Ha teheted menj el valahova egy hétvégére, bérelj ki faházat vagy vigyél sátrat. Hívd el a számodra legfontosabb embereket, nosztalgiázzatok és beszéld meg velük kételyeidet, kérjél tőlük tanácsokat. Érthető, hogy most meg vagy kicsit zavarodva, de a legjobbakat kívánom az életben!
2012. júl. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kb. én is így voltam vele mint te.

Fogalmam nem volt, hova menjek tovább. Nem éreztem magam képesnek egy egyetem elvégzésére, a jegyeim sosem voltak jók, tanulni sem szerettem. Beiratkoztam szakképzésre, hogy azért csináljak valamit. Félgőzzel csináltam, aztán otthagytam az egészet saját elhatározásból, mert kemény is volt és nem is igazán szerettem volna azzá válni, amit az a szakma nyújtott. Csak azért mentem oda, hogy kitöltsem az időt. Utána beiratkoztam egy olyan szakképzésre, ami tényleg érdekelt. Annak ellenére, hogy az oktatás színvonala nem volt valami magas, a téma nagyon érdekelt, szárnyaltam. A végén kitűnőre vizsgáztam(ezt azért emelem ki, mert ha olyan dolgot fogsz tanulni ami igazán érdekel, akkor fogsz igazán kibontakozni, és neked kell ezt a szakmát megtalálnod).

Utána jött az álláskeresés. Ez a szakasza az életemnek eléggé vontatott és szomorú, mert itt szembesültem először komolyabb elutasítással és kilátástalansággal. Olyannyira semminek éreztem magam, hogy még az italra is rászoktam. Minden értelmetlennek tűnt, amit tanultam, amit elterveztem. A saját bőrömön tapasztaltam meg, milyen is a munkarendszer, és milyen kapcsolatok kellenek ahhoz, hogy valaki normális munkát találjon. 1-2 helyen dolgoztam néhány hónapot, ami kellőképpen megutáltatta velem a szakmát és a munkahelyeket is, mert az egyszeri dolgozó nagyon kiszolgáltatott, a kollégák pedig rá is játszottak erre.

Ez volt az abszolút mélypont, ekkor döntöttem el, hogy vagy elérek valami változást, vagy inkább halálra iszom magam. Vállalkozásba fogtam az egyetlen témában, amihez értettem. A szüleim mindenben támogattak, mert azt akarták, hogy boldoguljak. Letettem az italt, és szép lassan felfutott a vállalkozás, aminek köszönhetően megvalósult az álmom. Mindeközben nőttem fel igazán.

Noha a vállalkozói lét sokkal nehezebbnek bizonyult, mint az alkalmazotti lét, de az ember itt a saját döntéseibe fekteti az életét, nem másokéba. Bizonytalan világ ez, de megmutatta, hogy bele kell vágni az álmok megvalósításába, mert esély mindig van.

2012. júl. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hogyan alakult azóta az életed, kérdező? :-)
2013. márc. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!